0

چگونه جذاب باشیم ؟ راهکارهایی برای افزایش جذابیت

شاید برای شما هم سوال ” چگونه جذاب باشیم ؟ ” پیش آمده باشد. بهتر است بدانید که همه‌ ما دوست داریم جذاب باشیم و در جمع ‌های مختلف توجه‌ ها را به خود جلب کنیم. جذابیت یک جنبه ظاهری و فیزیکی دارد که چندان تحت کنترل ما نیست و یک جنبه رفتاری که می‌توانیم آن را تقویت کنیم و به جذابیت خود اضافه کنیم.

حتما شما هم با افرادی که خیلی چهره زیبایی ندارند اما از نظر دیگران جذاب و دوست داشتنی هستند؛ برخورد داشته اید!! راز این جذابیت و محبوبیت آنها نزد دیگران چیست؟ اگر می خواهید شما نیز چهره ای دوست داشتنی تر از قبل در نظر دیگران داشته باشید ، بهتر است برخی از رفتارهای خود را تغییر دهید. پس با ما در مقاله << چگونه جذاب باشیم ؟ >> همراه باشید.

چگونه جذاب باشیم

راهکارهایی برای اینکه چگونه جذاب باشید :

از یک سبک زندگی سالم استقبال کنید:

یکی از راه های رسیدن به پاسخ چگونه جذاب باشیم ؟ داشتن سبک زندگی سالم می باشد.

بدن سالم غالبا یک ویژگی جذاب محسوب می شود. این بدان معنا نیست که شما باید بدن ساز یا دونده ماراتن شوید. با تصمیم گیری های اساسی سالم در زندگی روزمره خود شروع کنید. حفظ یک سبک زندگی سالم می تواند بلوغ و مسئولیت پذیری را نشان دهد که از ویژگی های بالقوه یک فرد جذاب است. خوردن میوه و سبزیجات بیشتر راهی عالی برای ایجاد نشاط در هنگام رژیم است. میوه ها و سبزیجات مملو از آنتی اکسیدان ها و رنگدانه های گیاهی است که به پوست درخشش سالمی می بخشد.

به اندازه کافی استراحت کنید:

مهم نیست که چقدر آراسته هستید ، یا چه میزان آرایش می کنید ، مطالعات نشان داده است که افراد کم خواب از نظر سلامت دچار مشکلاتی از جمله خستگی مداوم، بی حوصلگی و … می شوند و در کل جذابیت کمتری دارند. برای مقابله با قرمزی چشم و سایر علائم کمبود خواب، هر شب 8 ساعت بخوابید.

خود را مرتب نگه دارید:

دندان های خود را مرتبا مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. موهایتان را شانه کنید و ناخن های خود را تمیز نگه دارید. همیشه سعی کنید بوی خوبی بدهید چراکه رایحه خوب تأثیر بسزایی در جذابیت دارد.

پر انرژی و شاد باشید:

برای اینکه دیگران را به سمت خود جذب کنید لبخند زده و اشتیاق و انرژی خود را نشان دهید تا آنها نیز مانند شما پر انرژی و شوق و شور باشند . اگر شما اینگونه باشید مطمئنا دیگران دوست دارند ارتباط بیشتری با شما برقرار کنند.

دستان خود را نشان دهید:

به طور کلی ، وقتی نمی توانیم دست کسی را ببینیم ، در اعتماد به او مشکل داریم. تحقیقات نشان می دهد جذاب ترین ویژگی یک فرد در دسترس بودن اوست. وقتی معاشرت می کنید ، به افراد نشان دهید که می خواهید با در دسترس نگه داشتن وضعیت بدن خود ، با آنها ارتباط برقرار کنید. دستان خود را در جیب خود ، زیر میز یا کت خود قرار ندهید.

خوب گوش کنید:

یکی از راه های رسیدن به جذابیت و برقرار کردن ارتباط موثر با دیگران این است که شما به درستی گوش کنید. شنیدن تنها کافی نیست. بلکه شما باید زمانی که طرف مقابل تان در حال صحبت کردن با شماست نشان دهید که به حرف‌های او توجه دارید. اما معمولا بیشتر ما وقتی کسی در حال سخن گفتن با ما است ؛ در ذهن خود سعی داریم حرف بعدی خود را آماده کنیم. همین مسئله باعث می‌شود که نتوانیم به خوبی ارتباط برقرار کنیم و در روابطمان دچار مشکلات فراوان شویم. پس به طرف مقابل تان نشان دهید که حرف‌های او برای شما اهمیت دارد. میتوانید با اظهار نظر کردن و یا پاسخ دادن به سخنان و یا تکان دادن سر توجه تان را به او بفهمانید.

مثبت اندیش باشید:

از دیگر راه های رسیدن به پاسخ چگونه جذاب باشیم ؟، مثبت اندیش بودن است. مثبت فکر کردن و تفکر درست داشتن نه تنها می تواند موجب آرامش روحی خود شما شود بلکه احساس خوبی را به طرف مقابلتان می دهد. نا ملایمتی ها را به روی خود نیاورید. فراموش نکنید که هیچ وقت همه چیز ایده آل نیست پس همیشه نیمه پر لیوان را ببینید تا نه تنها حس خوبی داشته باشید بلکه این حس خوب را به اطرافیانتان هم منتقل کنید.

لبخند بزنید:

باورنکردنی است که لبخند داشتن چقدر مهم و در عین حال ساده است. وقتی لبخند می زنید ، به طور خودکار نزدیکتر ، صمیمی و دوستانه می شوید. لبخند زدن ابزاری عظیم در جذابیت است.

ادب را همیشه رعایت کنید:

منظور از باادب بودن وسواسی بودن در طرز صحبت و استفاده از کلمات قلمبه، سلمبه نیست. بلکه لازم است در رفتار با یک بزرگتر یا کوچکتر از خود، در احترام به یک خانم، احترام به خانواده و اطرافیان یا کسی که با شما ارتباط دارد، در تبریک گفتن ها و … مبادی آداب بودنِ خودتان را نشان بدهید.

نشان دهید طرف مقابل را درک می کنید:

اگر طرف مقابل شما ، زندگی غم انگیزش را برایتان تعریف می کند ، برای اینکه به او نشان دهید که درکش می کنید ، این جمله: «من واقعا متاسفم» را به زبان آورید تا او به شما بیشتر اعتماد کند.

نام افرادی که با آنها معاشرت دارید را به زبان آورید:

هنگام صحبت با دیگران برای اینکه آنها را به خود جذب کنید و احساس خوبی را نیز به آنها منتقل نمایید ، نامشان را مکررا به زبان آورید . این کار سبب بهبود روابط عاطفی ، ایجاد پیوند مستحکم تر و انتقال حس اطمینان به طرف مقابل خواهد شد. پس زمانی که با دیگران صحبت می کنید با هوش و ذکاوت عمل کنید و شخص سوم را به نام بخوانید.

واقعی باشید:

بسیاری از افراد با قرار دادن شخصیت های دروغین خودِ واقعی خود را پنهان می کنند. وقتی این کار را انجام می دهید، روابط نادرستی ایجاد می کنید. هیچ دلیلی وجود ندارد که خطاهای خود را پنهان کنید یا وانمود کنید که آنها وجود ندارند. خصوصیات واقعی خود را در آغوش بگیرید چراکه هیچ کس انتظار ندارد که شما کامل باشید. کسانی که به خود وفادار هستند ذاتا جذابیت بیشتری دارند. هرگز از کوتاه آمدن خجالت نکشید. واقعی بودن به معنای پذیرفتن آنچه که هستید و در نتیجه دوست داشتن خود است. هرچه احترام به خود افزایش می یابد ، جذابیت شما نیز افزایش می یابد.

چگونه جذاب باشیم

با سر بالا راه بروید:

چگونه راه می روید ؟ با سر پایین؟ یک تغییر ساده در نحوه راه رفتن شما باعث شگفتی در نحوه دیده شدنتان توسط دیگران خواهد شد.

ارتباط چشمی برقرار کنید:

توانایی نگاه کردن به چشم دیگران اعتماد به نفس خاصی را نشان می دهد. همچنین امکان ارتباط بهتر با دیگران را فراهم می کند. برقراری ارتباط چشمی با کسانی که در اطرافتان هستند را تمرین و آنها را تصدیق کنید. نگاه کردن به چشمان آنها اهمیت دادن شما را نشان می دهد.

گله و شکایت کردن مداوم را کنار بگذارید:

شکایت نکنید!! اگر مانند اکثریت مردم هستید ، بسیاری از افکار و گفتگوهای شما شامل گله و شکایت است. شکایت مانند صندلی گهواره ای است، در ابتدا احساس راحتی می کنید و احساس می کنید کاری را انجام می دهید ، اما در نهایت به جایی نمی رسید. تمام توان خود را انجام دهید تا فردی غرغرو جلوه نکنید.

نتیجه گیری:

در این مقاله سعی ما بر این بوده است تا به برخی از راهکارهای رسیدن به جذابیت بپردازیم. امیدواریم از مطالعه این مقاله بتوانید برای افزایش جذابیت خودتان، استفاده بهینه را کنید ما به شما برای جذاب تر شدن، استفاده از دوره های غیر حضوری عزت نفس، جذابیت در رابطه و هوش هیجانی را پیشنهاد می دهیم.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

دیدگاه کاربران
  • آزی 11 شهریور 1400

    عالی بود ،یادداشت برداشتم تا روی تک تک موارد دقت و تمرین داشته باشم

  • منیر 12 شهریور 1400

    سپاسگزارم، مخصوصاً قسمتی که دربارهُ نشان دادن دستها بود، جالب بود برام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *