0
02188840056

فواید نوشیدن آب گرم و عسل

همه ما می دانیم که آب برای ما خوب و مفید است و حتما توصیه های بی پایانی که درباره نوشیدن ۸ لیوان آب در روز وجود دارد را شنیده اید.٨٠٪ بدن ما را آب شكيل مي دهد و وقتى به آن عميق تر فكر كنيم می بینیم که این مسئله ای بسيار شگفت انگيز است.

آب موجب تسهیل تمام عملكردهای روزمره بدن است. از حمل و نقل مواد مغذى حياطى و اكسيژن گرفته تا كمك به هضم مواد غذايى، بنابراين بدن ما به اين مایع حیات نياز اساسی دارد.

حالا آیا مایل هستید فواید آب را در جسم خود بیشتر کنید؟ اگر پاسخ تان مثبت است، به آن عسل اضافه کنید.

می دانم احتمالا شما فکر می کنید عسل که قند بالایی دارد. و خيلى شيرين است.

و اصلا چطور عسل برای ما مفید است؟

اما عسل براى جسم شما بسیار مفید است. نوشيدن روزانه يك ليوان آب گرم و عسل مى تواند سلامت شما را بهبود بخشد و حتى در برابر بيمارى ها از شما محافظت کند. بله، درست فهميديد! اگر شما خود را متعهد به خوردن روزانه آب گرم و عسل کنید، این اتفاقات برایتان می افتد:

كاهش گاز بدن

اگر شما از نفخ و گاز اضافی به طور مرتب رنج مى بريد، با نوشیدن يك ليوان آب گرم و عسل می توانید گاز اضافی موجود در دستگاه گوارش تان را خنثی کنید و در لحظه احساس سبكى بيش از هر زمان دیگر كنيد.

افزايش ايمنى بدن

عسل داراى خواص موثر براى تقويت سيستم ايمنى بدن است، از طبیعی بودن آن اطمینان حاصل کنید تا از آن در مقابل باكتريهاى كشنده نهایت سود را ببرید. عسل پر از آنزيم ها، ويتامين ها و مواد معدنى مفید برای بدن مى باشد كه از شما در مقابل باكترى هاى مضر محافظت مى كند.

سم زدايى و دفع سموم

عسل و آب گرم يكى از بهترين تركيب ها براى دفع سموم و ضايعات بدن است. با نوشیدن مرتب ترکیب آب گرم و عسل با سموم بدن تان خداحافظى كنيد. يك نكته ديگر اضافه كردن ليمو است كه به افزایش دفع ادرار كمك مى كند.

شفاف شدن پوست

عسل يك آنتى اكسيدان طبيعى است که باكترى های مضر را از بین می برد و به خاطر همین خصوصیت خود، به شفاف سازى پوست کمک مى كند. و البته خاصيت لايه بردارى نیز دارد.

كاهش وزن

در ابتدا احتمالاً فكر مى كنيد عسل که سرشار از قند است، بله در واقع عسل منبع قند طبیعی و مفید است. در واقع، اين قند طبيعى به شما كمك مى كند تا ميل تان به قندهاى مضر نظير كيك و شيرينى و شكلات و نوشابه کاهش یابد.

درمان گلو درد

آب گرم و عسل در زمستان ترکیبی جادویی است که به نرم شدن گلوی شما كمك مى كند و بدن شما را گرم نگه مى دارد در ماه هاى سرد، عسل درمان طبيعى براى بيماريهاى تنفسى و سرفه هاى مزمن است. اگر سرما خوردگى داريد، خوردن عسل و آب گرم و لیمو را به شما توصیه می کنیم.

تنظيم قند خون

همانطور كه قبلاً راجع به آن صحبت كرديم، اگرچه عسل حاوى قند است، ولى ترکیب این قند با قند سفيد متفاوت است. قند عسل تركيبى است از فركتوز و گلوكز كه در واقع به فرآیند تنظیم قند خون کمک می کند. همچنین ترکیبات موجود در عسل باعث كاهش كلسترول خون نیز مى شوند.

جلوگيرى از بيماريهاى قلبى

ترکیب آب گرم و عسل خيلى مفید به نظر مى آيد، همینطور است؟ فلاونویدها و آنتى اكسيدانهای درون عسل، باعث كاهش و جلوگيرى از بيماريهاى قلبى مى شوند، تحقيقات نشان می دهند كه عسل باعث کند شدن فرآیند اكسيداسيون كلسترل هاى بد خون انسان مى شود كه این فرآیند تاثير مضرى بروى بيماريهاى قلبى دارد و منجر به حمله یا حتى سكته قلبى شود.

پس منتظر چه هستيد كترى را بجوشانيد و اولین لیوان آب گرم و عسل خود را میل کنید.

ترجمه نازنین مشیری

از وبسایت lifehack.org

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.