آموزش‌ مهارت‌های زندگی

رادیو زندگی | قدرت درون یا بیرون؟

 

خیلی ها سوال می پرسند که قدرت درون چیست؟ قدرت بیرون چیست؟
طیف وسیعی از آدمها تصور میکنند که هر چه داشته های بیشتری داشته باشند امکانات زندگیشان بیشتر باشد بهتر می توانند مردم را تحت تاثیر قرار دهند و با تحت تاثیر قرار دادن دیگران، جلو زدن از بقیه و اطرافیانشان احساس رضایت بهتری از خودشان و زندگیشان دارند.
قدرتی که وابسته به داشته ها باشد، وابسته به شرطها و بایدها و نبایدهای درونی و یا اجتماعی که تحمیل شده است، خیلی ناپایدار و کم دوام است و این ناشی از ضعف روان است.
قدرت واقعی این است که به خاطر دیگران هدف گذاری نکنید، به خاطر دیگران تلاش نکنید، یاد بگیرید که خیلی ساده از طریق رعایت کردن قوانین معنوی میتوانید زندگی ایده آلتان را بسازید. اما زمانی که انگیزه شما دیگران باشد شما از قدرت حقیقی و واقعی درونتان دور می‌شوید و به شخصی آسیب پذیر و عصبی تبدیل می‌شوید.

برای اطلاعات بیشتر به دوره عزت نفس و دوره مدیریت استرس مراجعه کنید.

 

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

اشتراک گذاری:
Telegram
WhatsApp
Email
Facebook
Print
به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید

5 پاسخ

  1. بسیار مفید بود.به نظرم وقتی سعی داریم ارزش خودمون رو فقط با داشته هامون به دیگران نشون بدیم دیگه نمی تونیم لذت کافی رو از زندگی ببریم چون در هر موقعیتی دنبال اثبات خودمون به بقیه هستیم و قبول اینکه من صرف نظر از داشته هام هم ارزشمند و دوستداشتنی هستم برامون سخته و به همون نسبت خودمون هم دیگران رو بسیار قضاوت خواهیم کرد.

  2. یکی دیگر از راههای تسلط به نیرو درون: هر موقع هوشیار تر زندگی میکنم به هیجانات و احساسات درونیم توجه بیشتری دارم و حضور در لحظه حالم بیشتر است دیگه چالشهای بیرونی کمتری سر راهم قرار میگیره و با تسلط بیشتری زندگی را دنبال میکنم . توجه به دم وبازدم و شاهد اتفاقات بیرونی بودن و قضاوت نکردن دیگران انرژی من رو بالا تر میبره .

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *