0

ارتباط با خود

سلام دوستان
ارتباطات
نکته مهمی در مورد ارتباطات می خواهم بگویم و آ ن این است که مهم ترین ارتباط ما با خودمان است .
و در این ارتباط با خود ، مدام با خود گفتگو داریم و فکر می کنیم و حرف می زنیم .
حالا ببینید در این گفتگوهای با خودتان تا چه اندازه خود سرزنشی دارید ؟
هرگاه خود را برای هر چیزی ( مهم نیست که حق با شماست یا نه ) سرزنش کنید ، احساس و انرژی خود را کم می کنید و بعد رفتارهایی از خود نشان می دهید که اوضاع بیرونی را از آنچه که هست بدتر می کند و همین عادت یعنی گفتگوی سرزنشگرانه که آن را با دیگران نیز استفاده می کنید .
یعنی اگر کسی خود سرزنشی زیادی داشته باشد در رابطه با دیگران و در رابطه با همسرش و فرزندش ، اگر خطایی از آنها ببینید ، عادت به سرزنش کردن اولین عکس العملی است که از او سر می زند و متأسفانه به راحتی با جملات سرزنش آمیز رابطه مخدوش می شود و ترمیم رابطه کار بسیار دشواری است .
پس مراقبه کنید گفتگوی با خودتان را اصلاح کنید .یعنی خود سرزنشی نکنید و اگر این کا ر را کردید به خود بگویید: اوه ، من داشتم این کار را می کردم (نه) حالا مراقبم دیگر ادامه ندهم.
من می دانم اگر با خود مهربان باشم دستاوردهای بیشتری خواهم داشت و بهتر تغییر می کنم . پس از این لحظه سرزنش را ادامه نمی دهم و مراقب گفتگوهای درونی ام هستم .
نکته دیگر ؛ در ارتباطات با بیرون و درون ؛ اگر آنها شما را ناراحت کردند و شما خواستید پاسخ بدهید ، بهتر است به خودتان بگویید : اوه ، من خیلی ناراحتم . بهتر است ابتدا کمی مکث کنم ، چند ثانیه ای نفس عمیق بکشم و خودم را آرام کنم و بعد عکس العمل بدهم .
کسی که می داند چطور خود نظاره گری کند ، می تواند خود مدیریتی هم انجام دهد و چنین فردی از رفتار و گفتارش پشیمان نمی شود و خیلی خوشحال است .
امیدوارم بتوانید این تکنیک های ساده را به کار ببرید و به تدریج تبدیل به یک شخصیت سالم بشوید و روابط سالمی داشته باشید .
موفق باشید .

برای اطلاعات بیشتر به دوره عزت نفس و دوره ذهن آگاهی مراجعه کنید

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *