آموزش‌ مهارت‌های زندگی

ویدا فلاح

چگونه می توانم در طولانی مدت جذاب باشم؟

 

خانمی سوال پرسیده بودند که من می توانم با فردی آشنا شوم و رابطه ایی را آغاز کنم. در آغاز، رابطه برای هر دو نفر جذابیت دارد ولی به نظر می آید که من خیلی زود جذابیتم را از دست می دهم و فرد مقابل دوست دارد که رابطه را تمام کند و همین اتفاق هم می افتد و این موضوع چند بار تکرار شده.

پاسخ: بله! این مسئله شیوع زیادی پیدا کرده است، افرادی که با خودشان ارتباط خوبی برقرار نکردند و به شدت نیازمند برقراری رابطه با فرد دیگری هستند و از آن طرف محتوای قشنگی در درونشان ندارند که در رابطه ارائه دهند. وقتی با فردی دوست میشوند آورده ی آنها در دوستی چیست؟ این بده و بستان قرار نیست فقط فیزیکی باشد. اگر از لحاظ فکری، از لحاظ عاطفی، از لحاظ محتوای ذهنی قرار باشد چیزی ارائه دهید واقعا چیزی دارید؟

چقدر مطلب دارید تا بتواند جذابیت شما را در رابطه بالا ببرد. آدمها فقط جذب ظاهر نمی شوند آدمها دنبال چیزی ورای ظاهر هستند. شاید ظاهر در وهله ی اول فردی را تحریک کند تا به سمت کسی برود ولی برای ماندگار شدن در کنار او لازم است چیزهای بیشتری داشته باشی که هر روز از خودت نشان دهی. چه چیزی داری؟ چقدر وقت می گذاری که اطلاعات مفیدی را از منابع متعدد کسب کنی که هم به درد خودت و زندگیت بخورد و هم در ارتباطت به دیگران هم انتقال بدهی و آنها فکر کنند که چقدر راحت و آسان به محتوایی چنین ارزشمند دست پیدا کردند.

آدمهایی که وقت برای خلوت با خود ندارند، وقت برای تغذیه کردن ذهن خودشان ندارند در رابطه با دیگران جایی هست که کم می آورند و طرف مقابل هم فکر می کند وقت بیشتری را صرف این رابطه نکند و بهتر است جای دیگری دنبال ارضا و پاسخ سوالاتی باشد که حتی مطرح نمی کند.

امیدوارم وقت بیشتری را برای خودتان بگذارید برای اینکه یاد بگیرید کنجکاو چه چیزهایی باشید. این آدم را تغذیه کنید.

کتابهای رمان خوب بخوانید. زندگی نامه افراد موفق و بزرگ را بخوانید و همواره تازه شوید. نو شوید. برای اینکه آدم تازه برای فرد مقابلش جذابیت خواهد داشت اما یک فرد تکراری که چیزی برای گفتن ندارد مسلما جذابیت را از دست می دهد و کنار گذاشته میشود.

برای اطلاغات بیشتر به دوره جذابیت در ارتباط مراجعه کنید.

 

 

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

اشتراک گذاری:
Telegram
WhatsApp
Email
Facebook
Print
به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *