0

راه های رسیدن به آرامش – رسیدن به آرامش واقعی

رسیدن به آرامش واقعی یکی از خواسته های همیشگی بشر بوده است و دراین راستا انسان تلاشهای بسیاری را انجام داده است. در حالیکه با استفاده از راه هایی که برای رسیدن به آرامش به شما کمک میکند، می توانید سبک زندگی خود را تغییر دهید تا به آرامش واقعی برسید.
وقتی ما با استرس در زندگی مواجه هستیم، تنش های فیزیکی و روانی را تحمل می کنیم و این تنش ها می توانند رو یکدیگر تاثیر بگذارند. استرس به صورت فیزیکی می تواند تنش روانی و عاطفی شما را افزایش دهد و برعکس. کارهایی که شما را در آرامش نگه میدارد عبارتند از انجام مدیتیشن، مدیریت استرس، مدیریت اضطراب، رهایی از ترس که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید برروی لینک کلیک کنید.

آرامش چیست؟

لحظه ای که فرد یک نفس عمیق شامل دم و بازدم و بی هیچ گونه فکری تجربه می کند در چنین حالتی از آرامش فکر و جسم برخوردار است. در این لحظه است که نیروی حیاتی با هر نفس تجدید می شود و فرد انرژی کسب می کند، همچنان که شاعر بزرگ می فرماید هر نفسی که فرو می رود ممد حیات است و چون برمی آید مفرح ذات.

بسیاری از افراد آرامش را به معنای سکون و سکوت می دانند ولی از آنجایی که انسان آیینه خلقت هستی است و هستی و طبیعت در جهت رسیدن به تعادل است بنابراین باید آرامش را درون خود بیابیم و در جهت رسیدن به تعادل درونی گام برداریم تا این آرامش درونی به دنیای بیرون انعکاس یابد؛ اما نه به معنای سکون. گاهی فرد در حال پیمودن روزمره زندگی با سرعت بالا است. از صبح تا شب با برنامه های زیاد حتی لحظه ای فرصت سفر به درون و با خود بودن را ندارد. مسلم است که این فرد برای رسیدن به آرامش لازم است کمی سرعتش را کم کند و با هستی به تعادل برسد تا آرامش را تجربه کند.

راه های رسیدن به آرامش

راه های رسیدن به آرامش عبارتند از:

صحبت های منفی با خودتان را به مثبت تغییر دهید :

یاد بگیرید که چطور افکار خود را به شکلی مثبت تغییر دهید تا راهی برای کاهش استرس باشد. یاد بگیرید که تحریف های شناختی شما چگونه هستند، مانند به همه چیز – یا هیچ چیز فکر کردن، تصمیم های افراطی، نتیجه گیری فوری، تمرکز بر روی منفی ها، برچسب زدن و “بایدها” و همچنین نحوه صحیح کردن آن ها.

تفکر کردن و انجام مدیتیشن :

بدون نیاز به رفتن به غار تنهایی و دور شدن از محیط، فقط 5 دقیقه با انجام مدیتیشن میتوانید به مزایای آن دست پیدا کنید. شواهدی وجود دارد، که فقط دو بار مدیتیشن در یک مکان آرام در طول روز می تواند استرس و افسردگی را از بین ببرد. کافیست تا یک نقطه آرام را پیدا کنید و راحت تمرکزتان روی تنفس خود قرار دهید و احساس کنید که اضطراب و استرس شروع به ناپدید شدن می کنند.

ورزش کردن را آغاز کنید

تیجه مستقیم ورزش این است که جسم و ذهن‌تان تقویت می شود و راحت تر میتوانید خود را با شرایط وفق دهید.. ورزش منظم موجب می‌شود شما به طور طبیعی احساس خوب و مفید بودن کنید و می توانید مسائل جزئی خود را کوچک شمرده و با ذهن بازتری شرایط کلی را درک کنید.ورزش موجب ترمیم رشته‌ های عصبی مغز و حتی باهوش ‌تر شدن شما می‌شود.

با این وجود، بسیاری از زنان در پیش گرفتن یک برنامه ورزشی منظم دچار مشکل هستند و به عذر و بهانه ‌هایی چون «وقت ندارم» یا «سرم شلوغ است» متوسل می‌شوند. این دسته از زنان با آوردن عذر و بهانه ‌های مختلف در مقابل این روش سالم کاهش استرس مقاومت می‌کنند زیرا مهمترین لازمه این کار آن است که ابتدا خود را دوست داشته باشیم و از خود مراقبت کنیم.

مصرف چه مواد غذایی در رسیدن به آرامش به شما کمک خواهد کرد؟

  • نوشیدن چای سبز :

به جای عصبانی شدن و ایجاد خشم یک فنجان چای سبز بنوشید. چای سبز منبع غنی از ال تیانین (یک ماده شیمیایی که به کاهش و فروکش کردن خشم کمک می کند.)

  • خوردن عسل :

شیرینی جات را با استرس و اضطراب جایگزین کنید و یک قاشق پر از عسل را امتحان کنید. عسل علاوه بر یک مرطوب کننده پوستی طبیعی و آنتی بیوتیک، می تواند التهاب را در مغز کاهش دهد و یک مبارز حرفه ای برای افسردگی و اضطراب است.

  • خوردن شکلات :

فقط حدود یک چهارم اونس از چیزهای شیرین می تواند به آرامش اعصاب کمک کند. شکلات تلخ، سطح هورمون استرس کورتیزول را تنظیم و متابولیسم بدن را تثبیت میکند.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *