آموزش‌ مهارت‌های زندگی

ویدا فلاح

یکی از موضوعات مهم که در دوره ی جدید انسانها را درگیر کرده عدم ارتباط صحیح با خودشان است. یعنی با هر چیزی رابطه برقرار می کنیم، برای هر چیزی وقت می گذاریم، هر پیشنهادی را قبول می کنیم، هر جایی می رویم، خرید می کنیم، ولی با خودمان خلوت نمی کنیم و از این آدم کیلومترها فاصله داریم، این آدم را نمیشناسیم.

تصورمان این است که با تسلط بر دنیای بیرون و داشته های بیشتر، آدم شادتر، راضی تر و قدرتمند تری خواهیم بود. در صورتی که شما مشاهده می کنید زندگی خیلی از آدمهایی که موفق به نظر می رسند، مدرک بالایی دارند، خونه، زندگی، شغل، شهرت، توانمندی و مهارت های  زیادی دارند، ولی در ساده ترین امور زندگی با نزدیک ترین آدمهای زندگیشان مشکلات پیچیده و بغرنجی دارند که قادر به حل آن نیستند و شاید همین مسائل به ظاهر کوچک نمی گذارد که خوشحال و راضی زندگی کنند، عصبی هستند و سعی می کنند با کنترلگری اوضاع را تحت تسلط خودشان بگیرند و با این شیوه های نا مناسب و نادرست آسیب بیشتری به خودشان و رابطه شان وارد می کنند.

اما قدرت درون یعنی چه؟ یعنی فردی که چنان به خود رسیده و آگاهانه زندگی می کند که آسیب پذیریش از وقایع سخت زندگی کم است و اثر گذاریش بسیار زیاد است. اثر گذاری یعنی چه؟

یعنی قادر است آنچه را می خواهد و مطلوبش است به ساده ترین شکل ممکن به زندگی بیاورد برای اینکه انرژی کافی دارد، این انرژی از کجا می آید؟ ما در طی روز انرژی مان را مکررا از دست می دهیم! در موقعیت های ساده، عصبی می شویم و اعتراض می کنیم و حواسمان نیست که با اعتراض کردن، سرزنش کردن، مقصر پیدا کردن و عصبیتی که در خودمان ایجاد می کنیم انرژی بسیار زیادی از دست می دهیم و حالا نسبت به آن موقعیت هایی که مطلوب ما هستند قادر نیستیم که آنها را تحت تاثیر قرار دهیم و جذب کنیم.

با قدرت درون یاد می گیریم چگونه هوشیارانه زندگی کنیم. با توجه کردن به افکار اتوماتیک و روز مره ی خودمان در موقعیت های مختلف انرژی وجودیمان را سیو کنیم برای اینکه در جهت مطلوب از آن استفاده کنیم و ببینیم در هر کاری که می کنیم، هر حرفی که می زنیم نیت و انگیزه و فکر پشت آن رفتار چه چیزی است. یاد می گیریم در موقعیت هایی که طبق میل و انتظارمان نیست با صبر و مکث کردن، با پذیرش و احترام یه واقعیت موجود، از آن موقعیت یاد بگیریم و رشد کنیم به جای اینکه مبارزه کنیم.

سعی کنیم آن چیزی را که مطلوبمان نیست را از میان برداریم. فردی که قدرت درونی، قدرت ذهنی بالایی دارد از واقعیت های نا مطلوب زندگی فرار نمی کند، اتفاقا آنها را چالشی می داند برای اینکه خودش را بهتر بشناسد و ببیند چه چیزی در او استرس و عصبیت ایجاد کرده؟ چه مقاومتی در اوست که آنقدر متزلزل و متعصبانه برخورد می کند.

با خودتان خلوت کنید و با خودتان رو به رو شوید.

اشتراک گذاری:
Telegram
WhatsApp
Email
Facebook
Print
به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *