0

کتاب رهایی از تنش با رنگ آمیزی

رنگ آمیزی شاید به خودی خود هنردرمانی محسوب نشود اما اثرات قابل توجهی بر سلامت ذهنی می گذارد . تحقیقات وسیعی در جهت شناخت اثرات درمانی رنگ آمیزی انجام شده است و یکی از این تحقیقات در سال 2005 نشان داد که با رنگ آمیزی ماندالاها، سطوح اضطراب افراد کاهش قابل توجهی پیدا می کند . درست مثل مدیتیشن، رنگ آمیزی هم باعث می شود که جریان تفکرات ناهوشیار در مغز متوقف شود و تمرکز ما به لحظه حال معطوف بماند . این روش به ویژه برای افرادی مفید است که با اشکال دیگر هنر رابطه زیادی برقرار نمی کنند .
رنگ آمیزی فعالیّتی است که عموما آن را مختص کودکان می دانیم . با بالا رفتن سن، ما هرچه بیشتر فعالیّت های پرذوق و آهسته ای مثل رنگ‌آمیزی و نقاشی را کنار می گذاریم و به سراغ فعالیّت های جدی تر و پرسرعت تر می رویم . آنچه نمی دانیم این است که رنگ آمیزی‌ ( و به طور کلی فعالیّت های هنری ) صرفاً برای سرگرم ساختن ما نیست، بلکه برای پرورش ذهن و سلامت روان ما در بزرگسالی هم بسیار مفید است، و از مهم ترین فایده های آن خاصیت تنش‌زدایی اش است .

***

متنی که خواندید بخشی از مقدمه کتاب رهایی از تنش با رنگ آمیزی بود به قلم ویدا فلاح و تهیه و تنظیم مارال شیخ زاده.

جهت تهیه کتاب با ٧-٨٨٨۴٠٠۵۶ تماس حاصل فرمایید.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *