آموزش‌ مهارت‌های زندگی

از ما سوال پرسیده شده با این عنوان: من هدفی دارم ولی اراده ام برای رسیدن به آن هدف ضعیف است. خیلی زود بی انگیزه میشوم و تمرکزم پایین می آید و خود سرزنشی میکنم.
مکتوب کردن اهداف بسیار مهم است، در راستای اهدافی که مگتوب کردید، داشتن اقدامات و برنامه ریزی هم بسیار مهم است. در بین برنامه ریزی ها باید وقتی را تعیین کنید که برای خودتان وقت بگذارید و به خود انگیزه بدهید و انگیزشتان را بالا ببرید

برای اطلاعات بیشتر به دوره رهایی از اهمالکاری مراجعه کنید.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

اشتراک گذاری:
Telegram
WhatsApp
Email
Facebook
Print
به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید

14 پاسخ

 1. همه ما اهمال کاری رو تجربه میکنیم و بخاطرش خودمون رو سرزنش هم میکنیم. همیشه قدم اول برای تغییر سخته چونکه بدن مقاومت نشون میده. ما برای اینکه در یک کاری عالی باشیم به ده هزار ساعت کار و تمرین نیاز داریم. با هدف بندی و برنامه ریزی و خودتشویقی میتونیم به خودمون کمک کنیم.
  ولی اگر مسائل حل نشده از گذشته یا الان در ذهنمون داریم که ما رو اذیت میکنه. این مسئله حل نشده انرژی و انگیزه ما رو برای تلاش میگیره. پس باید اول نسبت به گذشته عصبانی نباشیم. اعتراض به چیزی یا کسی نداشته باشیم و گله و شکایت نکنیم. از خودمون بپرسیم این اتفاق دردناک که من رو نکشته چه اثرات مثبتی برای من و زندگی من داشته؟ بنویسم و ببینم که چه تغییری در من میتوانسته ایجاد کنه که من رو قویتر کنه. رابطه گرفتن با واقعیتهای دردناک گذشته یا حال باعث میشه که اثر منفی در ما کمتر باشه و ما انرژی و اراده پیدا کنیم برای رسیدن به اهدافمون و برنامهریزی روزانمون. اراده یعنی میل و شوق به تلاش در راستای رسیدن به اهدافمون.
  سپاس از توضیحات خوبتون

 2. خانم دکتر فلاح عزیز، من همیشه از دوران نوجوانی که مهاجرت کردیم به کشور دیگه احساس خستگی و بی انرژی زیادی داشتم. احساس بدی که نمیدونستم چطور از خودم بیرون بیارم. فکر میکردم که با ورزش و خواب زیاد این احساس خستگی و بی حوصلگی از بین میره و تا حدی کمکم میکرد ولی دوباره من رو توی تله بی حوصلگی مینداخت. بعد از ازدواج بخاطر احساس عشق و مهبت از طرف همسرم بهتر شدم ولی چند وقتی بیشتر طول نکشید. بعد از بچه دار شدنم خستگی و بی انرژی بدن من بیشتر شد تا جایی که افسرده شدم. تازه الان متوجه شدم که من مسائل حل نشده زیادی رو در ذهنم جمع کرده بودم. از دست دادن پدرم در سن کم. مهاجرت به جایی که اصلا دوست نداشتم. فرهنگ و زبان و مردم جدید که باهاشون نمتونستم ارطبات برقرار کنم. بعد خانواده همسرم که احساس بدی به من می دادند و بعد مریضیه پسرم که مدتها و سالها ما در بیمارستانها مشغول درمانش بودیم. همه این مسائل حل نشده در ذهنم باعث شده بود که من نتونم با انرژی و شوق پیش برم و بی هدف روزهام رو سپری میکردم و اهمال کاری شده بود عادت من. ولی الان بعد از کلاسهای شما متوجه شدم چطور مسائل حل نشده ذهنم رو تجزیه و تحلیل کنم. سطح انرژی بالایی دارم و هر روز با شوق بیدار میشم تا به برنامه های روزانه ام برسم. خیلی خوشحالم که با شما آشنا شدم. مرسی از همه کلاسها و اطلاعات مفیدتون.

 3. ممنونم خیلی عالی بود . بله بسیار مهم است وقتی ذهنمون درگیر مسائل و مشکلات است دوچار نامیدی و انگیزه و انرژی از دست میدهیم .به نکات و راهکار های خوب اشاره کردید .که با بکارگیری ، تمرین و عمل کردن به آنها موفق میشویم . چون آمدم یادبگیرم و اصول و قواعد را رعایت میکنم پس میتوانم .
  استاد عزیز سپاسگزارم.

 4. روز بخیر، در این ویدئو، رسیدگی به مسائل حل نشده گذشته که انرژی ما را می گیرد ومانع تلاش ما برای رسیدن به اهدافمان می باشد، برای من نکته جدیدی هست که باید به آن رسیدگی کنم.
  تشکر از لایو های هدفمند 8/30

 5. باسلام و ممنون از ویدیو مفیدتون
  من یاد گرفتم نوشتن هدف و مکتوب کردنش خیلی مهمه و در برنامه ریزی بخودمون انگیزه و انرژی بدیم . اگه از گذشته مسایل حل نشده هست که انرژی خواری می‌کنه آنها را حل و بپذیرم .
  ممنون از مطالب مفیدتون

 6. خانم دکتر فلاح عزیز با دیدن این ویدئو امروز بیشتر از قبل متوجه شدم که چقدر از اول بهمن که شروع کردم به دنبال کردن صفحه شما و گوش کردن و یادداشت کردن لایو های صبحگاهی – که الان به دفتر دوم رسیده ام – چقدر تغییر کرده ام.
  گذشته همیشه برای من یک مسئله دردناک بود که همانطور که شما گفتید خیلی از من انرژی می گرفت. نه تنها گذشته دردناک بلکه حتی خاطرات بسیار خوب گذشته و مقایسه آن دوران با حال حاضرم.
  امروز که به این ویدئو گوش کردم دیدم وااای ظرف این یک ماهی که با لایو های صبحگاهی شما همراه هستم و مدیتیشن و شکرگزاری را بصورت جدی شروع کرده ام ، چقدر با حوادث دردناک گذشته در صلح و آرامش هستم و کمتر آزارم می دهند و همینطور مهمتر از آن امروزم را با مقایسه با خاطرات خوب گذشته خراب نمی کنم.
  این حال خوب را مدیون شما هستم خانم دکتر فلاح عزیز و البته که همچنان باید روی خودم کار کنم. ولی اگر این ویدئو را سه یا چهار ماه پیش می دیدم حتما با خودم می گفتم واای این من هستم که مسائل گذشته را حل نکرده ولی امروز با دیدن این ویدئو چنین حسی نداشتم و با گذشته در آرامش هستم. بسیار از شما سپاسگزارم و هر روز بهترین بهترین ها را برایتان آرزو می کنم.

 7. من فهمیدم با گذشته هنوز آشتی نکردم،فهمیدم شاید ۶۰ تا ۷۰ درصد انرژی من رو مسائل گذشته ازم میگیره پس باید آنها رو تجزیه و تحلیل کنم و علت آنها و نقاط مثبتی که آت مشکلت برای من بوحود آوردن رو پیدا کنم و اما اهمال کاری قسنتی از آن بابت نداشتن انرژی بوده و قسمتی دیگه بخاطر بی علاقگی

 8. خیلی نکته جذابی بود. خاطرات و تجارب تلخ و فرساینده گذشته که انرژی و توان ما رو برای رشد در زمان حال میدزدن. سوال من اینجاست که چطور بفهمم براورد من درسته و من این خاطرات تلخ رو به صورت ناخوداگاه بهانه بی انگیزگی الانم، نمیکنم تا به اهمالکاری ادامه بدم

 9. خانم دکتر سلام
  من دقیقا فرد بسیار سخت کوش و با استعدادی هستم
  اما مدتی است که کارهایم را به تعویق می اندازه
  تصمیم گرفتم از همین الان شروع کنم و ریز ریز برای خودم بنویسم و به خودم جایزه بدهم
  ممنونم

 10. واقعاً مکتوب کردن اهداف بسیار مهم است و باعث پیگیری و متمرکز شدن و بتدریج سبب رهایی از اهمال کاری خواهد شد. انگار این مکتوب کردن مثل امضاء کردن و قول دادن در دفتر اسناد رسمی عمل می کند.

 11. با سلام خدمت خانم دکتر عزیز،،، لایو امروز هم عالی بود ،،
  باید عرض کنم من زیاد در انجام کارهام اهمالکاری نمی کنم، اگر تصمیم به کاری داشته باشم و احساس کنم اون کار و دوست دارم سریع اقدام میکنم اما اگر انجام
  اون کار نیاز به کمک گرفتن از اطرافیانم مثلا”همسرم یا فرزندانم داشته باشم انها ممکنه در کمک رسانی اهماکاری کنند.و ناخودآگاه سست و بی انگیزه می شوم.
  و مسئله دیگه این که ذهنم درگیرمشکلات حل نشده دیگری است که خود گویی
  هایم حواس منو پرت میکنه…ولی خدا رو شکر گزارم که با لایو های شما و سایت شما آشنا شدم،،،و این اتفاقی نبوده بلکه انتخاب من است چون میخواهم روی خودم کار کنم و تغییر و از خودم شروع کنم و ایمان دارم موفق می شوم..باسپاس از زحمات شما.

 12. عالی بود وپرازنکات عالی .
  ممنونم از زحماتتون
  مسئله گذشته حلش خیلی مهم هست ومهارت لازم داره گاهی بارها رو اورده میشه وفکر میکنیم حل شده ولی دوباره مسئله جدید که پیش میاد وبرمیگردیم سر جای اول .نمیدونم برای همه هست؟دوباره مثلا به انتخاب اشتباه مربوط میشه وانرژی هدر میشه تا چند روز .ممنون میشم اگهیکی از لایوهاتون در صورت متقاضی داشتن به تکنیک حل گذشته ورهایی واقعی از اون اختصاص داده بشه.ممنون از لطف ومحبتتون

 13. از خود بپرسیم آیا مسائل حل نشده در زندگی داریم ؟ گاهی انرژی ما توسط خاطرات حل نشده گذشته دزدیده می شود و اتفاقات دردناکی که مرا نکشته چه اثرات مثبتی در من داشته

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *