0

پرورش فرزند مسئول

مهمترین چیزی که در رابطه والدین فرزندان باید لحاظ شود و کمتر به آن پرداخته شده است نوع رابطه والدین با هم است. والدین به عنوان دو فرد مهم فرزندان همواره مورد مشاهده آنها هستند و مدام آنها را در شرایط مختلف میبینند که چگونه با هم رابطه برقرار میکنند.
وقتی با مشکلی روبه رو میشوید واکنش های هیجانی شما چگونه است و چقدر مقصر یابی میکنید و سرزنش گری دارید و یا بر عکس چقدر با احترام برخورد میکنید، چقدر شنونده هستید و در نبود یکی از والدین چقدر به او احترام می‌گذارید، و حتی اجازه نمیدهید دیگران هم صحبت های منفی درباره او داشته باشند.
وقتی که مادر به عنوان درد و دل نزد فرزند نوجوان میرود و از همسرش بد گویی میکند نوجوان در وهله اول احساس نا امنی میکند و هم از پدرش متنفر میشود و از شما هم بدش می آید که نتوانستید رابطه تان را با پدرش بسازد و قربانی است. اگر فرزند شما به دفعات شاهد دعواهای شما باشد، شاهد برخوردهای نامناسب شما با افراد مهم زندگیتان باشد او هم همان الگوهای رفتاری را برداشت می‌کند و با دیگران رفتار میکند.
برای آشنایی بیشتر به دوره اصول گفتگو و دوره والدین و فرزندان بلوغ و دوره سبک های فرزند پروری مراجعه کنید.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *