0
02188840056

راهکارهای شناخت قبل از ازدواج

هنگامی که شما زوج مناسب خود را پیدا کرده‌اید و می‎خواهید با هم وارد یک زندگی مشترک شوید، ممکن است احساس کنید که یک سقوط آزاد سریع به سمت یک اتفاق بزرگ را تجربه می‌کنید. اما چه ماه‌ها و چه سال‌ها تا عروسی شما فاصله داشته باشد، مهم است که این زمان را نه تنها برای یک عروسی زیبا آماده کنید، بلکه برای ازدواجی پایدار و شاد نیز آماده شوید. برای عمق دادن و تقویت پیوند خود و وارد یک رابطه آرام شوید در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که کارشناسان ازدواج به زوج‌ها توصیه می‌کنند قبل از ازدواج با هم انجام دهند. سپس همسر آینده خود را انتخاب کنند. با هم به بررسی راهکارهای شناخت قبل از ازدواج می‌پردازیم.

راهکارهای شناخت قبل از ازدواج

راهکارهای شناخت قبل از ازدواج

در این بخش به بررسی چند راهکار مهم برای شناخت پیش از ازدواج می‌پردازیم:

درک ارزش‌های دیگر

مدت‌ها قبل از این‌که، این تعهد را داشته باشید که بقیه زندگی‌تان را با هم بگذرانید، مهم است که درباره ارزش‌ها و باورهای فردی خود، مانند مذهب، فعالیت‌ها، آداب و رسوم خانوادگی، و سیاست صحبت کنید. بریتنی درای، بنیان‌گذار Love Inc. در شهر نیویورک، می‌گوید: «شاید همیشه موافق نباشید، اما باید به دیدگاه‌های یکدیگر احترام بگذارید و اطمینان حاصل کنید که قبل از اینکه وارد زندگی مشترک شوید، به درک از این موارد رسیده‌اید.» اگر در دو طرف طیف ارزش‌ها قرار دارید و نتوانید ارزش‌های هم را در کنید باید منتظر چالش‌های فراوان در روزهای مهم زندگی خود باشی.

فعالیت‌هایی در مکان‌های عمومی

ماریسا مانا فرل از So Eventful در هلدزبورگ، کالیفرنیا، می‌گوید: «نشست و برخاست در مکان‌های عمومی به شما این فرصت را می‌دهد تا ببینید که چگونه موقعیت‌های استرس‌زا را مدیریت می‌کنید، که بینش ارزشمندی برای زندگی مشترک آینده شماست».

نشست و برخاست در مکان‌های عمومی در راهکارهای شناخت قبل از ازدواج

اقتصاد و درآمد

شما و طرف مقابلتان باید در مورد موضوعات اساسی مانند امور مالی به توافق برسید، حتی اگر بحث در مورد آن‌ها همیشه سرگرم کننده یا آسان نباشد. درای می‌گوید: «ممکن است در دهه 20 سالگی مبلغ بالا در ذهن شما نباشد، اما بسیار مهم است که این بحث را زودتر از موعد انجام دهید تا در موقعیت‌هایی قرار نگیرید که ممکن است به ازدواج شما آسیب برساند. در مورد نحوه تقسیم هزینه های زندگی، نحوه برنامه ریزی برای زندگی و اینکه آیا هر دوی شما می‌خواهید تا چه زمانی کار کنید صحبت کنید. با پرسیدن این چند سوال مهم مالی، گفتگو را ادامه دهید.

  • دوست داری چقدر در ماه درآمد داشته باشی
  • برنامه مالی آیندت چیست؟
  • چند درصد از زمان زندگیت به کار می‌پردازی؟
  • و…

صحبت در مورد بچه

مانند بحث مالی، گفتگو در مورد بچه نیز مهم است. آیا شما هر دو شما بچه می‌خواهید؟ اگر چنین است، چند تا؟ قبل از رد و بدل کردن نذر، دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید. بت برنشتاین از SQN Events در شیکاگو می‌گوید: «داشتن فرزند یک تعهد بزرگ، از لحاظ شخصی و مالی، برای بقیه عمر شما است و رابطه شما با شریک زندگی‌تان را تغییر می‌دهد. زوج‌ها به این فکر می‌کنند که این چیزی است که بعداً می‌توانند به آن دست پیدا کنند، یا یکی فکر می‌کند که می‌تواند نظر طرف مقابل را تغییر دهد، ازدواج می‌کنند، اما به ندرت پایان خوبی دارد. مهم این است که از ابتدا روی این موضوع توافق کنید.”

ملاقات با دوستان و آشنایان طرفین

درای می‌گوید: «خواه حلقه دوستان درونی آن‌ها باشد یا کل اعضای خانواده، شناخت مهم‌ترین افراد در زندگی یکدیگر به شما بینشی می‌دهد که دیگری به عنوان یک شخص چه کسی است. اگر آداب و رسوم اجازه می‌دهد، زمانی را با هم بگذرانید و واقعاً با عزیزان شریک زندگی خود آشنا شوید. (اگر نه، خوشبختانه راه‌های بیشتری برای برقراری ارتباط مجازی وجود دارد!)

ملاقات با دوستان و آشنایان در ازدواج

ایجاد روابط قوی با خانواده و دوستان نزدیک طرف مقابلتان نیز پیوند بین شما دو نفر را عمیق‌تر می‌کند. یک نکته احتیاطی: اگر خانواده‌های شما از شهرهای مختلف (یا حتی کشور دیگر) هستند، از همین الان شروع کنید به گفتگو درباره نحوه گذراندن وقت با هر یک از آن‌ها پس از ازدواج، به خصوص در مورد تعطیلات.

جمع‌بندی

بسیاری از افراد به اهمیت شناخت قبل از ازدواج واقف هستند اما نمی‌دانند چطور می‌توانند به این شناخت دست پیدا کنند و چه راهکارهایی دارد. برای رسیدن به شناخت مناسب کمک گرفتن از افراد متخصص و دور های مهارت های زندگی بسیار کمک می‌کند. می‌توانید برای شناخت مناسب از مشاوره و دوره های غیر حضوری دکتر ویدا فلاح کمک بگیرید.

منبع

https://www.realsimple.com/

https://www.businessinsider.com/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.