آموزش‌ مهارت‌های زندگی

انگیزه های اشتباه ازدواج و نابودی زندگی مشترک

انگیزه های اشتباه ازدواج و نابودی زندگی مشترک

اگر به دنبال برداشتن گام بعدی و مهم زندگی یعنی پیدا کردن شریک زندگی خود هستید، مطمئن شوید که این کار را به دلایل درست انجام می‌دهید زیرا در غیر این صورت ممکن است در یک ازدواج ناخوشایند گیر کرده باشید. در اینجا چند دلیل نه چندان خوب برای ازدواج را شرح می‌دهیم.

انگیزه های اشتباه ازدواج

اکثرا انگیزه های اشتباه برای ازدواج واضح و حتی کمی مضحک هم به نظر می‌‍رسد. اما برای بسیاری از ما، نگاهی عینی به انگیزه‌های خود و دیدن آن‌ها برای آن چه واقعاً هستند، واقعاً سخت است. گاهی اوقات، نیت واقعی شما چند لایه در اعماق، پنهان است و فقط به کسی نیاز دارید که آن‌ها را با عشق به جای شما به سطح بکشاند. بنابراین اجازه دهید ما به شما در این زمینه کمک کنم و دلایل اشتباه برای ازدواج را برشماریم.

انگیزه های اشتباه ازدواج و نابودی زندگی مشترک

1. برای حل مشکلات خود

بنا به دلایلی، به نظر می‌رسد بسیاری از ما فکر می‌کنیم که هنگام ازدواج یک اتفاق جادویی رخ می‌دهد و تمام دعواها و چرخه‌های سمی رفتار ناپسند ما ناپدید می‌شوند. این به طرز غم انگیزی اشتباه است و این رفتارهای غلط وارد زندگی مشترک ما هم شده و حتی بعد از ازدواج ممکن است بدتر از آن چیزی هم که فکر می‌کردیم شود.

2. ترس از تنهایی

تنها بودن می‌تواند واقعاً بد باشد. با این حال، چیزی که حتی بدتر می‌شود، ازدواج با فردی است که فقط به این دلیل که از تنهایی خسته شده‌اید با او ازدواج می‌کنید. احتمالاً قبلاً این را شنیده اید، اما هیچ کس از بودن با شما خوشحال نخواهد شد اگر شما نتوانید از بودن در تنهایی خوشحال باشید. مشکل لذت نبرد از تنهایی در نحوه قضاوت و ارزش گذاری شماست. شما برای عقاید دیگران در مورد خود بیشتر ارزش قائل هستید تا برای نظرات خود در مورد خودتان. شما فکر می‌کنید ارزش شما به عنوان یک شخص به این بستگی دارد که با چه کسی هستید. خودتان را به گونه‌ای توسعه دهید که می‌خواهید اول باشید. با انجام این کارها شروع کنید: کار بن بست خود را رها کنید و حرفه خود جدی بگیرید، امور مالی خود را مرتب کنید، سپس کسی را پیدا کنید که از بودن با شما هیجان زده است.

3. برای اثبات چیزی به خود یا دیگران

شاید عمه شما مدام به شما می‌گوید که چگونه “ساعت تیک تیک می‌زند” و شما پیرتر می‌شوید. یا پدرتان فکر می‌کند که باید «بزرگ شوید». یا شاید والدین شما طلاق گرفته‌اند و شما مصمم هستید که به دنیا نشان دهید که بهتر از آن‌ها هستید. یا همه دوستان شما اکنون ازدواج کرده‌اند و می‌خواهید به آن‌ها نشان دهید که شما هم می‌توانید. این دلایل و اثبات چیزی به خود و دیگران یکی دیگر انگیزه های اشتباه ازدواج است.

4. مزایای ازدواج

بسته به اینکه در کدام شهر یا کشور زندگی کنید، ازدواج قانونی می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. ممکن است برای واجد شرایط بودن برای معافیت‌های مالیاتی، آزادی خانوادگی، خروج از کشور و… وسوسه شوید که ازدواج کنید. هیچ اشکالی در دریافت این امتیازات وجود ندارد، اما اگر آن‌ها تنها دلیلی هستند که شما با کسی ازدواج می‌کنید پس چیز اصلا درستی نیست.

5. احساس پیری

سن شما در حال بالا رفتن است و برای ازدواج به زودی تحت فشار قرار می‌گیرید زیرا اگر هنوز مجرد هستید باید مشکلی در شما وجود داشته باشد. بنابراین حتی اگر شک دارید که طرف مقابل شما فرد مناسبی هست یا خیر تصمیم به ازدواج می‌گیرید. این قطعا دلیل خوبی برای ازدواج نیست. پیدا کردن فرد مناسب مهم‌تر از سن است.

واقعیت این است که یک ازدواج موفق نمی‌شود مگر اینکه هر دو نفر برای یکدیگر و نه هیچ کس دیگری در آن ازدواج کنند. ممکن است دولت به گونه‌ای متفاوت با شما رفتار کند، اما خارج از والدینتان، دنیا واقعاً اهمیتی نمی‌دهد که شما ازدواج کنید. میلیاردها نفر این کار را کرده اند. فقط به این دلیل که متاهل هستید، یک ستاره طلایی و یک کار عالی در اداره‌های دولتی دریافت نمی‌کنید. در نهایت شما در یک ازدواج گیر کرده‌اید و سعی می کنید بفهمید که آیا در نهایت ارزش آن را داشت یا خیر.

بنابراین اگر هر یک از این دلایل وحشتناک برای ازدواج در شرایط شما صدق می کند، اولاً ازدواج نکنید. دوم، روی مهارت‌های زندگی سالم و فردی  خود کار کنید. با رفتارهای سالم و سمی در روابط و با نحوه عملکرد نیازهای عاطفی آشنا شوید تا بهتر بتوانید نیازهای خود و دیگران را برآورده کنید. این کار زمان زیادی می‌برد، اما شما را از درد زیادی نجات می‌دهد.

جمع‌بندی

یکی از چیزهای که قبل از ازدواج باید به آن توجه کنیم این مورد است که انگیز های اشتباه ازدواج دلیل این کار ما نباشد. در این مطلب برخی از دلایل اشتباه ازدواج را بر شمردیم و گفتم برای این که این اشتباهات را انجام ندهید باید روی مهارت های زندگی و فردی توجه کنید. دوره های مهارت های زندگی دکتر ویدا فلاح با برگزاری دوره غیر حضوری در زمینه شناخت قبل ازدواج همراه شماست.

منبع

https://markmanson.net/

https://www.bolde.com/

https://ideapod.com/

 

اشتراک گذاری:
Telegram
WhatsApp
Email
Facebook
Print
به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *