0

چه کار کنیم كه حس ارزشمندیمون بیشتر بشه؟ شماره ۱

اولین مورد میتونه خونه تکانی ذهنی باشه. تا ذهنمون از رويدادهایي كه آزارمان مي دهند و ما بابت آنها خودمون رو سرزنش مي كنيم سبك بشه. اگر خطاها و اشتباهات گذشته روی دوش مون سنگینی می کنند، مهمه كه بپذیریم آن خطاها تجربیات و بخشی از زندگی مون بوده اند. با میزان آگاهي كه در گذشته داشتیم، اون رفتار یا عملکرد دور از ذهن نبوده و نمی تونیم خودمون رو به خاطر ناآگاهی های گذشته شماتت کنیم. اما الان می تونیم با تغيير و رشد آگاهيمان در جهت بهتر و مثبت تر شدن، بیشتر و بهتر بر روند زندگی مان اثر بگذاریم. ما با رها کردن باورهاي محدود کننده قبلی مون می تونیم روی حس ارزشمندیمون اثر بگذاریم. مثلا اگر اين باور محدود كننده را داریم که: من آنقدرها که باید خوب نیستم.

در واقع با گفتن اين جمله داریم خودمون رو تحقیر و سرزنش مي کنیم. پس بهتره به جای این جمله، به خودمون بگیم: من در راستای بهتر شدن حرکت می کنم و هر روز یک قدم در جهت بهتر شدن و بهتر زندگی کردن بر می دارم.

 

برزش* امروز: هرلحظه كه با خودتان صحبت مي كنيد، نسبت به مكالمه درونی تان هوشیار باشید. ببينيد كه آيا جملاتتان نسبت به خودتان احترام آميزند؟ اگر پاسختان منفي است، تا ٢٤٤ ساعت برزش كنيد و هوشیارانه با خودتان با احترام صحبت کنید. نتیجه را بعد از انجام کار ثبت کنید و اگر توانستید به طور موثر این برزش را انجام دهید، خود را بابت آن نیز تشویق کنید.

* برزش (برزیدن) : مواظبت و مداومت در انجام کاری.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.