0

ویژگی های افراد با عزت نفس بالا

می خواهم موضوع مهمی را برایتان مطرح کنم در رابطه با ویژگی های افراد با عزت نفس بالا .

اولین ویژگی این افراد این است که توقع این افراد از دیگران کم است . یعنی با باید و نباید  وارد ارتباطات خود با دیگران نمی شوند . پذیرش بالایی دارند و می دانند افراد با یکدیگر بسیار متفاوتند .

پس نمی خواهند با باید و نباید های خود ، خود را نسبت به دیگران عصبی و ناراحت کنند .

پس فردی که حس ارزشمندی بالا دارد ، توقعاتش کم است ، باید و نبایدهایش کم است . و در ارتباط با دیگران نصیحت گر نیست و می تواند بپذیرد که آنها همیشه مثل او فکر نمی کنند و سلیقه او را ندارند و با او متفاوتند و این اشکالی ندارد .

ویژگی دیگر این است که افراد با حس ارزشمندی بالا قدرت تحسین و تأیید دیگران را دارند . بدین ترتیب که اگر نکته مثبتی را در دیگران ببینند ، قادرند به زبان بیاورند و بگویند این ویژگی در تو بسیار خوب است و چقدر زیبا و دوست داشتنی است و چقدر مرا تحت تأثیر قرار داد.

بیان نکات مثبت به معنی اینست که من در خود ارزشمندی می بینم و قادرم این ارزشمندی را در دیگران نیز مشاهده کنم .سعی کنید این نکات را تمرین کنید .

لزومی ندارد که اعتقاد داشته باشید تا عمل کنید . ابتدا عمل کنید و بعد می بینید این رفتارها در شما نیز اثرگذار است و سپس اعتقاد پیدا می کنید.

برای یادگیری مهارت فردی عزت نفس به دوره عزت نفس مراجعه نمایید.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *