0

چگونه با گذشته آشتی کنیم؟

می دانیم که خیلی از افراد گذشته هایی را دارند که باعث آزارشان می شود، خاطرات درد آوری دارند، و سعی می کنند و انرژی می گذارند تا آنها را سرکوب کنند.
یکی از روشهایی که می تواند به شما کمک کند این است که در خلوت خود یکی از خاطرات تلخ گذشته را بنویسید، روی کاغذ بیاورید واجازه دهید احساساتتان منفی شما هم روی کاغذ بیاید. و مشاهده کنید در آن زمان چه گفتگو هایی را در شما فعال و احساسات بدی را تولید می کرده است، و امروز راجب آن اتفاقات چه جملاتی را به خود بگویید احساس شما درباره آن رویداد تغییر خواهد کرد و شدت دردناک بودن مسئله کم خواهد شد.
بعد از انجام این تمرین متوجه اتفاق بزرگی خواهید شد و این است که ذهن ما قادر است توسط گفتگوهای درونی ما، توسط تغییر تفسیر ما، واقعیت گذشته را عوض کند و اثرات دردآوری را که سالها حمل می کردیم کم کند.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

دیدگاه کاربران
 • یک پرستار ۱۷ تیر ۱۴۰۰

  متاسفانه با نوشتن هم برا من زیاد کم نمیشه چون بنده روزانه مطالعه زیادی دارم هی به ذهنم میاد چون خاصیت مطالعه کردن هم یه جوریه که نشخوار های ذهنی به ذهنت میاد و از شانس بد نشخوار های ذهنی من همون خاطرات تلخ گذشته ام هستن برای بنده مهم نیست که ادامه داشته باشن بعد از این فقط دوست دارم این دوره یه ساله که باید سخت درس بخونم مانع پیشرفت بنده نشه بعد که تموم شدم عیب نداره تحملشون میکنم ولی متاسفانه راهی حتی برای کنترل این یه سال هم نتونستم پیدا بکنم و اذیتم میکنند

  • مدیر سایت ۲۱ تیر ۱۴۰۰

   سلام دوست عزیز
   شما می توانید از دوره آشتی با گذشته استفاده کنید تا به راحتی خاطرات تلخ گذشته را بپذیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *