0

احساس تهی بودن ناشی از چیست؟

احساس تهی بودن معمولاً ناشی از آن است که فرد خود را تأثیرگذار بر زندگی خود و دنیایی که در آن هست ناتوان احساس می کند شاید او به دفعات به این نتیجه رسیده که برای زندگی خود نتوانسته گام موثری بردارد و یا نظر دیگران را درباره خود تغییر دهد و یا در محیط زندگی اش تأثیر خاصی داشته باشد. یأس و احساس پوچی و بیهودگی از همین احساس ناتوانی سرچشمه می گیرد. برای او دیگر فرقی نمی کند که چه چیز و یا چه احساس و چه فکری داشته باشد. دیگر دنبال چیزی نمی رود و نسبت به امور و محیط خود بی اعتنا می ماند. بی احساسی و بی تفاوتی در وقایع زندگی یک نوع دفاع روانی در مقابله با ترسها و دلشوره های زندگی است که او را از واقعیتهای لازم برای رشدش دور نگه می دارد.
اریک فروم می گوید: آدمهای امروز دیگر تحت تأتیر قدرت دین و اخلاق زندگی نمی کنند. راهبر و راهنمایشان قدرت نامشخص و نامعینی مثل «خواست و نظر عموم و همگان» است. وقتی راهبر مردم «عموم» باشد و مردم راهنمایی در خود و از خود نداشته باشند به تدریج این راهبر و راهنما به احساس تهی بودن و وحشت و اضطراب ناشی از آن می انجامد.

چطور از احساس تهی بودن عبور کنیم؟

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *