آموزش‌ مهارت‌های زندگی

دوره مرگ‌اندیشی | نگاهی متفاوت به سوگ + ویدئو

مدت دسترسی
همه مراحل
45 درس
امتحان 0
4 دانش آموز

یکی از قطعی‌ترین رویدادهای پیش روی ما در زندگی، مرگ است. مرگ عزیزانمان یا خبردار شدن از زمان احتمالی مرگ خودمان. آیا می‌دانید در مواجهه با این رخداد چه اقداماتی باید انجام دهید؟ این ترس و اندوه چه به سر ما و عزیزانمان می‌آورد؟ آیا می‌توانیم با غم ناشی از این رخداد و سوگ عزیزانمان کنار بیاییم؟ در دوره مرگ‌اندیشی پاسخ این سوالات را خواهیم داد.

روزی می‌رسد که باید این دنیا را با تمام تلخی‌ها و شیرینی‌هایش ترک کنیم. اینکه بخواهیم با فراموشی این روز نگرانی نسبت به آینده را کم کنیم، راهکار صحیحی نیست. چون باعث می‌شود در مواجهه با این فقدان، واکنش‌های مخربی از خودمان بروز دهیم یا روزهای باقی‌مانده از عمرمان را به کام خودمان و دیگران تلخ کنیم. متاسفانه در دهه‌های اخیر تمام آموزش‌ها درباره‌ی بدست آوردن و موفقیت بوده. کمتر آموزش دیده‌ایم در مقابل شکست و فقدان‌هایی مثل مرگ چگونه از خودمان مراقبت کنیم و حقیقت غیر قابل انکار را بپذیریم. ذهن ما برای بسیاری رخدادها نیازمند آموزش و آماده‌شدن است. برای آنکه دچار فروپاشی روانی نشویم نیاز داریم تا چیزهایی بدانیم که شاید اغلب از آنها دوری می‌کردیم. مرگ‌اندیشی یکی از همین موضوعاتی است که بهتر است راجع به آن بیشتر بدانیم.
مرگ تنها یک تغییر اساسی در کیفیتِ بودن ماست. میزان غم و اندوه ما بسته به میزان وابستگی‌ای دارد که نسبت به عزیزان و جهان مادی داریم. هرچقدر بیشتر نسبت به این وابستگی‌هایمان آگاه شویم، پذیرش ما در قبال حقایق زندگی بیشتر می‌شود.

در هر صورت سوگ به سراغمان می‌آید. وقتی یاد بگیریم چطور جسم و روحمان را در این سوگ به خطر نیاندازیم، توانایی این را پیدا می‌کنیم تا تسلی خاطری باشیم برای دیگرانی که شاید این سوگ برایشان دردناک‌تر و عذاب‌آورتر است.

در دوره‌ی مرگ‌اندیشی ما می‌آموزیم که چگونه با مرگ عزیزانمان و حتی مرگ خودمان به صلح و پذیرش برسیم. می‌خواهیم یاد بگیریم که با نگاه درست به مرگ می‌توان ترس از این فقدان بزرگ را کمتر کرد. در این دوره نگاه تازه‌ای به مرحله‌ی پایانی زندگی‌مان در این جهان پیدا می‌کنیم و درمی‌یابیم که مرگ پایان همه‌چیز نیست.

در این دوره ما می‌آموزیم که چگونه سوگواری کنیم، آن‌چه در میزان اندوه ما تاثیر می‌گذارد را می‌شناسیم، شدت و مدت سوگواری و ذهن‌آگاهی‌مان نسبت به این پدیده را بررسی می‌کنیم، درمی‌یابیم که چه باورهایی به ما کمک می کنند تا دوره‌ی سوگواری به پایان برسد و طی جلسات پرسش و پاسخ برای سوالاتی که در ذهن شما ایجاد می‌شود راهکارهای عملی و تمرین‌های کاربردی ارائه می‌کنیم.

دوره مرگ‌اندیشی مناسب افرادی است که:
به تازگی عزیزی را از دست داده‌اند، از زمان احتمالی مرگ خودشان به دلایل مختلفی مثل بیماری مطلع شده‌اند یا رابطه‌ای که منجر به جدایی شده را هنوز نپذیرفته‌اند.

مزیت این دوره:

محدودیت زمانی برایتان وجود ندارد.

محتوای این دوره همیشه در دسترس شماست و می‌توانید بارها و بارها آموزش‌ها را ببینید.

راهنمای ثبت نام در دوره:

پس از انتخاب دوره، گزینه‌ی ثبت‌نام را بزنید.

بلافاصله پس از خرید، دوره برای شما باز می‌شود.

اگر در سایت حساب کاربری دارید، با وارد کردن نام کاربری و رمز عبورتان خرید را ادامه دهید.

در غیر این‌صورت با تکمیل فرم اطلاعات، حساب کاربری خود را بسازید و خرید را انجام دهید.

سپس دوره‌ی خریداری شده در حساب کاربری شما در بخش «دوره های من» قابل مشاهده است.

لازم به ذکر است که این دوره به صورت آنلاین قابل استفاده است و امکان دانلود برای آن وجود ندارد.

محتوای این دوره همیشه در دسترس شماست و می‌توانید بارها و بارها آموزش‌ها را ببینید.

پیشنهاد ما برای اثرگذاری آموزش:

پیشنهاد ما این است که جلسات را با فاصله ببینید و حتماً از آموزش‌ها نت‌برداری کنید.

انجام تمرینات گفته شده در دوره، در روند رشد و تغییرتان نقش به‌سزایی دارد.

اگر در حین دوره برایتان مشکل یا سوالی پیش آمد می‌توانید در سایت برای ما بنویسید. اگر برای امتخاب دوره‌ی مناسب نیاز به مشاوره دارید با شماره‌ی ۷-۸۸۸۴۰۰۵۶ تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

آواتار کاربر
دکتر ویدا فلاح روانشناس و مدرس مهارت های زندگی است که فعالیتش را در این حوزه از سال ۱۳۷۷به طور رسمی آغاز کرد.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *