0
02188840056

چگونه می توانیم از برقراری ارتباط با دیگران لذت ببریم؟

چند نکته ارتباطی:
با آدم‌های مهم که زیر یک سقف و در کنار هم زندگی می‌کنیم قطعا با مشکلاتی روبه‌رو خواهیم شد، قطعا اختلاف نظر پیش می‌آید، ممکن است در این اختلافات یکی از طرفین برخورد نامناسبی داشته باشد در چنین شرایطی فردی که هوشیار تر است باید صبر پیشه کند، خویشتن داری کند.
اگر فرد مهم زندگی با آزردگی خودش را بیان می‌کند، حالش بد است، باید حوصله کنید و شنونده باشید و درک کنید که فرد مقابل چه احساسی دارد، چه پیامی می‌دهد، آسیبی که دیده از کجاست؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است که شنونده خوبی باشید. چقدر قدرت دارید که بشنوید و پاسخی ندهید؟
تمرین کنید:
 برای پاسخ ندادن،
 وقتی با فرد مهم زندگی گفتگو انجام می‌دهید مراقب باشید از بحث خارج نشوید.
یکی از مشکلات ارتباطی این است که گفتگو را درباره موضوع خاصی شروع می‌کنند اما پراکنده گویی می‌کنند و از هدف اصلی خارج می‌شوند. این پراکنده گویی بحث را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث می‌شود خشم و آزردگی شما چندین برابر شود. اجازه ندهید فرد مقابل هم دچار این اشتباه شود.

 نکته مهم اینجاست: اینکه شما درباره چه موضوعی صحبت می کنید مهم است اما مهم‌تر از آن لحنی است که مشغول گفتگو هستید. لحن کلام تاثیر خیلی زیادی بر روی محتوای پیامی که انتقال می‌دهید دارد.

شما می‌توانید انتقاد سختی را با یک لحن شیرین بیان کنید طوری که فرد مقابل تمایل داشته باشد به انتقادی که به او شده فکر کند و روی خودش کار کند حتی تغییر کند. آن چیزی که مهم است به زبان بدن، لحن صدا و محتوای کلام توجه داشته باشید.
زمانی که اختلاف دارید قطعا هیجان در بدن شما زیاد است اگر متوجه می‌شوید که هیجانتان بالا می‌رود باید توجه به هیجان را همزمان داشته باشید.
یکی از کمبودهای ارتباطی که در افراد وجود دارد این است وقتی‌‌‌‌که هیچ مشکلی با فرد مهم زندگی ندارند وقت کافی برای گفتگو کردن درباره آرزوها، ترس‌ها، آزردگی‌هایشان اختصاص نمی‌دهند.
 وقت بگذارید و گفتگو کنید.
 وقت بگذارید با هم خاطرات خوش بسازید.
یکی از سرمایه‌های افراد در رابطه داشتن خاطرات خوش مشترک است و بعد درباره آن‌ها صحبت کردن است. مرور گردن خاطرات به اندازه ایجاد خاطرات اثرات خوبی روی روان دارد.

 هیجانات فاکتور بسیار مهمی هستند برای‌اینکه رابطه را تغذیه و تقویت کنند.
باید یاد بگیرید با افرادی که غیبت می‌کنند، آسیب می‌زنند، به راحتی تخریب می‌کنند، خیلی آگاهانه و خیلی ذهن آگاه نسبت به اینکه در درون و زبان و رفتارهای بیرونی چه برخوردهای مناسبی انجام دهید. این افراد نیاز دارند به یک فرد قدرتمند که با رفتار آنها آسیب نمی‌بیند چون اگر آسیب ببینید شبیه آنها می‌شوید.
یاد بگیریم روی رشد فکری، رشد هیجانی، ارتباطی کار کنیم. مطمئن باشید داشته‌های بیشتر آدمها را خوشبخت نمی‌کند اینکه بتوانیم با حداقل داشته‌ها، حداکثر شادمانی و رضایت را تجربه کنیم هم استحقاق برای به دست آوردن بیشتر بالا می‌رود و هم در ارتباط با آدمهای مهم زندگی خوشحال‌تر هستیم و اثرات مثبتی می‌گذاریم.
زمانی که مشکلی وجود ندارد باید روی رشد خود کار کنیم، در بحران خیلی سخت است.

https://vidafallah.com/product/%d9%87%d9%88%d8%b4-%d9%87%db%8c%d8%ac%d8%a7%d9%86%db%8c/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.