0
02188840056

اصل وحدت

اصل وحدت

اصول هستي را بشناسيد و با شناخت آنها، در رفتار، گفتار، احساسات و افكار خود تعادل پیشه کنید.

اولين اصل مهم كه بايد شناخت، اصل وحدت هستي است. همه ذرات هستي از جمادات، گياهان، حيوانات و انسان‌ها با يكديگر رابطه دارند و این رابطه‌اي قانونمند است. هيچ رویدادی اتفاقي نیست. علل متعدد با يكديگر همراه می‌شوند و مسئولیت توليد رويدادهای زندگی ما را بر عهده می‌گیرند. اگر ما قوانين معنوي را بشناسيم می‌توانیم از زندگی جبری و خارج از کنترل به زندگی ارادی و آگاهانه گذار کنیم.

اصل وحدت مي‌گويد هيچ چيزي به‌طور مطلق پست و پليد و زشت و مورد لعن نيست چون هر آنچه که هست مخلوق خداوند و حاوي رسالتی در این جهان است . هر چيزي در جايگاه خود اثراتي بر كل مي گذارد؛ مثل ميكروب‌ها در بدن ما که اگر به طور كامل حذف شوند ما نمی‌توانیم به حیات‌مان ادامه دهیم. پس آنچه در یک موقعیت موجب بیماری و مرگ می‌شوند می‌تواند در موقعیت دیگری موجب سلامتی باشد. مطلق‌نگری ارزشی صرفاً قابلیت‌های ما در استفاده از منابع را محدود می‌سازد.

اصل وحدت مي‌گويد همه افراد عالم، مستقيم يا غيرمستقيم، بر يكديگر اثر‌گذارند. حتي انديشه‌هاي شما بر جسم‌تان، بيوشيمي بدن‌تان، بر رفتار شما و ارتباط‌تان با اطرافیان و بر رويدادهای زندگی و آينده‌تان اثراتي دارد، بسته به اینکه چه افکاری زمینه غالب ذهنی شما را می‌سازند این اثرات می‌توانند تغییر کنند. افکار مثبت و انرژی‌دهنده طبیعتاً تاثیری متفاوت از افکار منفی و انرژی‌گیرنده بر شما و زندگی‌تان می‌گذارند. بنابراین، انتخاب آگاهانه افکار، گفتار و رفتار ما می‌تواند زمینه‌ساز خوبی برای یک زندگی سرشار از موهبت و شادمانی باشد.

 

مطالب مرتبط:

هفت قانون معنوی موفقیت

قوانین معنوی موفقیت: قانون کارما یا علت و معلول

مدیتیشن انرژی جذب – قانون جذب

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.