0

هویت یابی در نوجوانان

خانمی سوال پرسیدند: پسرم دائما تکرار می کند که حرف مردم کمترین اهمیتی برای من ندارد، من همینم که هستم، به هیچ کس هم مربوط نیست، هر جور بخواهم باشم رفتار می کنم.

دکتر فلاح: احتمالا پسر شما در مسیر کسب هویت است ولی هویت کسب نکرده، یعنی من کیستم بالغ هنوز شکل نگرفته است. چون وقتی دیگران هیچ اهمیتی برای فرد ندارند روند اجتماعی شدن شکل نگرفته است و بازخورد اجتماع برایش مهم نیست و در عین حال خودش دیگران را به شدت قضاوت می کند و به راحتی می تواند تحقیر کند، کوچک ببیند. چنین آدمی معمولا به سوی شخصیت عصبی می رود، شخصیتی که مشکلات ارتباطی با خود و اطرافیانش خواهد داشت.

باید به او کمک کنید و با بالغتان با او رفتار کنید و به جای نصیحت و تذکر شنونده ی حرفهایش باشید و نسبت به واکنشهایش بیشتر فکر کنید تا او هم با این الگو یاد بگیرد خودش را تغییر دهد.

 

برای اطلاعات بیشتر به دوره والدین و فرزندان و دوره اصول گفتگو مراجعه کنید.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

دیدگاه کاربران
 • sadeghrahimi21 7 شهریور 1398

  با سلام
  طریقه خرید محصولات بصورت انلاین در خارج کشور چگونه است؟
  تشکر

  • مدیر سایت 7 شهریور 1398

   سلام دوست عزیز،

   لازمه که به کارتی با رمز دوم از ایران دسترسی داشته باشید برای خرید. اگر اقوامی در ایران دارید می توانید از اونها برای انجام خرید کمک بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *