0

چگونه می توانیم افسردگی را از ناراحتی های گذرا تشخیص دهیم؟

در حالی که همه انسان ها گاه گاهی احساس غمگینی و ناراحتی را تجربه می کنند، اما این احساسات گذرا و کوتاه مدت اند. در مقابل، کسی که دچار افسردگی است غم و استیصال شدیدی را تجربه می کند که این احساس ممکن است برای دو هفته یا بیشتر در او باقی بماند. افراد افسرده معمولا احساس ناامیدی و درماندگی دارند و خود را بابت این احساسات شماتت نیز می کنند. افسردگی در فعالیت های روزانه این افراد اختلال ایجاد می کند – برای مثال اجازه نمی دهد روی فعالیت های کاری شان تمرکز کنند، و حتی در عادت های غذایی و خواب آنها اخلال ایجاد می کند. از دیگر علائم ممکن افسردگی می توان درد های مزمن را نام برد، مانند سردرد و دل دردهای مکرر. برخی از افراد دچار افسردگی ممکن است برای مدت های طولانی احساس خشم و بی قراری را تجربه کنند.

افرادی که مبتلا به افسردگی هستند ممکن است به راحتی آشفته و خسته شوند و دست از انجام فعالیت های عادی روزانه شان هم بکشند. آنها ممکن است از خانواده یا دوستان شان دور شوند و در حالت های شدیدتر، ممکن است درگیر افکار مربوط به خودکشی و مرگ نیز بشوند.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *