0
02188840056

دوره عزت نفس – راه های افزایش عزت نفس سالم

WhatsApp Image 2020-07-01 at 22.39.11

در دوره عزت نفس به بررسي چيستي عزت نفس، مزاياي داشتن عزت نفس، تفاوت عزت نفس و اعتماد به نفس، راه های افزایش عزت نفس و … مي پردازيم. مسئله اي که حائز اهميت است اين مي باشد که شما پس از خواندن و آشنايي بيشتر عزت نفس در مي يابيد که اگر عزت نفس بالايي نداريد يا مي خواهيد عزت نفس خود را تقويت کنيد نياز داريد تا اين دوره آموزشي را خريداري کنيد و برروي عزت نفس خود کار کنيد براي دريافت مشاوره رايگان هم مي توانيد با شماره  ۸۸۸۴۰۰۵۶ -۰۲۱ تماس بگيريد. دوره های مختلفی برای داشتن یک شخصیت سالم داریم از جمله دوره شخصیت سالم که می توانید برروی لینک کلیک کنید.

عزت نفس چیست؟

در روانشناسی اصطلاح «عزت نفس» برای توصیف احساس ارزشمندی فرد نسبت به خودش استفاده می شود. به عبارت دیگر، عزت نفس معیاری است برای اینکه بدانید چقدر از خودتان قدردانید و خود را دوست دارید. عزت نفس می تواند انواع مختلفی از باورها را در بر بگیرد، مانند باورهایی که درباره ظاهر خود، اعتقادات، احساسات و رفتارهای خود داریم.

همه ما می دانیم که عزت نفس که گاهی به عنوان حرمت نفس یا  احترام به خود از آن یاد می شود، می تواند بخش مهمی از موفقیت ما را رقم بزند. عزت نفس بسیار پایین می تواند باعث شود فرد احساس شکست یا افسردگی کند. همچنین می تواند فرد را به سمت انتخاب های نادرست سوق دهد، باعث از بین رفتن روابط شود و یا مانع این شود که فرد توانایی های بالقوه اش را بالفعل کند.

در عین حال عزت نفس بالا به ما این امکان را می دهد تا احساس مفید بودن یا خوب بودن داشته باشیم، در روابط مان موثر و موفق عمل کنیم، در شغل مان اثرگذارتر باشیم و به طور کلی فردی خوشحال‌تر و خوشبخت‌تر باشیم.

عزت نفس و اعتماد به نفس چه تفاوتی با هم دارند؟

ما اغلب در مورد بالفعل کردن قدرت واقعی خود، در مورد تقویت عضله اعتماد به نفس و تقویت عزت نفس خود صحبت می کنیم. اما اگرچه مفاهیم اعتماد به نفس و عزت نفس یکی به نظر می رسند، آنها دو مفهوم متفاوت هستند. در دوره عزت نفس و افزایش آن

عزت نفس به اینکه ما معمولا نسبت به خودمان چه احساسی داریم اشاره دارد: اینکه چقدر خودمان را دوست داریم و تصویری كلی كه درباره خود داریم چگونه است – مثبت است یا منفی. این احساس یا تصویر، توسط تجربیات ما و محیطی که در آن رشد می کنیم، توسط اعضای خانواده، مدرسه و جامعه ما شکل می گیرد.

اعتماد به نفس به اینکه ما در مورد توانایی های خود چه باوری داریم و خود را در انجام برخی کارها یا رسیدگی به موقعیت های مختلف چگونه می‌ببینیم اشاره دارد.

آیا داشتن یکی بدون دیگری امکان پذیر است؟ پاسخ مثبت است، و اعتماد به نفس بسته به موقعیت ممکن یا کاری که در حال انجامش هستیم می تواند در ما تغییر کند.

مزایای داشتن عزت نفس :

عقیده و اراده را محکم می کند.

برای قبول مسئولیت، اشتیاق به وجود می آورد.

باعث بهبود در روابط با دیگران می شود.

داشتن عزت نفس زندگی را سرشار از لذت و خوشی میکند.

داشتن عزت نفس منجر می شود تا شخص، فرصت ها و چالش های تازه را راحتتر پذیرا شود.

شخص را در برابر نیازهای دیگران حساس تر می کند و نگرش توجه را توسعه می دهد.

توانایی ریسک کردن در زندگی را افزایش می دهد.

کمک می کند تا شخص راحت تر و مدبرانه تر انتقادها و تمجیدها را قبول کند یا از دیگران انتقاد و تعریف کند.

نگرش افراد را خوش بینانه می کند.

راه های افزایش عزت نفس :

 • مواردی را که در آنها مهارت دارید، پیدا کنید
 • در مورد خودتان مثبت فکر کنید
 • هدف تعیین کنید
 • روابط مثبت ایجاد کنید
 • روابط مثبت ایجاد کنید
 • مراقب بدن‌تان باشید
 • به ارزش‌هایتان وفادار بمانید
 • نه گفتن را بیاموزید
 • خودتان را به چالش بکشید
 • شما کامل نیستید این را فراموش نکنید

نه گفتن چگونه منجر به افزایش عزت نفس می شود؟

قبل از این که به درخواستی پاسخ‌ دهید اندکی مکث ‌کنید و لحظه ‌ای به این فکرکنید که اگر به درخواست مطرح ‌شده که علاقه ‌ای به آن ندارید پاسخ‌ مثبت دهید چه حسی به شما دست خواهد داد.

مثبت فکر کردن در مورد خود، چگونه منجر به افزایش عزت نفس می شود؟

باید بدانید که تنها کسی که نظر شما را در مورد خودتان می تواند تغییر دهد، خودتان هستید. هیچ کس نمی تواند عزت نفس را به شما تزریق کند و این شمایید که با فکر کردن در مورد چیزهای خوب و به کار گرفتن آنها، عزت نفس خود را می سازید. عادت به تفکر مثبت را در خود ایجاد کنید و روش شناسایی مقابله با الگوهای خود ویران گری را یاد بگیرید. این شما هستید که باید به خودتان انگیزه بدهید.

تعیین کردن هدف، چگونه منجر به افزایش عزت نفس می شود؟

اینکه به موفقیت بیشتری برسید، منجر به حس بهتری در مورد خودتان می شود. برای رسیدن به موفقیت باید هدف را مشخص کنید چراکه داشتن هدف به شما کمک میکند احساس شایستگی را در خود پرورش دهید و از شایستگی به غرور و در نهایت به حس ارزشمندی برسید.

ویژگی افرادی که عزت نفس سالم دارند عبارتند از :

افرادی که عزت نفس سالم دارند خود را دائما با دیگران مقایسه نمی‌کنند.

آنها می‌دانند همانی که هستند، ارزشمند است.

این افراد خودشان را دوست دارند.

افرادی که عزت نفس سالم دارند خود را به ‌راحتی ابراز می‌کنند.

این افراد به خود و دیگران احترام می‌گذارند.

این افراد به ندرت حسادت می‌ کنند.

افرادی که عزت نفس سالم دارند احساس امنیت بیشتری دارند.

این افراد در روابط خود حد و مرز قائل هستند.

ویژگی افرادی که عزت نفس ندارند عبارتند از :

 • کمبود اعتماد به نفس در موقعیت های اجتماعی
 • ناتوانی در ابراز نیاز ها
 • داشتن دیدگاه منفی نسبت به خود
 • تاثیر پذیری زیاد از بازخوردها و نظرات منفی دیگران درباره خود
 • تمرکز روی نقاط ضعف خود
 • احساس شرم و اضطراب زیاد
 • داشتن ترس شدید از شکست
 • داشتن خود انتقاد گری زیاد

دوره عزت نفس و اعتماد به نفس

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left”] آیا پیش آمده که سوال یا درخواستی را به خاطر ترس از شنيدن جواب منفي مطرح نكرده باشید؟

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left”] آیا هرچقدر هم که کارهایتان را خوب انجام میدهید، باز هم احساس خوشحالی نمی‌کنید؟

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left”] آیا معتقدید که لیاقت کامیابی در عشق،‌ روابط، شغل یا امور مالی‌تان را ندارید؟

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left”] آیا از آن شخصي که امروز هستید و آنچه تاکنون بدست آورده‌اید راضی هستید؟

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left”] فکر نمی‌کنید که اگر از درون شادتر بودید،‌ می‌توانستید موفق‌تر باشید؟

 

داشتن عزت نفس به این معنی است که من خوبم. گرچه ضعف‌ها و ناتوانی‌هایی دارم، گرچه اشتباه می‌کنم، گرچه ممکن است از طرف دیگران مورد انتقاد قرار بگیرم، اما می‌دانم که انسانی ارزشمندم. اگر شما خود را دوست نداشته باشید، با خود مهربان نباشید، برای خلوت با خود وقت نگذارید، هیچکس دیگری هم آنطور که مایلید، این کارها را برایتان نمی‌کند.

 

دوره عزت نفس و افزایش عزت نفس چه مواردی را شما یاد می‌گیرید:

[wpfa5s icon=”angle-double-left”] حتی در روزهای سخت هم قدرتمند و انعطاف‌پذیر عمل کنید، زیرا همه ما گاه‌گاه با روزهای سخت زندگی روبرو می‌شویم.

[wpfa5s icon=”angle-double-left”] به انتقادها و پیام‌های منفی که دیگران به شما می‌دهند عکس‌العمل‌هایی بالغانه و هوشمندانه بدهید.

[wpfa5s icon=”angle-double-left”] با مقایسه کردن خود با دیگران، یا زندگی خود با زندگی دیگران، انرژی‌تان را تحلیل نبرید.

[wpfa5s icon=”angle-double-left”] کمالگرایی را با عادتهای شادتر و سالم‌تری جایگزین کنید. این به شما کمک می کند تا کارهایتان را با استرس و اضطراب کمتر انجام دهید.

[wpfa5s icon=”angle-double-left”] نقاط قوت و ضعف واقعی‌تان را بشناسید و نگاه واقع‌بینانه‌تری نسبت به خود و دنیای اطراف داشته باشید.

[wpfa5s icon=”angle-double-left”] با نقاد درون خود گفتگو کنید و آن را قبل از اینکه به شما آسیب جدی وارد کند آرام کنید.

[wpfa5s icon=”angle-double-left”] با اشتباهات و شکست به شکلی برخورد کنید که به عزت نفس‌تان آسیبی نرسد و بتوانید از این رویدادها درس‌هایی برای موفقیت‌های بعدی بگیرید.

[wpfa5s icon=”angle-double-left”] آنچه فکر می‌کنید باید باشید را رها کنید و خود واقعی تان را با تمام وجود بپذیرید.

 

توجه : اگر برای مهم ترین فرد زندگی‌تان، یعنی خودتان وقت نگذارید و تلاش نکنید، نمی توانید انتظار زندگی دلخواه تان را داشته باشید. اگر خودتان برای خود ارزش و احترام قائل نباشید، نمی توانید از دیگران انتظار داشته باشید تا برای شما ارزش و احترام کافی قائل باشند. از خودتان آغاز کنید و مسیر خودسازی را همین امروز شروع کنید.

 

راهنمای ثبت نام در دوره عزت نفس :

پس از انتخاب دوره گزینه ثبت نام را بزنید

اگر در سایتمان حساب کاربری دارید پس با وارد کردن نام کاربری و رمز عبورتان خرید را ادامه دهید

در غیر اینصورت با تکمیل فرم اطلاعات، حساب کاربری خود را بسازید و خرید را انجام دهید.

پس از خریدتان، دوره ی خریداری شده در کاربری شما در بخش ” دوره های من” قابل مشاهده است.

لازم به ذکر است که این دوره به صورت آنلاین قابل استفاده است و امکان دانلود برای آن وجود ندارد.

و بلافاصله پس از خریدتان دوره برایتان باز می شود اما نکته مهم این است که این دوره همیشه در دسترس شماست و شما می توانید بارها بارها جلساتتان را ببینید و محدودیت زمانی برایتان وجود ندارد.

پیشنهاد ما این است که جلسات را با فاصله ببینید و حتما از جلسات نت برداری کنید

و انجام تمرینات گفته شده در دوره، در روند رشد و تغییرتان نقش بسزایی دارد.

اگر در حین دوره برایتان مشکل یا سوالی پیش آمد می توانید در سایت برایمان بنویسید و یا برای گرفتن مشاوره برای انتخاب دوره مناسب می توانید با شماره های 88840056-7 تماس بگیرید.

 • بخش 1
 • آپدیت دوره عزت نفس
 • نکات تکمیلی
دیدگاه کاربران
 • Rezaee 5 شهریور 1399

  ممنون از این دوره عالی. این دوره به من آموخت چگونه با خودم مهربان باشم و به خودم احترام بگذارم. یاد گرفتم ارتباط با خودم را که قبلا اصلا نمی دانستم لازم است را جدی بگیرم و خودباوریم را تقویت کنم.

 • لیلا عظیمی 12 مهر 1399

  این دوره رو همه باید بگذرونند به نظر من. چیزی هست که اگر در زمان مدرسه بهمون آموزش میدادند خیلی از درگیری ها و سختی های زندگی بزرگسالی برای مان پیش نمی آمد. من با طرز آموزش خانم دکتر فلاح خیلی ارتباط گرفتم و به نظر محتواها و تمرینات عالی بودند. این رو میگویم چون در سایت یک استاد دیگه هم همین دوره رو خریدم ولی اصلا مفید نبود. یک سری نکات کلیشه ای و تکراری رو جمع کرده بودند که من رایگان از اینترنت می تونستم پیدا کنم ولی در این دوره تمرین هایی ارائه شدند که بعد از چند بار انجام من اثر ملموس شون رو در خودم حس کردم. الان نه تنها ارتباطم با خودم بیشتر و عمیق تره با زندگی و همسر و فرزندم هم رابطه بهتری دارم و عمیق تر دوستشون دارم و ارتباطمون هم توام با احترام و قدرشناسی بیشتری هست. ممنون از این دوره عالی تون. سربلند باشید

 • یکتا 14 بهمن 1399

  در کنار تمامی دوره های مفید شما، دوره ای که همه باید بگذرونن و مکمل کننده دوره های دیگر است دوره عزت نفس است.
  دراین دوره به وجود خودم پی بردم که چقدرارزشمند هستم و بعد ارتباط برقرار کردن با خودم. مخصوصا تمرین آینه، با اینکه به ظاهر تمرین ساده ای بود ولی با انجام و تکرار آن متوجه بخشهایی از خودم شدم که تا حالا بهشون دقت نکرده بودم.
  روی ماهتون رو میبوسم و قدر دان زحمات شما هستم.

 • امیر حسین 23 تیر 1400

  سلام استاد عزیزم
  دوره ای عالی و بسیار کاربردی بود نگرشم رو عوض کرد و دید مثبتی به زندگی پیدا کردم ، تمرینات عالی بودند و من توانستم نسبت به انتقاداتی که از خودم می شنوم بالغانه برخورد کنم ممنونم که باعث رشد من شدید.

 • شهاب 5 مرداد 1400

  دوره ایی که لازمه هر تغییری است اگر می خواهیم در زندگی تغییر اساسی بکنیم به نظر من پایه هر تغییری داشتن عزت نفس و اعتماد به نفس است. ممنونم واقعا
  دوره ایی که به همه دوستانم پیشنهادش می کنم.

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت دوره 715,000 تومان
تعداد دانشجو : 568
مدت دوره: 0 هفته
امتیازی ثبت نشده است
راهنمای استفاده از دوره

 • استفاده از جلسات به ترتیب ارائه شده
 • انجام تمرینات ارائه شده در هر درس
 • نت برداری و نوشتن نکات مهم برای مرور بعدی
 • مرور مطالب به منظور درونی شدن و تغییر در سطح باورها
User Avatar
مدرس

ویدا فلاح

دکتر ویدا فلاح روانشناس و مدرس مهارت های زندگی است که فعالیتش را در این حوزه از سال ۱۳۷۷به طور رسمی آغاز کرد.