0

همیشه دنبال حال خوب بودن اشتباه است

همیشه دنبال حال خوب بودن اشتباه است

همه انسان ها در لحظه های مختلف زندگی دچار احساسات خوشایند و ناخوشایندی می شوند . ریشه این احساسات و عواطف نوع افکار و گفتگوهای درونی ماست . فکر و گفتگوی درونی ما هم به این که به چه توجه کنیم و چگونه توجه کنیم بستگی دارد.

هیجانات واقعیت دارند یعنی فیزیولوژی و شیمی بدن را تغییر می دهند اما دائمی و پایدار نیستند، بسته به اینکه نوع توجه و افکارمان عوض می شود حالات و هیجانات مان هم تغییر می کند، اشتباهی که اکثر مردم دارند این است که هیجاناتشان را به واقعیت های زندگی ربط می دهند، مثلا می گویند یک موقعیت حال من را بد کرد، یا یک جمله حال من را خوش کرد، یا آن کار من را دیوانه کرد اما در واقع این اتفاقات نیستند که ما را تحت تاثیر قرار می دهند، بلکه آن چیزی که ما درباره اتفاقات به خودمان می گوییم حال ما را خوش یا ناخوش می کند .عموم انسان ها از کودکی یاد گرفته اند که دنبال هیجانات خوب باشند ومدام دنبال کسب خوشی هستند و همیشه سعی می کنند از حال بد فرارکنند. در کل باید گفت فرار کردن از حال بد طبیعی نیست اما یک هنجار جمعی است، ما آموزش دیده ایم که این کار را انجام بدهیم، ولی این رفتاری سالم نیست.

 

مطالب مرتبط:

گفتگوی ذهنی و اثرات آن بر زندگی ما

کینه و خشم و اثرات آن بر جسم و ذهن ما

کنترلگری و کنترل شدگی را کنار بگذاریم

آنچه درباره خلوت کردن با خود نمی‌دانیم

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *