به وب سایت جدید دکتر ویدا فلاح خوش آمدید...
0

تنبلی، بی حوصلگی

 

خانمی سوال پرسیدند که دائم بی حوصله هستند، حوصله ی درس خواندن ندارند، به امور منزل رسیدگی نمی کنند و حتی حوصله این که به خودشان برسند هم ندارند. کلا تنبل و بی حوصله هستند و کسی هم در زندگیشان نیست. لطفا راهنمائیشان کنید.

دکتر فلاح: بحث این خانم این است که به نوعی انرژی برای زندگی کردن ندارند. نبود یک فرد مهم یا نداشتن انگیزه برای فردی مهم می تواند باعث شود در جنبه های دیگر زندگی هم سهل انگار شوید، آرام آرام انگیزه را از دست می دهید و به آن سطح از انرژی عادت می کنید.

از ایشان می خواهم که برای خودشان هدف گذاری کنند، هدف هایی که وقتی مرور می کنید، تجسم می کنید که به این هدف ها رسیده اید حالتان خوب می شود انرژی بالا می رود و به طور کل هدف گذاری کردن افسردگی را درمان می کند.

پیشنهاد بعدی اینکه ارتباطت را با دوستان هدفمند، دوستانی که برنامه دارند، دوستانی که موفق هستند بیشتر کنید تا انگیزه داشته باشید.

مهم این است که شما با آنچه که الان هستی و آنچه که داری رابطه برقرار کنی. اوقاتی از روز را به نوشتن اختصاص دهید، در نوشتن خودت را خطاب قرار بده و حرف بزن، آهسته و خوش خط بنویسید. این نوشته هایی که ضمیر خودآگاهتان روی کاغذ می آورد نا خودآگاه شما را تحت تاثیر قرار می دهد یعنی آدمی در کنار شما قرار دارد و این جملات را به شما می گوید. شما با شنیدن این پیام ها سطح انرژیتان افزایش پیدا می کند.

جملات و کلمات خاص انرژی خاصی در ذهن ما ایجاد می کند. اینکه چقدر مداومت در اینکار داشته باشید انرژی ذهنی را به تدریج بالا می برد.

در حال حاضر شما بررسی کنید این وضعیتی که شما درآن قرار دارید وضعیت مطلوب شما نیست، به آن ناسزا نمی گوئید و به این وضعیت احترام بگذارید این وضعیت نقطه ی شروع شما است به شرط آنکه مطلوب ها را معین کنید.

تمام کارهای روزانه را با توجه و عاشقانه انجام بدهید و کارهای کوچک کم اهمیت را با توجه زیاد انجام دهید.

مادر ترزا جمله ی جالبی دارد: شاید نتوانم کارهای بزرگی در عالم انجام دهیم اما می توانیم کارهای کوچک خودمان را به عشق بزرگی آغشته کنیم و آن موقع است که می توانیم جهان خودمان را زیباتر کنیم.

پس روی خودتان، عملکردتان، لحظه به لحظه ی خودت توجه کن و مراقب باش به خودتان پیام منفی ندهید.

پیام های منفی تو را در همان وضعیت غرق می کند به وضعیت مطلوب نگاه کن.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *