0
02188840056

احساس تهی بودن ناشی از چیست؟

احساس تهي بودن معمولاً ناشي از آن است كه فرد خود را تأثيرگذار بر زندگي خود و دنيايي كه در آن هست ناتوان احساس مي كند شايد او به دفعات به اين نتيجه رسيده كه براي زندگي خود نتوانسته گام موثري بردارد و يا نظر ديگران را درباره خود تغيير دهد و يا در محيط زندگي اش تأثير خاصي داشته باشد. يأس و احساس پوچي و بيهودگي از همين احساس ناتواني سرچشمه مي گيرد. براي او ديگر فرقي نمي كند كه چه چيز و يا چه احساس و چه فكري داشته باشد. ديگر دنبال چيزي نمي رود و نسبت به امور و محيط خود بي اعتنا مي ماند. بي احساسي و بي تفاوتي در وقايع زندگي يك نوع دفاع رواني در مقابله با ترسها و دلشوره هاي زندگي است كه او را از واقعيتهاي لازم براي رشدش دور نگه مي دارد.
اريك فروم مي گويد: آدمهاي امروز ديگر تحت تأتير قدرت دين و اخلاق زندگي نمي كنند. راهبر و راهنمايشان قدرت نامشخص و نامعيني مثل «خواست و نظر عموم و همگان» است. وقتي راهبر مردم «عموم» باشد و مردم راهنمايي در خود و از خود نداشته باشند به تدريج اين راهبر و راهنما به احساس تهي بودن و وحشت و اضطراب ناشي از آن مي انجامد.

چطور از احساس تهی بودن عبور کنیم؟

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.