آموزش‌ مهارت‌های زندگی

اصل وحدت, اصول زندگی, قوانین زندگی, قواعد زندگی,

اصل وحدت

اصول هستی را بشناسید و با شناخت آنها، در رفتار، گفتار، احساسات و افکار خود تعادل پیشه کنید.

اولین اصل مهم که باید شناخت، اصل وحدت هستی است. همه ذرات هستی از جمادات، گیاهان، حیوانات و انسان‌ها با یکدیگر رابطه دارند و این رابطه‌ای قانونمند است. هیچ رویدادی اتفاقی نیست. علل متعدد با یکدیگر همراه می‌شوند و مسئولیت تولید رویدادهای زندگی ما را بر عهده می‌گیرند. اگر ما قوانین معنوی را بشناسیم می‌توانیم از زندگی جبری و خارج از کنترل به زندگی ارادی و آگاهانه گذار کنیم.

اصل وحدت می‌گوید هیچ چیزی به‌طور مطلق پست و پلید و زشت و مورد لعن نیست چون هر آنچه که هست مخلوق خداوند و حاوی رسالتی در این جهان است . هر چیزی در جایگاه خود اثراتی بر کل می گذارد؛ مثل میکروب‌ها در بدن ما که اگر به طور کامل حذف شوند ما نمی‌توانیم به حیات‌مان ادامه دهیم. پس آنچه در یک موقعیت موجب بیماری و مرگ می‌شوند می‌تواند در موقعیت دیگری موجب سلامتی باشد. مطلق‌نگری ارزشی صرفاً قابلیت‌های ما در استفاده از منابع را محدود می‌سازد.

اصل وحدت می‌گوید همه افراد عالم، مستقیم یا غیرمستقیم، بر یکدیگر اثر‌گذارند. حتی اندیشه‌های شما بر جسم‌تان، بیوشیمی بدن‌تان، بر رفتار شما و ارتباط‌تان با اطرافیان و بر رویدادهای زندگی و آینده‌تان اثراتی دارد، بسته به اینکه چه افکاری زمینه غالب ذهنی شما را می‌سازند این اثرات می‌توانند تغییر کنند. افکار مثبت و انرژی‌دهنده طبیعتاً تاثیری متفاوت از افکار منفی و انرژی‌گیرنده بر شما و زندگی‌تان می‌گذارند. بنابراین، انتخاب آگاهانه افکار، گفتار و رفتار ما می‌تواند زمینه‌ساز خوبی برای یک زندگی سرشار از موهبت و شادمانی باشد.

 

مطالب مرتبط:

هفت قانون معنوی موفقیت

قوانین معنوی موفقیت: قانون کارما یا علت و معلول

مدیتیشن انرژی جذب – قانون جذب

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

اشتراک گذاری:
Telegram
WhatsApp
Email
Facebook
Print
به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *