0

ارتباط با افراد سمی

افراد سمی سایت

آنچه که باید درباره افراد سمی بدانید!
اگر در میان نزدیکان یا آشنایانتان، کسی را میشناسید که برقراری ارتباط با او دشوار است و باعث تنش ها و درگیری های زیادی در زندگی شما می شود، ممکن است با یک فرد سمی رو به رو باشید. افراد سمی که افراد دشوار هم خوانده می شوند، می توانند استرس و فشار زیادی را برای اطرافیانشان ایجاد کنند و رابطه با آن¬ها همواره توام با دردهای عاطفی باشد.
واقعیت این است که ما نمی توانیم دیگران را تغییر دهیم. اما می¬توانیم مهارت¬های مختلف رفتار با افراد سمی را یاد بگیریم تا در ارتباط با آن ها آسیب کمتری ببینیم. ما در این مقاله، قصد داریم شما را با ویژگی های یک فرد سمی، نشانه هایی که بیان می کنند یک فرد سمی است یا خیر و راهکارهایی برای ارتباط با این فرد آشنا کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید!

فرد سمی کیست؟

یک فرد سمی کسی است که رفتار او باعث ایجاد احساسات منفی و ناراحتی در اطرافیانش شود. افراد سمی اختلال روانی خاصی ندارند اما مشکلات روحی و ذهنی آن ها باعث می شود که دیگران را ناراحت کنند و خواسته یا ناخواسته به آن ها آسیب برسانند.

نشانه های افراد سمی

افراد سمی یا افراد دشوار، علائم هشدار دهنده ای را از خود نشان می دهند که باید مراقب آن ها باشید. برخی از این علائم عبارت اند از:
• افراد سمی معمولاً افرادی کنترل گر هستند‌.
• این افراد ناسازگار، عصبی و پرخاشگر هستند.
• بدبین و بی‌اعتماد هستند و رفتارهایی حاکی از بی‌اعتمادی دارند. رفتارهایی مانند دروغگویی یا بازی دادن دیگران.
• افراد سمی در رفتار و کلام، ناپایدار هستند و نمی‌شود روی آن‌ها حساب کرد.
• این افراد غیرقابل پیش بینی هستند و رفتارها و گفتارهای عجیب غریبی دارند که باعث می شود از رفتار آن ها گیج شوید.
• افراد سمی طلبکار و متوقع هستند و همه باید در راستای خواسته‌های آن‌ها عمل کنند.
• افراد سمی فاقد حس همدلی هستند و زمانی که به آن‌ها نیاز دارید، نسبت به شما بی‌توجه هستند.
• شما همیشه باید از خود در برابر این شخص دفاع کنید.
• هیچ وقت در کنار آن ها احساس راحتی کامل نمی کنید.
• شما به طور مستمر در حضور آن ها نسبت به خود احساس بدی دارید.

نشانه هایی که می گویند شما با فردی سمی در رابطه عاطفی هستید

گاهی فردی که با او در رابطه عاطفی هستید، فردی سمی است. در اینجا نشانههایی وجود دارد که بتوانید تشخیص دهید آیا شریک عاطفیتان یک فرد سمی است یا خیر؟

1.همیشه ناسازگار است

انسان بودن سرشار ازاوقات خوب و بد و فراز و نشیب های روحی و روانی است اما یک فرد سمی هرگز سازگار نمی شود. رفتار او نامنظم است و نمی تواند خود را با شرایط موجود تطبیق دهد. فرد سمی به تعهدات یا قول های خود عمل نمی کند و شما هرگز نمی توانید پیش بینی کنید که قرار است چه رفتاری داشته باشند. افراد سمی، افرادی دمدمی مزاج هستند که می توانند یک دقیقه شاد و سرحال باشند و چند دقیقه بعد، ناگهان از شما فرار کنند.

2. همیشه به توجه شما نیاز دارد

یک فرد سمی همیشه به حمایت عاطفی شما نیاز دارد و در مقابل، از شما حمایت نمی کند. آن ها همیشه گله می کنند که چرا به آن ها زنگ نمی زنید یا دیر به دیر به منزلشان می روید. این نیاز به دریافت توجه از طرف شما، غالباً به دلیل نیاز آن ها به دریافت تایید از سوی دیگران است.

3. روی هیجاناتشان کنترلی ندارند

در روابط افراد سمی، آرامش و ثباتی وجود ندارد. احساسات دائماً آن ها را برانگیخته می کند و باعث می شود که واکنش های شدیدی داشته باشند. ابراز علاقه های شدید و خشم های شدید که عموماً بعد از مدت کوتاهی فروکش می کنند، از ویژگی های افراد سمی در روابط عاشقانه است. آن ها عمداً احساسات طرف مقابل را برانگیخته می کنند تا ببینند که بعد چه اتفاقی می افتد؟

4. به مرزهای شما احترام نمی گذارند

یکی دیگر از نشانه های افراد سمی این است که به مرزهای دیگران احترام نمی گذارند. روابط سالم مبتنی بر اعتماد و توانایی احترام به مرزها است که افراد سمی قادر نیستند این کار را در رابطه شان انجام بدهند.
افراد سمی به شما بی احترامی می کنند و حتی اگر بارها و بارها درباره نیازهای خودتان با آن ها صحبت کنید، اهمیتی نمی دهند.

 

 

با افراد سمی چگونه رفتار کنیم؟

حال که با نشانه¬های یک فرد سمی آشنا شدید و رفتارهای او را در روابط اجتماعی و عاشقانه شناختید، ممکن است از خودتان بپرسید باید چه رفتاری با افراد سمی داشته باشم؟ چند استراتژی برای برخورد با افراد سمی وجود دارد:
1.در مقابل افراد سمی بایستید
در مقابل افراد سمی، کوتاه نیایید و به به محض مشاهده رفتارهای سمی، با شخص مقابله کنید. اگر دروغی از او می شنوید یا ناسازگاری را در رفتار او مشاهده می کنید، به شکلی به آن ها بفهمانید که رفتارشان را نمی پسندید. با این کار به آن ها نشان می

2. مرزهایتان را با افراد سمی، کاملاً مشخص کنید
اگر در زندگی تان با فردی سمی سروکار دارید، سعی کنید مرزهای دقیقی را میان خودتان و آن ها مشخص کنید. اگر این فرد سمی، با رفتارش از شما سوءاستفاده می کند و باعث آسیب رساندن به شما یا دیگران می شود، رفتارهایش را تحمل نکنید و زمانی را که با آن ها می گذرانید محدود کنید.

3. هرگز خودتان را سرزنش نکنید
برخی از افراد در مواجهه با افراد سمی، دچار خودسرزنش گری می شوند. این افراد فکر می کنند که فلان حرف یا رفتار آن ها باعث عکس العمل های منفی افراد سمی شده است. این افراد پس از معاشرت های طولانی با افراد سمی، دچار مشکلات اساسی می شوند. مشکلاتی مانند بیماری های قلبی، عروقی، وسواس های فکری و سایر بیماری های روان تنی که با استرس و اضطراب ناشی از هم نشینی با افراد سمی در آن ها ایجاد می شود. بنابراین، اگر یکی از نزدیکانتان فردی سمی است و ناچار هستید با او در ارتباط باشید، هرگز بابت تنش هایی که بین تان ایجاد می شود، به سرزنش و تخریب خودتان نپردازید.

4. آن ها را از زندگیتان حذف کنید
اگر راهکارهای بالا موثر واقع نشدند، وقت آن رسیده است که تا فرد سمی آسیب های بیشتری را به شما وارد نکرده است، او را رها کنید. افراد سمی از منطق سرپیچی می کنند و تلاش برای شکست دادن افراد سمی در بحث ها، کاری بیهوده است زیرا آن ها قواعد منطقی را نمی پذیرند. برخی از آن ها از تأثیر منفی که بر اطرافیان خود دارند، آگاه نیستند، اما برخی دیگر با آگاهی کامل از هرج و مرج و تنش هایی که ایجاد می کنند، لذت می برند. بنابراین، هم نشینانتان را درست انتخاب کنید. زیرا بر روی شخصیت شما تاثیر زیادی دارند.

راهنمای ثبت نام در دوره

پس از انتخاب دوره گزینه ثبت نام را بزنید

اگر در سایتمان حساب کاربری دارید پس با وارد کردن نام کاربری و رمز عبورتان خرید را ادامه دهید

در غیر اینصورت با تکمیل فرم اطلاعات، حساب کاربری خود را بسازید و خرید را انجام دهید.

پس از خریدتان، دوره ی خریداری شده در کاربری شما در بخش ” دوره های من” قابل مشاهده است.

لازم به ذکر است که این دوره به صورت آنلاین قابل استفاده است و امکان دانلود برای آن وجود ندارد.

و بلافاصله پس از خریدتان دوره برایتان باز می شود اما نکته مهم این است که این دوره همیشه در دسترس شماست و شما می توانید بارها بارها جلساتتان را ببینید و محدودیت زمانی برایتان وجود ندارد.

پیشنهاد ما این است که جلسات را با فاصله ببینید و حتما از جلسات نت برداری کنید

و انجام تمرینات گفته شده در دوره، در روند رشد و تغییرتان نقش بسزایی دارد.

اگر در حین دوره برایتان مشکل یا سوالی پیش آمد می توانید در سایت برایمان بنویسید و یا برای گرفتن مشاوره برای انتخاب دوره مناسب می توانید با شماره های 88840056-7 تماس بگیرید.

 • شیوه برخورد با افراد سمی
  • یک تمرین مهم در برقراری ارتباط
  • 13با بی توجهی افراد سمی چه کنیم؟
دیدگاه کاربران
 • مریم خلیلی 5 مرداد 1400

  دوره ایی عالی بود ممنونم خانم دکتر
  ر این دوره یاد گرفتم دیگران با رفتارها و احساساتشان نمی توانند من را کنترل کنند و زندگی من را به هم بریزند. من بدون در نظر گرفتن این افراد به آرزوهایم نزدیک تر شدم.
  دستاوردهای بزرگی در این دوره کسب کردم.

 • atefe 18 مرداد 1400

  لطفا هزینه ی این دوره را تعدیل بفرمایید واقعا هزینه این دوره منطقی نیست ! شاید کسانی باشن با خانم فلاح رابطه گرفته اند و دوست داشته باشن عمیق روی این مباحث کار کنن لطفا با شرایط اقتصادی کشور یکم بیشتر انعطاف پذیر باشین و لااقل هزینه دوره های سایت رو با هزینه اندکی باشد که خیلی ها با خیال راحت هزینه کنن و عمیقا روی خودشان کار کنند. این دوره روابط با آدم های سمی و آشتی با گذشته و تجسم خلاق و شفا و معنویت قیمت اصلی آن رامعقولانه تر درج کنین ؛ کاش یکم بیشتر تامل کنین لطفا.

  به امید داشتن جامعه ای آگاه و روشن در سرزمینمان ایران.
  سپاس از لطف تون.

 • atefe 18 مرداد 1400

  لطفا هزینه ی این دوره را تعدیل بفرمایید واقعا هزینه این دوره منطقی نیست ! شاید کسانی باشن با خانم فلاح رابطه گرفته اند و دوست داشته باشن عمیق روی این مباحث کار کنن لطفا با شرایط اقتصادی کشور یکم بیشتر انعطاف پذیر باشین و لااقل هزینه دوره های سایت رو با هزینه اندکی باشد که خیلی ها با خیال راحت هزینه کنن و عمیقا روی خودشان کار کنند. این دوره روابط با آدم های سمی و آشتی با گذشته و تجسم خلاق و شفا و معنویت قیمت اصلی آن رامعقولانه تر درج کنین ؛ کاش یکم بیشتر تامل کنین لطفا.

  به امید داشتن جامعه ای آگاه و روشن در سرزمینمان ایران.

 • 09121011654 17 شهریور 1400

  فوق العاده بود . من سالها پیش مشاور های مختلف رفتم برای بهتر شدن رابطه ام با همسرم . نا امید شده بودم چون مطمئن بودم ایشون تغییر نمیکنه . اما با پیشنهاد یکی از دوستانم که این دوره رو شرکت کرده بود و مسئله ی ایشون حل شده بود با همسرشون. متشکرم از مفید بودن دوره

  • مدیر سایت 21 شهریور 1400

   سلام دوست عزیز
   ممنونم از بازخوردتون و خوشحالم که در مسیر رشد و آگاهی همراه ما هستید.

 • 09125677234 17 شهریور 1400

  سلام . من بعد از شرکت در این دوره برام جالبه که انگار این افراد سمی نمیتونن حال من رو بد کنن . مثل این میمونه که من واکسینه شدم در مقابل این آدم ها. ممنونم

  • مدیر سایت 21 شهریور 1400

   سلام دوست عزیز
   بسیار عالی، ممنونم که در مسیر رشد و آگاهی همراه ما هستید.

 • دنیا توتونچی 17 شهریور 1400

  خانوم دکتر عزیز ازتون ممنون و سپاس‌گزارم ، این دوره خیلی به من کمک کرد تا در مواجهه با این افراد آسیب کمتری بهم وارد بشه و تحت کنترل این افراد قرار نگیرم

  • مدیر سایت 21 شهریور 1400

   سلام دوست عزیز
   ممنونم از بازخوردتان امیدوارم در مسیر رشد و آگاهی موفق باشید.

 • جاهد 6 بهمن 1400

  سلام
  مدتی هست که این دوره را خریده ام و ۱۲ جلسه ی آنرا گوش کرده ام ولی الان که پس از حدود دو هفته مراجعه کردم که بقیه ی جلسات را استفاده کنم قفل هست همه ی موارد !
  چرا ؟
  هنگام معرفی دوره های آنلاین خانم دکتر گفتند که بارها و بارها میتونیم کلاس ها را استفاده کنیم و محدودیت زمانی ندارد !!!!!

  • مدیر سایت 7 بهمن 1400

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   حتما با پشتیبانی تماس بگیرید

 • 09138073793 15 تیر 1401

  ممنون خانم دکتر دوره ایی بسیار خوب و پرباری بود مثل بقیه دوره هاتون ممنون از آموزش هاتون

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت دوره 890,000 تومان
تعداد دانشجو : 43
مدت دوره: 0 هفته
امتیاز 5 از 1 رای
راهنمای استفاده از دوره

 • استفاده از جلسات به ترتیب ارائه شده
 • انجام تمرینات ارائه شده در هر درس
 • نت برداری و نوشتن نکات مهم برای مرور بعدی
 • مرور مطالب به منظور درونی شدن و تغییر در سطح باورها
User Avatar
مدرس

ویدا فلاح

دکتر ویدا فلاح روانشناس و مدرس مهارت های زندگی است که فعالیتش را در این حوزه از سال ۱۳۷۷به طور رسمی آغاز کرد.