0
02188840056

آیا با مدیتیشن می توان جسم را شفا داد؟ | شفای بیماری با ذهن

این سوالی است که دانشمندان اکنون به شکلی جدی به دنبال پاسخش می گردند بعد از اینکه Lama Phakyab Rinpoche تبتی ادعا کرد توانست پایش را از قانقاریا شفا بدهد. او طی دورانی که در زندان های چین شکنجه می دید، دچار آسیب های جدی در بدنش شد و در سال ۲۰۰۳ که به امریکا مهاجرت کرد با خودش، دیابت و بیماری Pott و همچنین قانقاریا در پایش را هم به همراه برد. با اینکه به چند دکتر در نیویورک مراجعه کرد، همه تنها یک تشخیص و درمان برای او داشتند، قطع عضو. معمولا به این شکل است که اگر فردی دچار قانقاریای اود کرده باشد تنها راه حل برای او قطع عضو خواهد بود. اما از آنجایی که رینپوش یک فرد معمولی نبود، تصمیم گرفت این درمان را به عنوان تنها چاره اش نپذیرد و بنابراین، پیش معلم و راهنمایش دالای لاما رفت.

او پیش دالای لاما رفت و از او راهنمایی خواست. البته ناگفته نماند که دالای لاما نه تنها عالی ترین مقام در بودیسم تبتی است، بلکه او بر روی رینپوش به طور مستقیم نفوذ داشت زیرا او از سالهای نوجوانی با رینپوش در ارتباط بود. به جای اینکه دالای لاما به رینپوش توصیه کند گفته های پزشکانش را جدی بگیرد، به او گفت که پایش را قطع نکند و به جای آن به درونش برای شفای بیماری رجوع کند. دالای لاما گفت که از مدیتیشن برای شفا دادن خودش استفاده کند و زمانی که خود را شفا داد، این را به همه دنیا آموزش دهد.

رینپوش این توصیه را پذیرفت و شروع به مدیتیشن کرد، البته نه هر مدیتیشنی. او یک فرم قدیمی مدیتیشن به نام سا لونگ را پیش گرفت که در فرهنگ تبتی وجود داشت. در این شکل خاص از مدیتیشن فرد تصویر سازی می کند که بادی پاک کننده در جسمش می وزد و طی این وزیدن همه کانال های بدن او را پاک می کند. رینپوش می دید که اوضاع پایش رو به وخامت می رفت و ترشحات تیره ای از پایش بیرون می آمد، پایش دردناک تر می شد و بوی بدی گرفته بود. سپس بعد از چند ماه مدیتیشن،‌ ترشحات بیرنگ ولی کدر شدند. بعد از ۹ ماه مدیتیشن، ترشحات شفاف شدند. رینپوش می گوید او هیچ دارو یا رژیم خاصی در این مدت نداشت. او کل روز را به جز زمان هایی که برای غذا و خواب به خود استراحت می داد، به مدیتیشن می گذراند. 

در طی تقریبا یک سال او توانست دوباره خودش راه برود، کاری که برای یک سال کامل نتوانسته بود انجام دهد. به گفته منابع، او توانسته بود پای مرده اش را زنده کند. به علاوه، بیماری های دیابت و دیگر بیماری اش هم امروز ناپدید شده اند. اکنون دانشمندان در حال انجام تحقیقاتی بر روی مغز رینپوش در حین مدیتیشن هستند تا بفهمند این اتفاق چطور امکان پذیر شده است. چیزی که آنها می خواهند بفهمند این است که آیا می توان توسط ذهن، خود را از هر گونه بیماریی شفا داد؟

اگر مدیتیشن این قابلیت را به رینپوش داده که پای کاملا سیاه شده اش را به زندگی برگرداند، پس احتمالا در عمق مشخصی از مدیتیشن می توانیم پیچیده ترین بیماری ها را هم شفا دهیم.

از وبسایت examiner.com و هافینگتن پست

 

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

دیدگاه کاربران
 • مصطفی 14 مهر 1399

  سلام
  مرسی خانم فلاح واقعا جالب و عالی بود من بسیار از ویدئوی مدیتیشن شما لذت بردم
  تاثیر صدای شما فوق العاده است.
  سپاس از فعالیت های سازنده ی شما

 • Mohammad.75 12 اسفند 1400

  واقعا عالی بود ممنون.

 • سمانه 23 شهریور 1401

  بله این درسته من هم خودمو با مدیتیشن شفا دادم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.