به وب سایت جدید دکتر ویدا فلاح خوش آمدید...
0

والدین موثر، فرزندان موفق

والدین-موثر-.-فرزندان-موفق

روش تربیت فرزند موفق

نقش والدین در موفقیت آتی فرزندشان از نقش مدرسه بسیار مهم تر است. والدین اولین و مهم ترین معلمان فرزندشان هستند. فرزندان از والدین‌شان ارزش های اخلاقی، باورهای عمیق و سبک های رفتاری‌شان را یاد می‌گیرند. همه این عوامل نقش بسیار پررنگی در موفقیت آتی فرزند شما در جوانب مختلف زندگی ایفا می کند، مثل جنبه‌های ارتباطی،‌ شغلی، رشد شخصی و …

خانواده، و روشهایی که پدر و مادر برای ارتباط با فرزندشان به کار می گیرند، همچنین رفتارهایی که با یکدیگر دارند، الگوهای فکری و رفتاری فرزندانشان را شکل می دهد. کارهای کوچکی که از شما سر می زند می تواند اثرات بزرگی در ذهن فرزند شما بر جای بگذارد. یک رفتار کوچک منفی می تواند هیجان شدیدی را در ذهن فرزند ایجاد کند که با تعابیر نامطلوبی که او در ذهنش ایجاد می کند منجر به این شود که بعد ها خودش دچار آن جنس رفتارها به طور روتین و عادتی شود. شاید یکی از این موارد، سیگاری شدن فرزندانی باشد که پدر یا مادر سیگاری دارند. و البته موارد بسیار مهم‌تر.

والدین موثر و موفق

والدین اگر بخواهند به موفقیت فرزندان شان کمک کنند لازم است به آنها به لحاظ فکری و عاطفی نزدیک شوند و اوقاتی در  شبانه روز را به گفتگو کردن با آنها اختصاص دهند. یعنی صرف اینکه شما امکانات مادی زیادی برای فرزندانتان تهیه کنید و او را مشغول و سرگرم و خوشحال نگه دارید برای اینکه تبدیل به یک شخصیت سالم و موفق شود به هیچ وجه کافی نیست. فرزند شما نیاز به محیطی غنی از لحاظ فکری دارد، محیطی که در آن والدین بتوانند با یکدیگر صحبت کنند.

اعضای خانواده کنار هم بنشینند و درباره ی یک موضوع اجتماعی، یا یکی از مشکلات خانوادگی به شکلی بالغانه گفتگو کنند. بدون اینکه عصبانی شوند، کسی را سرزنش و تحقیر کنند، به نظرات یکدیگر گوش دهند و همدیگر را به شکلی دوستانه نقد و اصلاح کنند. در چنیین خانواده ایی فرزندانی سالم، پر انگیزه برای موفقیت، با رفتارهای بالغانه و سالم پرورش پیدا می کند.

همینطور والدین باید وقت بگذارند تا فرزندانشان را بشناسند، او چه فردی است، چه ویژگی‌هایی دارد، چه چیزهایی او را خوشحال و ناراحت می کند، بابت چه رفتارهایی آزرده می شود و این آزردگی را به چه شکلی ابراز می کند. این شناخت کمک می کند تا با او به نحو موثری رفتار کنید و بتوانید او را تحت تاثیر قرار دهید.

 

والدین موثر، فرزندان موفق

در واقع شما می توانید با مشاهده ی دقیق فرزندتان در موقعیت های مختلف، مخصوصا زمانی که یک اتفاق نا مطلوب رخ می دهد چیزهای زیادی درباره اش یاد بگیرید ولی اینکه در مورد ویژگیهای او بتوانید عکس العمل مناسب نشان دهید تا او را به خودشناسی و خودتنظیمی هدایت کنید کار مهمی است..

اکثر پدر و مادرها نمی دانند که با عادتهای منفی فرزندشان چه برخوردی داشته باشند، چه رفتارهایی را در پیش بگیرند تا فرزند آنها تصمیم به تغییر بگیرد.

 

در دوره والدین موثر فرزندان موفق چه می آموزیم:

در دوره والدین موثر، فرزندان موفق الگوهای رفتاری والدینی که به شکل موثر با فرزندانشان رفتار می کنند را یاد می گیریم. اینکه آنها چه رفتارهایی دارند، چه عادتهایی دارند، نقاط ضعف را چگونه مدیریت می کنند.

با یادگیری مهارتهای فرزندپروری و سبک های فرزندپروری شما می توانید موثرتر، با فرزندتان مخصوصا فرزند نوجوانتان برخورد کنید، رابطه برقرار کنید، تا جاذبه های ارتباطی شما و فرزندتان آنقدر بالا باشد که جاذبه های محیط اجتماع و گروه همسن نتواند او را به شکل نامطلوبی تغییر دهد، بلکه در آن محیط ها بتواند نقش یک رهبر اثرگذار را داشته باشد.

 

همچنین در این دوره می‌آموزیم:

یک مادر و پدر خوب چه ویژگی هایی دارند؟

شما به خودتان در مورد هریک از این ویژگی ها چه نمره ای می دهید؟

نقاط قوت و ضعف شما و همسرتان در رابطه با فرزندتان چه چیزهایی هست؟

نقاط قوت و ضعف پدر و مادر شما در رابطه با شما چه مواردی بود و شما کدامیک از این موارد را در رابطه با فرزندتان تکرار می‌کنید؟

از طریق این خودشناسی می توانید رابطه با فرزندتان را بهتر کنید و البته با رعایت موارد دیگری که در این دوره یاد می گیرید، می توانید فرزندانی شاد و موفق تربیت کنید و اجازه دهید آنها با سلامت ذهن و روان زندگی خود را به بهترین شکل بسازند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت دوره 450,000 تومان
تعداد دانشجو : 7
مدت دوره: 0 هفته
امتیازی ثبت نشده است
راهنمای استفاده از دوره

  • استفاده از جلسات به ترتیب ارائه شده
  • انجام تمرینات ارائه شده در هر درس
  • نت برداری و نوشتن نکات مهم برای مرور بعدی
  • مرور مطالب به منظور درونی شدن و تغییر در سطح باورها
Admin bar avatar
مدرس

ویدا فلاح

دکتر ویدا فلاح روانشناس و مدرس مهارت های زندگی است که فعالیتش را در این حوزه از سال ۱۳۷۷به طور رسمی آغاز کرد.