2
02188840056
پوستر دکتر

سایه ها یکی از مباحثی است که دکتر یونگ مطرح می کند و می گوید ما در نا خودآگاهمان ویژگی هایی را داریم که اغلب اوقات از آنها خبر نداریم، و در اغلب موارد آن ویژگی ها را قبول نداریم. و وقتی این ویژگی ها را در کسی می بینیم برانگیخته می شویم و واکنش می دهیم.
فروید می گوید: شش سال اول زندگی تعیین کننده همه عمر است تمام اتفاقاتی که در آن زمان برای یک کودک می افتد در حافظه اش ضبط می شود گرچه نمی تواند به خودآگاه بیاورد، ولی آن هیجانات و تجارب در ناخودآگاه کودک باقی می ماند و بعد ها به شکل رفتارهای خاص و پاسخ های خاص تکرار می‌شود، حتی افراد و ماجراهایی را در زندگیش می آورد که همان تجارب هیجانی شش سال اول را تکرار کند.
اما بحث یونگ این است که گذشته ما مجموعه ای از خاطرات و واقعیت هایی است که در حافظه ناخودآگاه ما باقی مانده است، اما ما با ذهن خود آینده را هم می سازیم و همین خواسته هایی که در ذهن خود تجربه می کنیم بر روی شخصیت و ویژگی های ما، هیجانات و رفتارهای ماتاثیر دارد.
دو واژه کلیدی که مطرح می شود یکی نقاب است و دیگری سایه.
نقاب بخشی از ماست که در روابط مان به دیگران نشان می دهیم. اغلب اوقات این نقابی که به دیگران نشان می دهیم با آنچه که واقعا هستیم خیلی فاصله دارد. بنابراین این فرد انرژی زیادی را باید صرف کند که یک خود خاصی را به دیگران نشان دهد که نیست.
سایه بخشی از درون است که نمی پذیرد، دوست ندارد، سعی کرده با آن بجنگد ولی نمی تواند آن را نابود کند. آن بخش همواره با او است.
اگر فرد این سایه را نپذیرد داستانی به شکل تکراری برایش اتفاق می افتد تا مجبور شود آن بخشی را که نپذیرفته است در افراد مهم زندگیش ببیند و یا در خودش فعال کند.
هیچ رویدادی در زندگی ما اتفاقی نیست. همه ما انسانها همواره و هر لحظه در حال انتخاب هستیم. یادمان باشد اگر به خودمان کمک کنیم دیگران و عالم هم به ما کمک خواهند کرد.

راهنمای ثبت نام در دوره
پس از انتخاب دوره گزینه ثبت نام را بزنید
اگر در سایتمان حساب کاربری دارید پس با وارد کردن نام کاربری و رمز عبورتان خرید را ادامه دهید
در غیر اینصورت با تکمیل فرم اطلاعات، حساب کاربری خود را بسازید و خرید را انجام دهید.
پس از خریدتان، دوره ی خریداری شده در کاربری شما در بخش ” دوره های من” قابل مشاهده است.
لازم به ذکر است که این دوره به صورت آنلاین قابل استفاده است و امکان دانلود برای آن وجود ندارد.
و بلافاصله پس از خریدتان دوره برایتان باز می شود اما نکته مهم این است که این دوره همیشه در دسترس شماست و شما می توانید بارها بارها جلساتتان را ببینید و محدودیت زمانی برایتان وجود ندارد.
پیشنهاد ما این است که جلسات را با فاصله ببینید و حتما از جلسات نت برداری کنید
و انجام تمرینات گفته شده در دوره، در روند رشد و تغییرتان نقش بسزایی دارد.
اگر در حین دوره برایتان مشکل یا سوالی پیش آمد می توانید در سایت برایمان بنویسید و یا برای گرفتن مشاوره برای انتخاب دوره مناسب می توانید با شماره های 88840056-7 تماس بگیرید.

 • سایه ها
  • مقدمه
  • سایه چیست؟
  • دو نشانه مهم سایه ها
قیمت دوره 1,625,000 تومان
تعداد دانشجو : 47
مدت دوره: 0 هفته
امتیازی ثبت نشده است
راهنمای استفاده از دوره

 • استفاده از جلسات به ترتیب ارائه شده
 • انجام تمرینات ارائه شده در هر درس
 • نت برداری و نوشتن نکات مهم برای مرور بعدی
 • مرور مطالب به منظور درونی شدن و تغییر در سطح باورها
User Avatar
مدرس

ویدا فلاح

دکتر ویدا فلاح روانشناس و مدرس مهارت های زندگی است که فعالیتش را در این حوزه از سال ۱۳۷۷به طور رسمی آغاز کرد.