آموزش‌ مهارت‌های زندگی

پیشگیری از خیانت مردان

پیشگیری از خیانت مردان – جلوگیری از خیانت شوهر

اگر به عنوان یک خانم شما هم یکی از قربانیان خیانت هستید و یا نمی خواهید که همسرتان به شما خیانت کند، فکر می کنم که خواندن مقاله “” پیشگیری از خیانت مردان – جلوگیری از خیانت شوهر “” برای شما مفید باشد.

خیانت و بی وفایی یک مرد به همسرش به هیچ وجه قابل توجیه نیست. اما نمیتوان انکار کرد که اگر زنی مهارت همسرداری را به خوبی بلد باشد، میتواند تا حد زیادی از اینکه شوهرش جذب زن دیگری شود جلوگیری کند و به این وسیله از خیانت او پیشگیری نماید. زنان قدرت کافی برای مقابله با خیانت را دارند تنها کافی است از این باور که همه مردها مثل هم هستند و جز به رابطه جنسی به چیز دیگری فکر نمی‌کنند دست بردارند و در جهت بهبود شرایط زندگی مشترک خود تلاش کنند. لازم است زنان بیاموزند که برای مردان مهم‌ترین چیز در زندگی مشترک این است که ارزشمند و مورد احترام واقع شوند. با ما همراه باشید تا در ادامه، راه های پیشگیری از خیانت مردان را بشناسیم.

پیشگیری از خیانت مردان

آیا اعتماد کامل به همسرم، مانع خیانت می شود؟

همسرانی که تجربه بی وفایی و خیانت ندارند، اغلب در ابتدا بسیار به همسرشان اعتماد می کنند. آن ها باور ندارند که ممکن است بی وفایی ازدواج شان را تخریب کند. من اغلب می شنوم که همسران می گویند: « همسرم هرگز به من خیانت نمی کند، به او اعتماد کامل دارم» یا «او دارای باورهای مذهبی، اخلاقی خاصی است که انجام چنین عملی را غیر ممکن می کند» اما باید بدانیم که وقتی فردی به همسرش خیانت می کند، این عمل در ابتدا برای خودش نیز تعجب آور است.

چه افرادی بیشتر خیانت می کنند؟

به طور کلی خیانت در افرادی بیشتر دیده می شود که علایق جنسی شدیدتری دارند، ارزش های جنسی سهل گیرانه تری اتخاذ می کنند، رضایت کمتری از شریک زندگی خود دارند و روابط اجتماعی مشترک کمتری با همسر خود دارند. تحقیقات اخیر نشان میدهد احتمال بی وفایی در افراد با مدل های شخصیت مختلف متفاوت است و در بعضی تیپ های شخصیتی احتمال انجام بی وفایی بیشتر است. تیپ های شخصیتی خودشیفته، دو قطبی، مرزی و به ویژه شخصیت نمایشی بیشتر از سایر شخصیت ها مستعد انجام روابط فرا زناشویی هستند.

دلایلی که منجر به خیانت مردان می شود :

 • شروع رابطه اشتباه
 • نبودن جاذبه عاطفی متقابل
 • وقت نگذاشتن برای یکدیگر
 • انتقام جویی
 • رویا پردازی
 • مغایرت احساسی و سبک زندگی
 • پیدا کردن اعتماد به نفس
 • ازدواج اجباری و بدون وجود علاقه
 • مشکلات روحی و روانی و همچنین اختلالات شخصیتی نظیر تنوع طلبی و …
 • فرهنگ غلط و تربیت نادرست خانوادگی
 • نداشتن رابطه عاشقانه

طلاق عاطفی و خیانت چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

طلاق عاطفی در میان زوجین تا حدودی شایع شده است. نباید این نکته را فراموش کرد که طلاق عاطفی جایی ثبت نمی شود و گاها حتی نزدیک ترین افراد به زوجین ممکن است متوجه آن نشوند. طلاق عاطفی در واقع بی تفاوتی و بی احساسی نسبت به یکدیگر است. لازم است هر انسانی با مهارت های زندگی آشنا باشد تا خود را در مقابل بسیاری از مشکلاتی که در زندگی زناشویی پیش می آید، واکسینه کند. زمانی که طلاق عاطفی بین زوجین اتفاق میفتد، رشته های ارتباط عاطفی بین آن ها گسسته می شود. در واقع تنها چیزی که آن ها را بهم وصل می کند نام آن ها در شناسنامه یکدیگر است. از این جهت ممکن است زوجین گمان کنند تعهدی نسبت به یکدیگر ندارند. حس عدم تعهد ممکن است منجر به ایجاد رابطه ای جدید و خارج از چهارچوب ازدواج شود در واقع در این شرایط جرقه خیانت زده می شود.

از خواسته های اولیه ای که زوجین از یکدیگر دارند رابطه ای بدون خیانت است. زمانی که یکی از زوجین خیانت می کند شرایط پیچیده می شود. و خروج از طلاق عاطفی دشوار تر خواهد شد.

شما میتوانید با استفاده از دوره روانشناسی طلاق عاطفی به بهبود روابط بین خود و شوهرتان کمک شایانی کنید.

راه های پیشگیری از خیانت مردان :

در ابتدا خودتان را دوست داشته باشید :

اگر شما خودتان را دوست نداشته باشید، هیچ کس دیگری این کار را برای شما نخواهد کرد. (مانند یک فرد وابسته که اگر یک روز از شریک زندگی خود محبت نبیند و افسرده می‌شود، نباشید) همیشه در رابطه تعادل حرف اول را می‌زند. قرار نیست چون شما فرد مقابل خود را دوست دارید، انقدر فداکاری کنید و تا حدی به او وابسته شوید که خودتان آسیب ببینید.

برای اینکه خودتان را دوست داشته باشید و بتوانید عزت نفس خود را تقویت کنید ، استفاده از دوره روانشناسی عزت نفس را به شما توصیه میکنیم.

خط قرمز های رابطه تان را مشخص کنید :

بهتر است این کار را در همان ابتدای رابطه انجام دهید، با همسر خود به صورت روشن و واضح صحبت کرده و بگویید که انتظار دارید شریکتان چه حد و مرزی با جنس مخالف داشته باشد؟! با او به تفاهم برسید ولی این کار را به صورت دستوری و اجباری انجام ندهید که زمینه دروغ گفتن همسرتان را فراهم می‌کنید.

پیشگیری از خیانت مردان

شوهر خود را درک کنید :

همسرتان حتما تفکرات مخفی و احساسات پنهان فراوانی دارد که هیچ کس از آنها باخبر نیست و کسی درباره آنها چیزی نمی داند. شما سعی کنید صداقت را با محبت و بدون هیچ قضاوتی تبلیغ و ترویج کنید و چیزهایی را سعی کنید بدانید که حتی مادر و نزدیک ترین دوستان او هم نمی دانند. از این اطلاعات برای نزدیک شدن به او استفاده کنید تا این نزدیکی و صمیمیت مانع خیانت او به شما شود.

فعالیتی مشترک با شوهرتان انجام دهید :

برای پیشگیری از خیانت شریک زندگیتان ، باهم کار مشترکی انجام بدهید که شما را به چالش بکشد و رشد دهد. اگر دست ‌روی ‌دست بگذارید و رابطه خود را به امان خدا بسپارید کافی نیست. باهم کتاب بخوانید، فیلم ببینید، در سمیناری شرکت کنید یا با انتخاب یک کلاس روان ‌شناسی برای ارتقای رابطه، همیشه در حال تلاش برای پیشرفت و بهبود رابطه تان باشید.

حضور خود را اثبات کنید :

همه آدم ها در زندگی به دنبال تامین نیازهای خود هستند و اگر در زندگی زناشویی تان نتوانید نیازهای عاطفی، جسمانی و معنوی شوهرتان را به خوبی برآورده سازید ، به دنبال فرد دیگری برای رفع این نیازها می گردد و دیگران پایه ای برای آغاز یک پیوند عاطفی می شوند. بنابراین اگر در زندگی زناشویی تان کسی باشید که همسرتان به شما مراجعه می کند و آنقدر خوب باشید (البته در اینجا خوب بودن به معنی بهترین خودتان بودن است، فردی که عزت نفس و اعتماد به نفس مناسبی دارد و برای داشتن رابطه ای سالم و جذاب تلاش میکند) که کسی نتواند با شما برابری کند همسرتان به دلیل ویژگی های برتری که شما دارید ، نمی تواند کسی را جایگزین شما کند و درنتیجه خیانت هم نمی کند.

از نق زدن و سرزنش کردن مداوم شوهرتان دست بردارید :

اگر میخواهید شوهرتان را حفظ کنید، سخت نگیرید. چنانچه عاشق همسرتان هستید، به او فرصت بدهید. او یک مرد عاقل و بالغ است و اگر وقتش را داشته باشد، حتما به شما زنگ میزند. غر زدن مانند آبی است که روی شعله عشق و محبت بین زن و شوهر ریخته میشود.

با اهمیت ترین نیازهای عاطفی شوهرتان را شناسایی کنید :

شناخت این نیازها به شما کمک می کند که بدانید دقیقا باید برای کدام بخش از نیازهای همسرتان زمان بگذارید تا شوهرتان انگیزه برای خیانت پیدا نکند. (اشتباهی که بعضی خانم ها در این مرحله ممکن است مرتکب شوند این است که تصور می کنند هر آن چیزی که آنها را خوشحال می کند ممکن است همسرشان را نیز خوشحال کند در حالی که این گونه نیست) بنابراین اگر در شناخت نیازهای مهم همسرتان دچار مشکل شده اید می توانید از خود او نیز بپرسید.

به جای حسادت کردن ، بهتر عمل کنید :

حسادت حسی طبیعی است، اما تلاش کنید که توجه همسرتان را بیشتر به استعداد‌ها و توانایی‌ های خود جلب کنید. به شوهرتان چیزی بیشتر از یک دلیل، برای دوست داشتن و ارزش گذاشتن به خود بدهید. شما نمی ‌توانید همسر خود را با تهدید و ترس در کنار خود حفظ کنید و تنها دلایل مثبت برای باهم بودن مانند چسب عمل می‌کند تا شما را از ورود فرد دیگری در صحنه زندگیتان محافظت کند.

نتیجه گیری :

در این مقاله سعی کرده ایم تا با ارائه راه ها و روش های به نسبت ساده ، بتوانیم درخصوص پیشگیری از خیانت همسرتان به شما کمکی کرده باشیم. باید بدانید که با خواندن یک مقاله نمیتوان زندگی زناشویی را به طور دائم و کامل حفظ کرد بلکه شما در کنار مطالعاتی که دارید، بهتر است از دوره های روانشناسی مرتبط و یا از مشاوره های روانشناسی حضوری استفاده نمایید تا بتوانید یک رابطه سالم درعین حال جذابی را برای خود و همسرتان بسازید. ما به شما استفاده از دوره های آنلاین روانشناسی رابطه بدون خیانت ، اصول گفتگو و طلاق عاطفی را پیشنهاد میکنیم.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

اشتراک گذاری:
Telegram
WhatsApp
Email
Facebook
Print
به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *