0
02188840056

رنج

رنج

ما انسانها از مشكل فرار مي كنيم يا از رنج كشيدن؟ اكثر آدمها دنبال راحتي و خوشحالي تمام وقت و پايان ناپذير هستند بطوريكه هر چه مي گذرد تحمل كمترين سختي را ندارند.

شايد هيچگاه نياموخته اند كه در سختيهاي زندگي وقتي دچار رنج و اندوه مي شوند از حركت مي مانند، سرعت حركت كم مي شود. به تدريج متوجه مي شوند معناي زندگي برايشان تغيير مي كند. وقتی وجود مشكل، درد عظيمي براي فرد ايجاد مي كند به تدريج ارزشها و مهم هاي او تغيير مي كند اموري كه قبلاً هيچ اهميتي براي او نداشته برايش ارزش و اهميت پيدا مي كند و امور غير مهم زندگي برايش قابل توجه مي گردد.

نگاه و تفسيرهاي او درباره هر چيز متفاوت مي شود. به اين ترتيب با يك از دست دادن و شكست خوردن و دردهاي عاطفي سخت، وجود شخص، متعالي شده و نوعي وارستگي از تعلقات زندگي را تجربه خواهد كرد. حال با از دست دادن چيزهايي كه اگر در گذشته اتفاق مي افتاد، براحتي تعادلش را از دست مي داد، خود را در تعادل و استقامت عظيمي مي بيند و در واقع آسيب پذيري اش به حداقل می رسد.

رنج به شرطي كه مورد پذيرش و احترام قرار بگيرد مي تواند روح انسان را صيقل داده و قدرت وجودي فرد را ارتقاء دهد. رنجي كه با احترام پذيرفته شود و فرد را به درون خود و منبع عظيم آگاهي هدايت كند معلم هدايتگر انسان است.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.