به وب سایت جدید دکتر ویدا فلاح خوش آمدید...
0

ضرورت خودشناسی

ضرورت خودشناسی

بیشتر ما می‌دانیم در زندگی خواهان چه چیزهایی هستیم ولی نمی‌دانیم که می‌خواهیم چه کسی باشیم. و شاید خیلی‌ها هرگز ضرورت این موضوع را درک نمی‌کنند و مدام با تلاش برای رسیدن به خواسته‌هایشان آن‌قدر مشغول می‌شوند که بعد از رسیدن به خیلی از اهداف خود می‌بینند که دچار رضایت و آرامش نشده‌اند. چرا؟ به این دلیل که آنها خود را گم کرده‌اند. خودشان بهایی بود که برای بدست آوردن خانه، ماشین، شغل بهتر و درآمد بالاتر پرداختند. این‌ها کسانی هستند که از خودشان

سوءاستفاده کردند تا زندگی بهتری برای همین خود بسازند. ولی اصلی‌ترین عامل را فراموش کردند، پرداختن به خود، شناخت آن و تقویت آن.

هر هدفی در زندگی قابل تقلیل به شادمانی است، به این معنا که هرآنچه ما در زندگی می‌‌خواهیم در جهت رسیدن به شادمانی و رضایت بیشتر است، اما در فرآیند رسیدن به این شادمانی، ما از مسیر اصلی منحرف می‌شویم و در نهایت، با وجود محقق ساختن اهداف میانی(مانند خریدن یک خانه بزرگ و ویلایی، گرفتن مدرک تحصیلی در بهترین دانشگاه‌ها و ازدواج با فردی موفق و جذاب، که فکر می‌کنیم ما را خوشحال می‌کنند)، به هدف نهایی‌مان نمی‌رسیم.

هشیارانه زندگی کردن، و به خود گوشزد کردن، هدف اصلی را برای ما زنده نگه می‌دارد و باعث می‌شود خودمان و شادمانی‌اش را فراموش نکنیم.

 

مطالب مرتبط:

سوالاتی برای خودشناسی

سوالاتی برای رسیدن به موفقیت

من کیستم؟

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *