0
02188840056

کتاب رهایی از تنش با رنگ آمیزی

رنگ آميزي شايد به خودي خود هنردرماني محسوب نشود اما اثرات قابل توجهي بر سلامت ذهني مي گذارد . تحقيقات وسيعي در جهت شناخت اثرات درماني رنگ آميزي انجام شده است و يكي از اين تحقيقات در سال 2005 نشان داد كه با رنگ آميزي ماندالاها، سطوح اضطراب افراد كاهش قابل توجهي پيدا مي كند . درست مثل مديتيشن، رنگ آميزي هم باعث مي شود كه جريان تفكرات ناهوشيار در مغز متوقف شود و تمركز ما به لحظه حال معطوف بماند . اين روش به ويژه براي افرادي مفيد است كه با اشكال ديگر هنر رابطه زيادي برقرار نمي كنند .
رنگ آميزي فعاليّتي است كه عموما آن را مختص كودكان مي دانيم . با بالا رفتن سن، ما هرچه بيشتر فعاليّت هاي پرذوق و آهسته اي مثل رنگ‌آميزي و نقاشي را كنار مي گذاريم و به سراغ فعاليّت هاي جدي تر و پرسرعت تر مي رويم . آنچه نمي دانيم اين است كه رنگ آميزي‌ ( و به طور كلي فعاليّت هاي هنري ) صرفاً براي سرگرم ساختن ما نيست، بلكه براي پرورش ذهن و سلامت روان ما در بزرگسالي هم بسيار مفيد است، و از مهم ترين فايده هاي آن خاصيت تنش‌زدايي اش است .

***

متني كه خوانديد بخشي از مقدمه كتاب رهايي از تنش با رنگ آميزي بود به قلم ويدا فلاح و تهيه و تنظيم مارال شيخ زاده.

جهت تهيه كتاب با ٧-٨٨٨٤٠٠٥٦ تماس حاصل فرماييد.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.