آموزش‌ مهارت‌های زندگی

رسیدن به هدف و خواسته ها (تجسم خلاق)

مدت دسترسی
همه مراحل
31 درس
امتحان 0
105 دانش آموز

رسیدن به هدف و خواسته ها ما را قدرتمند میکند و بر میزان موفقیت ما در زندگی تأثیر می گذارد. وقتی جرات می کنیم وآنچه را که واقعا آرزو می کنیم، خواب می ببینیم و اهدافی را در آن جهت تعیین می کنیم ، یک تغییر قدرتمند رخ می دهد. باید بدانید که تقریبا 8% از افراد به اهداف و تصمیمات خود می رسند و طبق این آمار تقریبا 92% از افراد هدف خود را مشخص میکنند و یا حتی تا نیمه راه ادامه می دهند اما ممکن است به هر دلیلی آن را رها کنند.

انواع هدف هایی که می توانید برای رسیدن به آنها تلاش کنید :

 • اهداف بلند مدت
 • اهداف کوتاه مدت
 • اهداف مادام ‌العمر (اهداف مادام ‌العمر در یکی از موضوعات خانواده، شغل و حرفه، تحصیلات، امور مالی یا صرفا کسب لذت قرار می ‌گیرند)
 • اهداف غایی (این نوع اهداف، اهدافی کلیدی هستند که باید اول آنها را تحقق ببخشید تا بتوانید به اهداف مادام ‌العمر خود برسید. این اهداف معمولا طی یک تا ده سال تحقق پیدا میکنند)
 • اهداف بنیادی (این اهداف معمولا برای بهبود شرایط فیزیولوژیکی استفاده می ‌شوند برای مثال اول باید در کنکور رتبه‌ خوبی بیاورید تا در نهایت وارد دانشگاه پزشکی بشوید)

اهداف بلند مدت چه اهدافی هستند؟

این اهداف، همان اهداف بزرگ و اصلی هستند که دوست داریم در طول زندگی‌مان به آنها برسیم. تحقق این اهداف به سن و سال ما بستگی دارد و بسته به سن‌مان ممکن است در اواسط یا اواخر عمر خود به بعضی از آنها دست پیدا کنیم. معمولا این اهداف ظرف ده سال یا بیشتر تحقق می ‌یابند. از نمونه های این اهداف می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • دریافت مدرک فوق‌ لیسانس
 • دریافت مدرک مهندسی
 • خریدن خانه
 • شرکت در مسابقه‌ شنا
 • تأسیس شرکت

اهداف کوتاه مدت چه اهدافی هستند؟

این اهداف، اهدافی هستند که در آینده‌ نزدیک (معمولا کمتر از یک سال)، می‌خواهیم به آنها برسیم. اهداف کوتاه‌ مدت اغلب پلی به سوی اهداف بلند مدت محسوب می‌ شوند. برای مثال :

 • نقاشی کردن آپارتمان
 • کاهش وزن به ‌اندازه‌ 6 کیلوگرم
 • گرفتن کارت پایان‌ خدمت
 • گرفتن گواهینامه

آیا تجسم خلاق موثر است؟

برخی افراد نگاهی بدبینانه به مفاهیمی از جمله تجسم خلاق، انرژی جذب و … دارند و دلیلشان این است که چرا اگر چنین قوانینی وجود دارد همه مردم با آنها ثروتمند و موفق نمی شوند؟

خوب، این دقیقا به همین علت است که بدبینی اولیه، عدم اطمینان و در نتیجه امتحان نکردن، یا امتحان کردن ولی مهلت ندادن باعث شده تا افرادی که با این روش آشنا هستند نتوانند از آن بهره ببرند. اما مثال از افراد مشهوری که اذعان به استفاده از این روش ها کرده اند بسیار است. افرادی مثل،‌ جیم کری،‌ اوپرا وینفری و آرنولد شوارزنگر مثال هایی از این افراد هستند که به شهرت جهانی و ثروتی بسیار زیاد دست یافته اند.‌ و در عین حال، افرادی معمولی مثل من و شما که هدف هایشان را با تمرکز و خواستنی عمیق، در عین رعایت قوانین جذب، محقق کرده اند کم نیستند.

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که چیزی را که عمیقا می خواستید ولی به رسیدن به آن باور نداشتید به طرز معجزه آسایی برایتان اتفاق افتاده باشد. البته از بیرون و به شکل ساده انگارانه آن را معجزه می نامیم چون دلایل پنهان در محقق شدن آن را نمی شناسیم.

ولی واقعیت این است که رسیدن به آنچه می خواهیم داشته باشیم می تواند راحت تر از آن چیزی باشد که فکر می کنیم. به شرطی که شرایط ذهنی و فکری خود را آماده کنیم و با تمرکز بخواهیم.

حال ببینیم در دوره رسیدن به هدف با تجسم خلاق به چه مواردی پرداخته می شود:

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left”] عامل بسیار مهم در کسب موفقیت چیست؟

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left”] چگونه هدف گذاری کنیم؟

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left”] چرا علی رغم تلاشی که می کنیم به اهداف خود نمی رسیم؟

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left”] چگونه به هدف هایمان تمرکز کنیم؟

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left”] تأثیر ارتعاشات ذهنی ما بر زندگی مان چیست؟

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left”] چگونه به خواسته هایمان برسیم؟

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left”] موفقیت های شغلی چگونه به دست می آید؟

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left”] موفقیت های مالی چگونه به دست می آید؟

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left”] چگونه از نیروی ذهنی در جهت رسیدن به هدف هایمان استفاده کنیم؟

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left”] عوامل و موانع برای رسیدن به هدف چیست؟

 

برای تغییر شرایط زندگی خود نیاز به افزایش آگاهی داریم. آگاهی صرفا به معنای کسب اطلاعات نیست. آگاهی یک وضعیت درونی است و زمانی بوجود می آید که اطلاعات با عمل همراه شود.

 

توضیحات این دوره به کلام دکتر ویدا فلاح:

با هدف گذاری، تجسم خلاق و ارتقای آگاهی خود، رسیدن به خواسته ها آسان و با لذت خواهد بود و آن زمان است که به قدرت حقیقی خود پی خواهید برد.

مزایای هدف گذاری و هدف داشتن عبارتند :

[wpfa5s icon=”check”] داشتن هدف انرژی روانی را بالا برده و در فرد انگیزه ایجاد می کند.

[wpfa5s icon=”check”] هدف باعث جذب فرصت ها می شود. فرد هدفمند به دنبال نشانه هاست تا فرصت های پیش روی خود را کشف کند.

[wpfa5s icon=”check”] هدف انسان را دچار عزت نفس کرده پس علاوه بر این که فرد هدفمند خود را بیشتر دوست دارد، در روابط نیز جذاب تر است.

[wpfa5s icon=”check”] افراد هدفمند به سادگی توسط دیگران کنترل نمی شوند، قدرت نه گفتن دارند و خودشان رویدادهای زندگیشان را مدیریت می کنند.

اکثر انسان های موفقی که می شناسیم به شدت هدفمند بوده اند و از قدرت تجسم خلاق (خواه آگاهانه و خواه ناخودآگاه) بهره برده اند، یعنی در واقع می دانستند چه می خواهند و بر آن تمرکز داشتند. ولی تکنیک های رسیدن به خواسته ها محدود به این موارد نمی شود. بلکه با رعایت قوانین معنوی و عملکرد درست، در عین هدفگذاری و مشخص کردن واضح آنچه می خواهیم بدست بیاوریم، می توانیم خواسته هایمان را به واقعیت تبدیل کنیم.

در واقع این یک انتخاب است که زندگی خود را چگونه خلق کنیم. مثل یک انسان معمولی یا یک فرد موفق؟

در این دوره می آموزیم که مهم نیست از کجا آغاز می کنیم، فقیر هستیم یا ثروتمند، تحصیلات عالی داریم یا خیر، مهم این است که بدانیم به کجا می خواهیم برسیم.

پول، ثروت، سلامتی یا هر آنچه که می خواهیم به اندازه کافی برای همه انسان ها وجود دارد و این موانع درونی ماست که باعث می شود به بعضی از آن ها نرسیم و بعد با خود بگوییم “مصلحت نیست که به فلان خواسته ام برسم.”

راهنمای ثبت نام در دوره رسیدن به هدف :

پس از انتخاب دوره گزینه ثبت نام را بزنید

اگر در سایتمان حساب کاربری دارید پس با وارد کردن نام کاربری و رمز عبورتان خرید را ادامه دهید

در غیر اینصورت با تکمیل فرم اطلاعات، حساب کاربری خود را بسازید و خرید را انجام دهید.

پس از خریدتان، دوره ی خریداری شده در کاربری شما در بخش ” دوره های من” قابل مشاهده است.

لازم به ذکر است که این دوره به صورت آنلاین قابل استفاده است و امکان دانلود برای آن وجود ندارد.

و بلافاصله پس از خریدتان دوره برایتان باز می شود اما نکته مهم این است که این دوره همیشه در دسترس شماست و شما می توانید بارها بارها جلساتتان را ببینید و محدودیت زمانی برایتان وجود ندارد.

پیشنهاد ما این است که جلسات را با فاصله ببینید و حتما از جلسات نت برداری کنید

و انجام تمرینات گفته شده در دوره، در روند رشد و تغییرتان نقش بسزایی دارد.

اگر در حین دوره برایتان مشکل یا سوالی پیش آمد می توانید در سایت برایمان بنویسید و یا برای گرفتن مشاوره برای انتخاب دوره مناسب می توانید با شماره های 88840056-7 تماس بگیرید.

آواتار کاربر
دکتر ویدا فلاح روانشناس و مدرس مهارت های زندگی است که فعالیتش را در این حوزه از سال ۱۳۷۷به طور رسمی آغاز کرد.

7 پاسخ

 1. خانم‌فلاح‌عزیز ازتون بی نهایت ممنونم تو‌ این شرایط مارو‌تنها نذاشتین
  وقتی کلاس های آنلاین تون شروع شد پیش خودم کفتم‌آنلاین آخه ؟!! خیلی سختت که آدم باید رو‌در رو باشه
  بعد از کلی کار کردن رو خودم تصمیم گرفتم امتحانش کنم.
  شما معجزه اید معجزه…
  وقتی شرکت کردم اصلا حس نمی کردم بین من و شما فاصله ای هست. از مطالب عالی و دوره های پر از نکته که تک تکشون زندگی من و عوض کرد نگم براتون .
  خلاصه می گم که ازتون بی نهایت ممنونم‌ بابت اینکه کنار ما هستید و دانش تون و‌در اختیار ما قرار می دید.

 2. استاد عزیز،
  اگر بخوام تمام دستاوردهایی که از دوره های فوق العاده تون به خصوص این دوره تجسم داشتم کتاب ها باید بنویسم. من سه سال پیش که دوره های شما رو شروع کردم مشکلات زیادی داشتم با همسرم و با مادر همسرم که عمده مشکل من و همسرم هم بر می گشت به دخالت های مادرشون در زندگی مون ولی بعد از شروع دوره های شما یاد گرفتم که بیرون از خودم دنبال مقصر نگردم و سعی کنم بفهمم این مشکلات من رو به چه سمتی هدایت می کنند و البته رابطه من و همسرم و من با مادرش بعد از اینکه من مقاومت ها و کنترل گری هام رو کنار گذاشتم عالی شد یعنی حتی مادر ایشون گاهی از من حمایت بیشتری می کنند تا پسر خودشون. البته این دستاورد من از دوره های دیگه تون بود ولی در دوره تجسم دستاوردهای بزرگی داشتم. ما مستاجر بودیم و همسرم شغل آزاد دارند که گاهی اوضاع بازار خوبه و گاهی بد و اصلن فکر خرید خونه نبودیم یعنی دلمون می خواست ولی شرایط طوری نبود که ما فکر کنیم می تونیم خونه بخریم. ولی من شروع کردم به کار ذهنی کردن روی تجسم خونه دار بودن و خونه ای که می خواستم رو هر روز تجسم می کردم. از مدیتیشن جذب تون هم استفاده کردم و ۲ تا ۲۱ روز نشستم و باهاش مدیتیشن کردم. همسرم باور نداشت که یان روش ها اثر داره ولی من کاری نداشتم و ادامه دادم. در نهایت در اوج گرونی ها ما با کمک خدا و آموزش های شما تونستیم خونه ای که دقیقا من دوست داشتم با همون پلان و نورگیر عالی رو بخریم و واقعا واقعا معجزه آسا پول خونمون جور شد. می خوام همینجا بهتون بگم که چقدر ازتون ممنونم و چقدر خدا رو شاکرم که با شما و دوره هاتون آشنا شدم و زندگی رو به شکل دیگه ای نگاه کنم. فقط می تونم بگم شما معجزه گرید استاد عزیزم.

 3. با سلام خانم دکتر عزیز
  این دوره عالی و پر محتوا به من یاد داد که برای تغییر زندگیم باید آگاهی خودم رو بالا ببرم . نه اینکه اطلاعات جمع آوری کنم. با شرکت در این دوره یاد گرفتم که اطلاعات و عمل با هم می توانند من را در مسیر رشد قرار دهند.
  بسیار دوره عالی و پر بود از تمرینات که با انجام هر کدام پنجره ایی جدید برایم باز میشد.
  یاد گرفتم برای رسیدن به خواسته هایم از راهای سریعتر و آسان تری هم میتوانم استفاده کنم.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *