0

سمینار اصول تغییر – بخش ۲

 

چند عامل برای ایجاد تغییر :

1) میل یا احساس نیاز به تغییر: که معمولا زمانی ایجاد می شود که مشکل ایجاد شده است .آدمها وقتی با مشکلی رو به رو می شوند متوجه می شوند که نیاز دارند چیزی در درونشان تغییر دهند .

2) باور و یقین به ممکن بودن تغییر: خیلی ها تلاش فیزیکی می کنند اما باور ندارند که اتفاق می افتد و می گویند “من اینکار را می کنم اما فایده ایی ندارد.

پس اگر می خواهی تغییری اتفاق بیفتد باید قبل از آن مدتها بگویی “من تلاشم را می کنم و مطمئنم که خدا کمکم می کند و یا اینکه می گوید تلاشم بدون نتیجه نمی ماند.” اطمینان به ممکن بودن تغییر خیلی کمکمان می کند.

3) یادگیری اصول و روشهای تغییر: گاهی اوقات شما لازم دارید که روشها را یاد بگیرید و از یک متخصص یا کسی که آن کار را بلد است کمک بگیرید تا روند تغییر کردن تسهیل شود .آزمون و خطایی جلو نروید. فقط تلاش کردن نیست ، روشهای درست را یاد بگیرید، مهارت کسب کنید .

4) برنامه ریزی ،عمل کردن،تکرار ،تکرار،تکرار

هربار که تکرار می کنید مغز شما مسیرهای عصبی جدیدی را که شکل دادید تقویت می کند و آن مسیرهای عصبی باعث میشود در آن کار روان تر و راحت تر شوید .کارها به نظرتان آسان تر می آید، تکرار کنید، باور نمی کنید؟

امشب در منزل کتاب شعری را بردارید و هر شب دو بیت از آن را بخوانید چند شب متوالی بعد از یک هفته می بینید که کاملا حفظ شدید .برای اینکه به اندازه کافی تکرار کردید .هر عملی که بارها و بارها تکرار شود درونی می شود ،آسان می شود .مشکل اینجاست که به اندازه کافی تکرار نمی کنید ما با 3 بار تلاش در یک چیز فکر میکنیم خیلی تلاش کردیم  و می گوییم “نشد که نشد .” از بچه ها یاد بگیرید ببینید وقتی گوشی یا تبلت می خواهند چقدر پافشاری می کنند و هر روز تکرار می کنند تا شما را برای خرید قانع کنند .

کارهایی که به نظرتون دشوار تر است را بیشتر تکرار کنید . یکی از چیزهایی که شما لازم دارید این است که کار سخت را برای خودتان لذت بخش کنید .

5) تقویت و تشویق خود بعد از هر بار تکرار کردن : به این ترتیب است که تغییر اتفاق می افتد .

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *