0

رادیو زندگی 114- وابستگی احساسی

خانمی سوال پرسیدند: سالهاست که تنها هستم، احساس تنهایی مرا ناراحت می‌کند! در انتظارم کسی پیدا شود تا حالم را خوب کند. چگونه میتوانم به خودم کمک کنم تا در انتظار کسی نباشم حالم خوب شود.

دکتر فلاح: در ابتدا احساسات علائم بسیار مهمی هستند که نبابد سعی در از بین بردن آنها داشته باشیم. اگر امروز حالت خوب نیست و احساس تنهایی میکنی باید به احساساتت توجه کنی و ببینی این احساس در بدن تو حاوی چه اطلاعاتی درباره تو، باورها، و سبک زندگیت است، از آن استفاده کن نه سعی در از بین بردن آن داشته باشی. این احساس تنهایی به شما پبام میدهد که همان چیزی را که انتظار داری از دیگران بگیری خودت هم از خودت دریغ داری. یعنی خودت هم وقت کافی برای برقراری یک ارتباط سالم با خودت نمیگذاری.
افرادی که کنترل بیرونی هستند منتظر هستند تا شرایط تغییر کند تا بعد آنها تغییر کنند. شما باید این باور را در خودت ایجاد کنی که من باید چه تغییراتی کنم تا جاذبه هایم بیشتر شود، محیط اطرافم عوض شود و بتوانم دوستان خوبی پیدا کنم تابتوانیم نیازهای یکدیگر را پاسخ دهیم.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

دیدگاه کاربران
 • بهروزی 25 اسفند 1399

  سلام خانم دکتر ممنون از بابت لایو های عالی شما
  برای من اگر شرایط بهتر باشه یه مسافرت خارج از کشور همراه خانواده خیلی شادم می کنه
  دور همی بادوستانم که همراه رقص وشادی باشه
  یا هر مهمونی که محیط شادی باشه وهمراه بارقص واوازباشه
  من اصلا اهل تضاهر نیستم وتو مسافرتهایی هم که به خارج هم داشتم حتی یه دونه عکس هم ندارم
  انشالله طوری باشه که مردم سرزمینم با ازادی بتونن شاد باشن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *