0

فواید نوشیدن آب گرم و عسل

همه ما می دانیم که آب برای ما خوب و مفید است و حتما توصیه های بی پایانی که درباره نوشیدن ۸ لیوان آب در روز وجود دارد را شنیده اید.٨٠٪ بدن ما را آب شکیل می دهد و وقتى به آن عمیق تر فکر کنیم می بینیم که این مسئله ای بسیار شگفت انگیز است.

آب موجب تسهیل تمام عملکردهای روزمره بدن است. از حمل و نقل مواد مغذى حیاطى و اکسیژن گرفته تا کمک به هضم مواد غذایى، بنابراین بدن ما به این مایع حیات نیاز اساسی دارد.

حالا آیا مایل هستید فواید آب را در جسم خود بیشتر کنید؟ اگر پاسخ تان مثبت است، به آن عسل اضافه کنید.

می دانم احتمالا شما فکر می کنید عسل که قند بالایی دارد. و خیلى شیرین است.

و اصلا چطور عسل برای ما مفید است؟

اما عسل براى جسم شما بسیار مفید است. نوشیدن روزانه یک لیوان آب گرم و عسل مى تواند سلامت شما را بهبود بخشد و حتى در برابر بیمارى ها از شما محافظت کند. بله، درست فهمیدید! اگر شما خود را متعهد به خوردن روزانه آب گرم و عسل کنید، این اتفاقات برایتان می افتد:

کاهش گاز بدن

اگر شما از نفخ و گاز اضافی به طور مرتب رنج مى برید، با نوشیدن یک لیوان آب گرم و عسل می توانید گاز اضافی موجود در دستگاه گوارش تان را خنثی کنید و در لحظه احساس سبکى بیش از هر زمان دیگر کنید.

افزایش ایمنى بدن

عسل داراى خواص موثر براى تقویت سیستم ایمنى بدن است، از طبیعی بودن آن اطمینان حاصل کنید تا از آن در مقابل باکتریهاى کشنده نهایت سود را ببرید. عسل پر از آنزیم ها، ویتامین ها و مواد معدنى مفید برای بدن مى باشد که از شما در مقابل باکترى هاى مضر محافظت مى کند.

سم زدایى و دفع سموم

عسل و آب گرم یکى از بهترین ترکیب ها براى دفع سموم و ضایعات بدن است. با نوشیدن مرتب ترکیب آب گرم و عسل با سموم بدن تان خداحافظى کنید. یک نکته دیگر اضافه کردن لیمو است که به افزایش دفع ادرار کمک مى کند.

شفاف شدن پوست

عسل یک آنتى اکسیدان طبیعى است که باکترى های مضر را از بین می برد و به خاطر همین خصوصیت خود، به شفاف سازى پوست کمک مى کند. و البته خاصیت لایه بردارى نیز دارد.

کاهش وزن

در ابتدا احتمالاً فکر مى کنید عسل که سرشار از قند است، بله در واقع عسل منبع قند طبیعی و مفید است. در واقع، این قند طبیعى به شما کمک مى کند تا میل تان به قندهاى مضر نظیر کیک و شیرینى و شکلات و نوشابه کاهش یابد.

درمان گلو درد

آب گرم و عسل در زمستان ترکیبی جادویی است که به نرم شدن گلوی شما کمک مى کند و بدن شما را گرم نگه مى دارد در ماه هاى سرد، عسل درمان طبیعى براى بیماریهاى تنفسى و سرفه هاى مزمن است. اگر سرما خوردگى دارید، خوردن عسل و آب گرم و لیمو را به شما توصیه می کنیم.

تنظیم قند خون

همانطور که قبلاً راجع به آن صحبت کردیم، اگرچه عسل حاوى قند است، ولى ترکیب این قند با قند سفید متفاوت است. قند عسل ترکیبى است از فرکتوز و گلوکز که در واقع به فرآیند تنظیم قند خون کمک می کند. همچنین ترکیبات موجود در عسل باعث کاهش کلسترول خون نیز مى شوند.

جلوگیرى از بیماریهاى قلبى

ترکیب آب گرم و عسل خیلى مفید به نظر مى آید، همینطور است؟ فلاونویدها و آنتى اکسیدانهای درون عسل، باعث کاهش و جلوگیرى از بیماریهاى قلبى مى شوند، تحقیقات نشان می دهند که عسل باعث کند شدن فرآیند اکسیداسیون کلسترل هاى بد خون انسان مى شود که این فرآیند تاثیر مضرى بروى بیماریهاى قلبى دارد و منجر به حمله یا حتى سکته قلبى شود.

پس منتظر چه هستید کترى را بجوشانید و اولین لیوان آب گرم و عسل خود را میل کنید.

ترجمه نازنین مشیری

از وبسایت lifehack.org

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *