آموزش‌ مهارت‌های زندگی

زوتوپیا انیمیشنی زیبا و در برگیرنده مضامین ارزشمندی است که مربوط به مسائل روز جهان است. تمرکز انیمیشن ها در سالهای گذشته بر مقوله خانواده بوده و اغلب انیمیشن های ساخته شده نیز به خوبی توانسته اند تا ارزش و جایگاه خانواده و همدلی را به کودکان بیاموزند. اما تفاوت عمده ای که «زوتوپیا» با دیگر انیمیشن ها دارد، پرداختن به مسائل بشردوستانه ای است که کمتر تابحال با این جدیت در سینما شاهدش بوده ایم.

این انیمیشن علاوه بر تاکید همیشگی بر ارزش دوستی و خانواده، به مسائلی مثل اثرات داشتن عزت نفس بالا، پیدا کردن باورهای قوی و انگیزشی در زندگی و مفاهیمی از جمله مبارزه با نژاد پرستی و پذیرش تفاوت ها پرداخته است. شهر زوتوپیا که نشانه ای از یک جامعه آرمانی می باشد، از حیواناتی تشکیل شده است که با هم تفاوت های نژادی فراوانی دارند اما با وجود این که حیوانات شکارچی می توانند شکار خود را به راحتی به چنگ بیاورند، به خوبی و خوشی در یک جامعه آرمانی در حال زندگی در کنار یکدیگر هستند. زوتوپیا از این جهت می تواند انیمیشن ارزشمندی باشد که بیننده را به پذیرش تفاوت ها دعوت می کند و به آنها می گوید که مهم نیست از چه نژادی باشید و چه رنگی داشته باشید، بزرگ و کوچک یا قوی و ضعیف باشید، همه شما از حق مساوی برخوردار هستید.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

اشتراک گذاری:
Telegram
WhatsApp
Email
Facebook
Print
به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *