0

افراد تکانشی یا تاملی

در مورد میزان تأملی یا تکانشی بودن افراد می خواهم برایتان بگویم .

خیلی از اوقات ما در واکنش با موقعیت های مختلف پاسخی می دهیم که آن پاسخ بسته به تیپ شخصیتی ما دارد و یا بسیار در موردش فکر شده است و موضوع به دقت مورد بررسی قرار گرفته و یا بدون آنکه به مسئله فکر شود با هیجان زیاد نسبت به موقعیت واکنش می دهیم . که این واکنش اغلب اوقات برای ما پشیمانی به بار می آورد .

یعنی فرد فکر می کند که ای کاش کمی فکر کرده بودم  و عجله ای نداشتم . متأسفانه ما اغلب از خودمان و پاسخ های نامناسب مان در موقعیت های مختلف عصبانی می شویم ، نه اتفاقی که آنجا افتاده است.

اما افراد تأملی کسانی هستند که هوش هیجانی بالایی دارند . یعنی تمریناتی را انجام داده اند که می توانند خود را انجام داده اند که می توانند خود را در شرایط بحران تنظیم کنند .

یکی از این تمرینات این است :

هرگاه سؤالی از شما پرسیدند سه ثانیه مکث کنید و بعد جواب دهید .

هر سؤالی که از شما پرسیده می شود یا سه ثانیه مکث و بعد جواب دادن باعث می شود شما متوجه شوید این شما هستید که انتخاب می کنید چگونه پاسخ دهید و چه پاسخی بدهید و اغلب اوقات این مانع وارد شدن به بازی های ارتباطی و روانی می شود .

می توانید با یک شخصیت تأملی که در ارتباطات  ظاهر می شوید خودِ بالغتان را در رابطه فعال نگه دارید و از خودتان و نحوه پاسخگویی تان بسیار خوشنود باشید .

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *