0
02188840056

ترس در مسیر محقق ساختن رسالت مان

ترس در مسیر محقق ساختن رسالت مان

در طول کار من به عنوان یک شفاگر معنوی و راهنمای رسالت زندگی به طور روزانه با مردم در ارتباطم و درباره مسائلی که آنها را از محقق ساختن رسالت‌شان بازمی‌دارد می‌پرسم. دلایل عمده‌ای که از آنها شنیده‌ام عبارت بوده‌اند از:

– من نمی‌دانم هدفم چیست

– من نمی‌توانم از شغلم استعفا بدهم زیرا به درآمد آن نیاز دارم

– همسر من از من حمایت نمی‌کند

اینها عمدتا دلایل خوبی برای این مسئله هستند اما بزرگترین ترسی که مردم را از عملی کردن رسالت‌شان بازمی‌دارد عمیق‌تر از اینها است.

این ترس از قضاوت دیگران نسبت به شما است وقتی که می‌خواهید خود واقعی‌تان باشید.

این ترس چنان بزرگ است که شما با همه دلایلی که می‌‌آورید سعی بر پنهان نمودن آن دارید. شما روابط و شغل‌هایی را انتخاب می‌کنید که شرایط را برای توجیه کردن خودتان فراهم می‌کنند. اینها شما را وادار می‌کنند که کوچک بمانید تا از احساس ناخوشایند ناشی از مورد قضاوت قرار گرفتن طفره بروید.

نظرات و قضاوت‌های دیگران به مقدار زیادی ما را درگیر و محدود می‌کنند. اما تفاوت افرادی که رسالت زندگی‌شان را محقق می‌کنند و آنهایی که نمی‌توانند این کار را بکنند به پول یا قدرت بیشتر مربوط نمی‌شود. بلکه آنها به خودشان مجوز این را می‌دهند که خود حقیقی‌شان را ابراز کنند.

در ادامه پنج نکته برای شما به منظور غالب شدن بر این ترس و متجلی نمودن خود حقیقی‌تان آورده شده است:

1- زمان کافی برای شناختن عمیق خودتان صرف کنید.

اگر شما در جهت محقق ساختن رسالت تان زندگی نمی‌کنید، مطمئن باشید که همه بخش‌های وجود خود را نمی‌شناسید. اما زمانی که بتوانید خودتان را بشناسید، می‌توانید و می‌خواهید آن بخش‌ها را واقعی سازید. زمانی را صرف شناختن ترس‌ها، علایق و آرزوهایتان کنید. مراقبه و نوشتن خلاصه‌ای از رویدادهای روزانه برای این امر روش‌های بسیار مفیدی هستند.

2- شروع به کشف رسالت خود کنید.

اگر شما نمی‌دانید رسالت تان در زندگی چیست، می‌توانید از یک معلم معنوی یا یک راهنما کمک بگیرید، کسی که بتواند عمیقا لایه‌های شخصیت و روان شما را بشناسد و بتواند آنها را به شما نیز بشناساند. این لایه‌ها حاوی اطلاعات به خصوصی درباره رسالت شما هستند. این می‌تواند به شما کمک کند تا آهسته و پیوسته در راه تشخیص دادن مسیر زندگی‌تان گام بردارید. زمانی که مسیرتان را بشناسید، حرکت در آن بسیار راحت‌تر می‌شود و شما می‌‌توانید با شادمانی زندگی کنید.

3- فاصله‌تان را از افرادی که فکر می‌کنید شما را قضاوت می‌کنند حفظ کنید.

در برخی موارد این بدین معناست که رابطه‌تان را با کسی خاتمه دهید، اما در موارد دیگر می‌توانید با سکوت کردن و توضیح ندادن خودتان و گاهی با بی‌پاسخ گذاشتن سوالات “کنجکاوانه” و گاهی هم با به تنهایی تصمیم گرفتن می‌توانید این کار را انجام دهید. اینکه فشار ناشی از در جریان قرار دادن دیگران در امور زندگی‌تان را از دوش خود بردارید بسیار قدرت بخش است.

4- دقت کنید که خودتان چه کسانی و چه چیزهایی را قضاوت می‌کنید.

این تمرین فوق‌العاده‌ای است زیرا ما عمدتا ترس از مورد قضاوت قرار گرفتن درباره چیزهایی را داریم که خودمان مورد قضاوت قرار می‌دهیم. همانطور که تمرین قضاوت نکردن را می‌کنید، عقاید و قضاوت‌های دیگران نیز برایتان کم اهمیت‌تر می‌شوند و شما قدرت خود-ابرازگری‌تان را از نو کسب می‌کنید.

5- آسیب‌پذیر بودنتان را پنهان نکنید.

بعد از اینکه توانستید قدرت خود را از نو کسب کنید و دیگر احساس نکردید که نیاز به وانمود کردن به آنچه نیستید دارید، داستان خود را به دیگران بگویید و خود را در معرض مورد قضاوت قرارگرفتن آنها قرار دهید. حمایت‌هایی که از شما خواهد شد شما را شگفت‌زده می‌کنند و متوجه می‌شوید که چقدر به افرادی که شما را برای خودتان دوست دارند نزدیک خواهید شد.

با جرح و تعدیل از Raquel Vasallo

مترجم مارال شیخ زاده

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.