آموزش‌ مهارت‌های زندگی

ازدواج موفق -

ازدواج موفق

آقایی پرسیده اند: من یکبار ازدواج ناموفق داشتم. نتیجه اش این شد که با وجود دو فرزند از هم جدا شدیم و بچه ها پیش مادرشان هستند. من بعد از یک سال و نیم جدایی قصد ازدواج مجدد دارم با خانمی که ۱۲ سال از من کوچکتر است. من شمالی و او تهرانی و ترک است. تحصیلات ایشان از من بالاتر است ولی عاشق هم شده ایم. به نظر شما نشدنی است؟ البته این رو هم بگم که ایشون مطلقه نیستند. من با چه روشی می توانم ازدواج موفقی داشته باشم؟

 


دکتر فلاح: سوال بسیار جالب است، چون در انتها پرسیده اند: آیا نشدنی است؟ چرا نشدنی باشد؟ چه اشکالی وجود دارد؟ اینکه ۱۲ سال فاصله سنی دارید؟ نه باز هم من تاکید می کنم، ممکن است خانمی ۱۲ سال از همسرش کوچکتر باشد ولی از لحاظ ذهنی عاقل و بالغ باشد و دور اندیش باشد و پخته عمل کند. می توانند با هم صحبت کنند درباره زندگی شان و اهداف شان و مشکلات زندگی شان و خیلی هم به هم نزدیک باشند. مسئله بحث رشد فکری و عقلی دو نفر است که قصد زندگی مشترک دارند نه سن شناسنامه ای. گاهی اوقات دختر از همسرش بزرگتر است اما رفتارهای او تکانشی و فکر نشده و غیرپخته است. این موضوع مهم و قابل بررسی برای ساختن ازدواج موفق است. 

 

دوره آنلاین شناخت قبل از ازدواج

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

اشتراک گذاری:
Telegram
WhatsApp
Email
Facebook
Print
به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *