0

ویژگی افراد با اقتدار

فرد مقتدر فردی با آسیب پذیری پایین و اثر گذاری بالااست.

آسیب پذیری پایین یعنی اینکه در موقعیت های سخت ناله نمی کند ، اعتراض نمی کند ، مقصر پیدا نمی کند بلکه می پذیرد این واقعیت الان اتفاق افتاده است و لازم است من با آن موقعیت برخورد کنم و چیزی یاد بگیرم. پس آسیب نمی بیند و عصبی نمی شود .

در عین اینکه می تواند از آن موقعیت دردناک هوشیارانه چیزهایی یاد بگیرد اثر گذاری او بالا می رود .

چون کسانیکه او را مشاهده می کنند متوجه می شوند که او دارای شخصیتی قدرتمند است که به جای اعتراض کردن ، در این لحظه هم (موقعیت دردناک)چیزهایی را فرا می گیرد .

اما چقدر الگو داریم تا این چیزها را یاد بگیریم ؟ چقدر از کودکی به ما یاد داده اند که اگر مسئله ای پیش آمد که انتظارش را نداشتی و ناراحت کننده بود ، ببین چه چیزی وجود دارد که می توانی با آن رابطه برقرار کنی.

متأسفانه الگوهای خوبی برای یادگیری این واقعیت نداشتیم .

حالا شما از امروز تمرین کنید . هر گاه در شرایط سختی قرار می گیرید به خود بگویید : در اینجا

می توانم  چه تغییری بکنم ؟چه چیزی در مورد خود و زندگی یاد بگیرم؟

این باعث می شود بتدریج تصویر شما در ذهن اطرافیانتان بهتر شود و شما را به عنوان یک فرد مقتدر و اثر گذار بشناسند .این تصویر به راحتی خراب نمی شود ، چون شما آسیب نمی بینید چون عصبی نمی شوید .

البته خیلی از افراد با بازی کردن نقش قربانی می خواهند به خواسته های خود دست پیدا کنند ولی یک فرد مقتدر به این ترتیب عمل نمی کنند و همواره خود نظاره گری و خود مدیریتی بالایی نسبت به هیجانات و رفتارهایش دارد و من مطمئنم شما می توانید با انجام تمرینات ساده و عبارات تأکیدی مثبت خودتان را مقتدر کنید و اثر گذار باشید .

موفق باشید .

برای اطلاعات بیشتر به دوره ذهن آگاهی و دوره عزت نفس مراجعه کنید.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *