0

هیجانات

دو نکته در مورد هوش هیجانی می خواهم برایتان بگویم.

ما هیجان خوب یا بد نداریم .هیجان یا مناسب موقعیت است یا مناسب نیست .یعنی گاهی اوقات لازم است در موقعیت دردناک ما ناراحت شویم و در موقعیتی که ما خبر خوش می شنویم خوشحال شویم .اما بعضی افراد حتی نمی دانند در موقعیتهای خوشحال کننده چگونه باید خوشحال شوند یا ناراحتی خود را ابراز کنند .

نیاز است این را شما بیاموزید و الگوهای خوبی داشته باشید که بتوانید ابراز هیجانات سالم را یاد بگیرید.

نکته دیگر در مورد این است که هیجانات واقعیت دارند (واقعیت هیجانی ) . اما همیشگی نیستند . یعنی اگر شما امروز کسی را خیلی دوست دارید به معنی این نیست که می توانید تا ابد او را دوست داشته باشید .ممکن است حتی به او بگویید من تو را تا زنده ام به همین اندازه دوست دارم ، ولی این خطاست .

چون شما این لحظه این احساس را دارید و ممکن است در لحظه بعد و روزهای آتی ، تحت شرایط متفاوت برخوردهایی داشته باشید و شناخت بیشتری پیدا کنید و از یکدیگر آزرده شوید و میزان عشقتان به هم کم و یا زیاد شود .

حتی احساساتی مثل تنفر ، آزردگی ممکن است تحت تأثیر رویدادهای بعدی تغییر کند و شدتشان کم و زیاد شود .

پس لطفاً این را به خود یادآوری کنید که من در این لحظه و با این شدت از فرد مقابلم آزرده و عصبانی هستم و ممکن است فردا میزان احساس آزردگی ام خیلی کمتر باشد .

روی این نکات کار کنید .
.برای اطلاعات بیشتر به دوره هوش هیجانی مراجعه کنید.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *