آموزش‌ مهارت‌های زندگی

مدیتیشن آرامش درون

مدیتیشن آرامش درون شما را از نظر روانی در سلامت نگه میدارد و وقتی از درون آرامش داشته باشید قطعا در انجام همه کارهای روزمره در زندگی موفق خواهید بود و در تمام لحظات هم حس خوبی خواهید داشت. ایجاد این آرامش با انجام مدیتیشن امکان پذیر خواهد بود. مدیتیشن آرامش را با ما تجربه کنید.

بسیاری از افراد به ‌جای اینکه برای خودشان وقت بگذارند، زمان آزاد خود را با کافئین شروع می‌کنند و یا رسانه های اجتماعی یا ایمیل خود را چک می‌کنند. شما به‌جای اینکه روز خود را با خستگی و افسردگی آغاز کنید، می‌توانید با استفاده از تمرین ‌های مدیتیشن صبحگاهی، ذهنتان را تغذیه کرده و روزتان را با طراوت و شادابی آغاز کنید. دوره ای در خصوص مدیتیشن انرژی جذب برای شما وجود دارد درصورت تمایل با آشنایی از این دوره می توانید برروی لینک کلیک کنید.

مدیتیشن چیست؟

مدیتیشن تمرینی برای تبدیل شدن به یک انسان کاملا متفاوت، یک انسان جدید و یا حتی تبدیل شدن به فرد بهتری نیست، بلکه تمرینی برای آموزش آگاهی، درک و داشتن نظری صحیح است. قرار نیست که شما احساسات یا افکار خود را در درون خود خاموش نمایید، بلکه یاد می‌گیرید که چگونه بدون قضاوت با آنها روبه‌رو شوید و در نهایت خواهید توانست درک بهتری نسبت به احساسات و افکار خود داشته باشید.

درون‌ پویی یا مدیتیشن (انگلیسی: meditation) که با نام مراقبه نیز شناخته می‌شود، به‌طور کلی فنون و روش تسلط بر ذهن است. به گفته معتقدان این روش، هدف درون ‌پویی تربیت و کنترل ذهن توسط تکنیک‌ های درون‌ گرانه برای رسیدن به شادی آگاهی و آرامشی عمیق و طولانی و غیر وابسته به غیر است.

مدیتیشن آرامش درون

مدیتیشن در یکی از سه حالت تمرین می‌شود:

 • آگاهی: اجازه ‌دهید تا هوشیار باقی بمانید و درگیر چیزی که مشاهده می‌کنید نشوید
 • مشاهده: توجه به آنچه در حال حاضر در ذهن شما وجود دارد ( نظارت باز)
 • تمرکز: توجه به یک موضوع واحد، داخلی یا خارجی (متمرکز بودن)

مزایای انجام مدیتیشن آرامش درون :

 • تسهیل آرامش و رهایی عمیق عضلات و اندام ها
 • کمک به رسیدن به آرامش عمیق روانی سریع تر و راحت تر
 • شادی، صلح و رضایت عمیق درونی
 • بی نیازی از عامل بیرونی برای آرامش
 • تغییر الگوهای فکری تنش زا
 • مدیتیشن عمیق در زمان کوتاه تر با استفاده از قدرت ضمیر ناخودآگاه
 • آرام گرفتن اعصاب و احساسات
 • ریلکس شدن و رفع تنش از تمام عضلات

بهبود سلامت عاطفی با مدیتیشن :

برخی اشکال مدیتیشن نیز می تواند منجر به بهبود تصویر ذهنی و نظر مثبت تری در زندگی شود.مواد شیمیایی التهابی به نام سیتوکین که در واکنش به استرس آزاد می شوند می توانند بر حالت افسردگی تاثیر بگذارند و منجر به افسردگی شوند.

با مدیتیشن آرامش درون خواب خود را بهبود ببخشید :

مطالعات بالینی نشان داده اند که مدیتیشن ذهن ‌آگاهی کیفیت خواب را بهبود می بخشد و همچنین به کاهش علائم بی خوابی، تداخل خستگی و شدت خستگی کمک می کند. اگر در به خواب رفتن، خواب باقی ماندن یا تجربه خواب با کیفیت بالا با دشواری مواجه هستید، مدیتیشن ممکن است آن چیزی باشد که برای مقابله با این شرایط نیاز دارید.

کاهش استرس با انجام مراقبه:

کاهش استرس یکی از رایج ترین دلایلی است که مردم از مدیتیشن استفاده می کنند .به طور معمول، استرس ذهنی و فیزیکی باعث افزایش سطح هورمون استرس کورتیزول می شود این باعث تولید بسیاری از اثرات مضر استرس مانند ترشح مواد شیمیایی (سیتوکین) می شوند.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

اشتراک گذاری:
Telegram
WhatsApp
Email
Facebook
Print
به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید

3 پاسخ

 1. من در زمان اشتغال دچار استرس زیادی بودم و مدتها از قرصهای آرامبخش استفاده میکردم طوری وابسته به قرص ها شده بودم که وقتی نمیخوردم تغییر فاحشی در رفتارم پیدا میشد و فرزندانم میگفتن چرا قرصهات رو نخوردی؟!! تصمیم گرفتم کنترلم رو با قرص خوردن از بین ببرم و با مدیتیشن روزانه فقط ۲۰ دقیقه ظرف دوماه کلا قرص ها رو کنار گذاشتم و روز به روز هم از آرامش بیشتری برخوردار شدم

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *