0
02188840056

طرحواره آسیب دیدگی و وابستگی

بیشتر هیجانات ناگواری را که در بزرگسالی و در موقعیت های مختلف تجربه می کنیم ناشی از یک سری طرحواره و تله های ذهنی هستند که در کودکی و نوجوانی در ذهن ما شکل گرفتند. قطعا بستر خانواده یکیاز شرایط و عوامل مهم شکل گیری طرحواره های ناکارآمد می تواند باشد.
در تله آسیب پذیری فرد مدام نگران است که اتفاقی برایش بیفتد، این افراد حتی زمانی که تمامی شرایط زندگی خوب است با افکار منفی حال خودشان را بد نگه می دارند و از آنچه که دارند هیچ استفاده ای نمی کنند. و به این معناست که ذهنیت و افکار اتوماتیک این افراد از گذشته ای می آید که ممکن است آن گذشته پیام های والدین این افراد بوده و یا الگوهای رفتاری آنها در موقعیت های خاص که آنها را ضبط کردند و امروز آنها را بر علیه خودشان فعال می کنند.
دقت داشته باشید که خیلی از مسائلی که نسبت به آنها ترس دارید و فکر می کنید به شما آسیب می زند در واقع هیچ گاه رخ نخواهد داد.
افرادی که آسیب پذیری بالایی دارند در روابطشان هم دچار مشکل می شوند. این افراد به دنبال افرادی هستند که برای شنیدن ترسهای آنها گوش شنوایی داشته باشند. و یا اینکه دوست دارند فردی در کنارشان باشد که نقش مراقب را داشته باشد و به آنها احساس امنیت بدهد. و این امنیت که از بیرون تامین می شود کافی نیست و این افراد ممکن است هم زمان دچار تله وابستگی هم شوند.

برای آشنایی با ویژگی های این افراد می توانید از دوره تله آسیب دیدگی و وابستگی استفاده کنید.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.