0
02188840056

اهمیت و ضرورت شناخت قبل از ازدواج

بسیاری از افراد قبل از ازدواج به بسیاری از مسائل توجه نمی‌کنند و مواردی را در نظر نمی‌گیرند و همین عدم توجه گاهی باعث نابودی زندگی خودشان و اطرافیانشان می‌شود. و این مسئله اهمیت و ضرورت شناخت قبل از ازدواج را مشخص می‌کند. معمولا افراد در زمان آشنایی و پیش از ازدواج چهره موجهی از خود به نمایش می‌گذارند و شما به عنوان یک فرد باید بتوانید این مسئله را تشخیص دهید. در این مطلب می‌خواهیم در مورد اهمیت و ضرورت شناخت قبل از ازدواج صحبت کنیم.

شناخت قبل از ازدواج

نوع و کیفیت ارتباط در پیش از ازدواج عامل تاثیرگذاری بر پیش بینی کیفیت و نوع رابطه در بعد از ازدواج است. و این مسئله اهمیت شناخت قبل از ازدواج را مشخص می‌کند. این دوران باعث می‌شود تا اشخاص به شناخت عمیق‌تر و درست‌تری از یکدیگر دست یابند و شباهت و تفاوت‌های هم را تشخیص دهند.

اهمیت و ضرورت شناخت قبل از ازدواج

کارکرد شناخت پیش از ازدواج

برای این دوران سه کارکرد می‌توان متصور شد:

  1. دست‌یابی به شناخت عمیق‌تر و دقیق‌تر از یکدیگر
  2. آماده شدن برای وارد شدن به زندگی مشترک
  3. مطمئن شدن از انتخاب خود در مورد فردی که انتخاب کرده‌اید.

در این دوران دو طرف با برخی از عوامل تاثیرگذار بر زندگی مشترک مانند: باورها، تفکرات، بینش، انتظارات و… آشنا شده و در صورت عدم هماهنگی در این زمینه‌ها علاج کار را قبل از وقوع می‌کنند. همه افراد قبل از ازدواج تصوراتی برای خود دارند که گاها در زندگی به چالش کشیده می‌شود برای مثال بسیاری از افراد دوست دارند همسرشان فردی بی‌عیب و نقص باشد و بتواند تمام کمبودهای آن‌ها را جبران کند. اما در زندگی واقعی چنین چیزی امکان پذیر نیست.

موارد ابتدایی شناخت پیش از ازدواج

برای این که امر شناخت طرف مقابل آسان شود بهتر است یک سری پیش نیازها را طرفین داشته و مد نظر قرار دهد. یکی از اساسی‌ترین و اولین شرط داشتن صداقت است در صورتی که این امر درست نباشد بقیه امور نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد.شرط بعدی خودآگاهی فرد است وقتی فردی به خودآگاهی نرسیده باشد در طول زندگی مشترک دچار تزلزل می‌شود. طرف مقابل شما همچنین باید اهداف خود از ازدواج را نیز مشخص و معین کرده باشد. نکته قابل توجه دیگر در این زمینه میزان تعهد و مسئولیت پذیری فرد است.

چه زمانی برای شناخت لازم است

بسیاری از افراد این سوال را می‌پرسند که چه مدت زمان لازم است برای شناخت پیش از ازدواج؟ در پاسخ به این سوال باید گفت مدت زمان شناخت تقریبا به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله: آداب و رسوم خانوادگی و محدودیت‌های فرهنگی به شدت این مدت زمان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. ولی کمترین زمانی که می‌توانید در نظر بگیرید یک بازه زمانی 6 ماه است. در این 6 ماه دو طرف باید هر روز با هم در ارتباط باشند و به نشست و برخاست با هم بپردازند. در این شش ماه روابط باید به گونه‌ای باشد که فرد در شرایط مختلف و مکان‌های مختلف قرار بگیرد و مورد سنجش واقع شود. گاهی اوقات حتی چیزهای بسیار کوچک که به ظاهر بی‌اهمیت هستند می‌توانند یک زندگی مشترک را نابود کنند. پس رفتار طرف مقابل خود را در مکان‌های مثل مهمانی، کافه، رستوران و… بسنجید و با معیارهای خود تطبیق دهید. یکی از راه‌های شناخت مشاوره قبل از ازدواج شرکت در دوره های شناخت قبل از ازدواج است.

جمع‌بندی

یکی از راه‌های رسیدن به زندگی مشترک موفق شناخت قبل از ازدواج است. در این مطلب به بررسی اهمیت و ضرورت این مطلب پرداختیم و مواردی را که در این راه به شما کمک می‌کند برشمردیم. شما می‌توانید برای شناخت فرد مورد نظر خود در دوره شناخت قبل از ازدواج دکتر ویدا فلاح شرکت کنید تا با دیدی بازتر وارد زندگی مشترک خود شوید و زندگی خوبی را با همسر خود داشته باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.