0

ضرورت خودشناسی

ضرورت خودشناسی

بیشتر ما می‌دانیم در زندگی خواهان چه چیزهایی هستیم ولی نمی‌دانیم که می‌خواهیم چه کسی باشیم. و شاید خیلی‌ها هرگز ضرورت این موضوع را درک نمی‌کنند و مدام با تلاش برای رسیدن به خواسته‌هایشان آن‌قدر مشغول می‌شوند که بعد از رسیدن به خیلی از اهداف خود می‌بینند که دچار رضایت و آرامش نشده‌اند. چرا؟ به این دلیل که آنها خود را گم کرده‌اند. خودشان بهایی بود که برای بدست آوردن خانه، ماشین، شغل بهتر و درآمد بالاتر پرداختند. این‌ها کسانی هستند که از خودشان

سوءاستفاده کردند تا زندگی بهتری برای همین خود بسازند. ولی اصلی‌ترین عامل را فراموش کردند، پرداختن به خود، شناخت آن و تقویت آن.

هر هدفی در زندگی قابل تقلیل به شادمانی است، به این معنا که هرآنچه ما در زندگی می‌‌خواهیم در جهت رسیدن به شادمانی و رضایت بیشتر است، اما در فرآیند رسیدن به این شادمانی، ما از مسیر اصلی منحرف می‌شویم و در نهایت، با وجود محقق ساختن اهداف میانی(مانند خریدن یک خانه بزرگ و ویلایی، گرفتن مدرک تحصیلی در بهترین دانشگاه‌ها و ازدواج با فردی موفق و جذاب، که فکر می‌کنیم ما را خوشحال می‌کنند)، به هدف نهایی‌مان نمی‌رسیم.

هشیارانه زندگی کردن، و به خود گوشزد کردن، هدف اصلی را برای ما زنده نگه می‌دارد و باعث می‌شود خودمان و شادمانی‌اش را فراموش نکنیم.

 

مطالب مرتبط:

سوالاتی برای خودشناسی

سوالاتی برای رسیدن به موفقیت

من کیستم؟

 

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *