آموزش‌ مهارت‌های زندگی

دوره شفا و معنویت

مدت دسترسی
همه مراحل
28 درس
امتحان 0
108 دانش آموز

چرا بیمار می شویم؟

بیماری نشانه عدم تعادل در جسم، روان و زندگی ما است. هر عدم تعادلی که در هریک از این جنبه های زندگی به صورت مکرر ایجاد می‌شود، در حافظه وجود ما ذخیره شده و به تدریج منجر به بیماری یا مشکلات در جنبه‌های مختلف زندگی ما می‌شود.

برای اینکه سلامتی به جسم و ذهن و وجود ما بازگردد، لازم است این عدم تعادل‌ها را شناسایی و ریشه یابی کنیم تا بتوانیم با تغییر ساختاری در سبک زندگی و رفتاری مان آن ها عمیقا درمان کنیم. یکی از مشهودترین عواملی که در درازمدت ما را بیمار می‌کند، عادت‌های غذایی ناسالم است. همه ما افرادی را می‌شناسیم یا در اطرافیان‌مان سراغ داریم که غذاهای چرب و ناسالم جزو برنامه غذایی روزانه شان است و به مرور دچار بیماری های مشخصی از جمله اضافه وزن و چربی خون و … می‌شوند. یا افرادی که تحرک کافی ندارند و به مرور زمان دچار افت جسمانی و اصطحلاک بدنی می‌شوند. اینها البته بسیار بدیهی و مشهودند.

عوامل غیربدیهی تری هم هستند که ما را دچار بیماری می‌کنند، مثل خشم زیاد، اضطراب های طولانی مدت که در طول زمان اگر به آنها نپردازیم و سعی در درمان‌شان نکنیم، نه تنها خودشان شدت می‌گیرند، بلکه بر جسم ما نیز اثرات منفی زیادی می گذارند.

و این همه ماجرا هم نیست.

تفاوت درمان و شفا در چیست؟ و چگونه می توانیم نیروی شفا را در جسم مان فعال کنیم؟

آیا می دانید ذهن و بدن ارتباط و تعامل تنگاتنگی با هم دارند و بسیاری از بیماری ها ریشه ذهنی، فکری و یا هیجانی دارند؟ می دانید که در درون هر بیماری پیغام های پنهانی است که با درک آنها و دریافت پیامشان، ماموریت بیماری در ما خاتمه می یابد؟ چگونه می توانیم رسالت و پیام های بیماری را درک کرده و تغییر کنیم؟ انسان برای کشف علل رویدادها،‌ به خصوص مشکلات خود مدام تلاش می کند. ولی متاسفانه غالبا به علت های مادی و بیرونی توجه دارد و نمی داند که مشکل مثل هر بیماری دردناک و خطرناکی می تواند نتیجه انتخاب های نادرست، باورهای غلط و رفتارهای نامناسب او در طول زمان باشد.

 

گاهی بیمار می شویم تا سرعتمان را کم کنیم و هوشیارانه تر زندگی کنیم.

گاهی بیماری معلم ماست تا ما را از افراط و تفریط باز دارد و به سمت تعادل ببرد.

گاهی قرار است توجه مان را از زندگی و رفتار اطرافیان کم کنیم و به خودمان توجه بیشتری داشته باشیم.

گاهی بیماری می خواهد بگوید دیگران را قضاوت نکن و به خودت بپرداز.

و گاهی می گوید وجودت سرشار از هیجانات منفی و استرس است که باید کم شود و به هر حال بیماری گرچه دردناک، نگران کننده و پرهزینه است، ولی اگر از راهنمایی هایش برای تغییر رفتارها و زندگی مان استفاده کنیم، بسیار مقدس و ارزشمند است.

 

 

وقتی ماموریت بیماری پایان یابد، ما به تعادل برمی گردیم.

 

در این دوره، با رویکردی معنوی به بررسی علل عمده بیماری ها می پردازیم. و بعد از این دوره می توانید با علت یابی ریشه ای از بیماری ها، روند بیماری و درمان را با سهولت و آرامش بیشتر طی کنید.

همچنین، علاوه بر مباحث کاربردی دیگر، تکنیک بسیار موثر EFT در این دوره به شما آموزش داده می‌شود که بوسیله آن می‌توانید نه تنها درمان بیماری‌هایتان را سهولت بخشید، بلکه در جنبه‌های مختلف دیگر زندگی نیز برای بهبود حال و شرایط‌تان از آن می‌توانید استفاده کنید.

در این دوره تکنیک‌های خود هیپنوتزیم را برای ورود به ناخودآگاه تان یاد می‌گیرید تا از این طریق علل نهفته در اعماق ناخودآگاه‌ را ریشه یابی و حل کنید.

و بسیاری مباحث کلیدی دیگر که در بخش سرفصل ها می‌توانید مشاهده کنید.

 

راهنمای ثبت نام در دوره

پس از انتخاب دوره گزینه ثبت نام را بزنید

اگر در سایتمان حساب کاربری دارید پس با وارد کردن نام کاربری و رمز عبورتان خرید را ادامه دهید

در غیر اینصورت با تکمیل فرم اطلاعات، حساب کاربری خود را بسازید و خرید را انجام دهید.

پس از خریدتان، دوره ی خریداری شده در کاربری شما در بخش ” دوره های من” قابل مشاهده است.

لازم به ذکر است که این دوره به صورت آنلاین قابل استفاده است و امکان دانلود برای آن وجود ندارد.

و بلافاصله پس از خریدتان دوره برایتان باز می شود اما نکته مهم این است که این دوره همیشه در دسترس شماست و شما می توانید بارها بارها جلساتتان را ببینید و محدودیت زمانی برایتان وجود ندارد.

پیشنهاد ما این است که جلسات را با فاصله ببینید و حتما از جلسات نت برداری کنید

و انجام تمرینات گفته شده در دوره، در روند رشد و تغییرتان نقش بسزایی دارد.

اگر در حین دوره برایتان مشکل یا سوالی پیش آمد می توانید در سایت برایمان بنویسید و یا برای گرفتن مشاوره برای انتخاب دوره مناسب می توانید با شماره های 88840056-7 تماس بگیرید.

آواتار کاربر
دکتر ویدا فلاح روانشناس و مدرس مهارت های زندگی است که فعالیتش را در این حوزه از سال ۱۳۷۷به طور رسمی آغاز کرد.

10 پاسخ

 1. با سلام و درود خدمت خانم دکتر فلاح و همه دستاندرکاران و همکاران گرامی
  اینجانب بهره زیادی از دوره شفا بردم و دستآورد عظیمی داشتم که قبلا در واتساپ ارایه کردم. ولی متاسفانه بازخوردی نشنیدم. به هر حال از شما و عزیزان کمال سپاس و تشکر را دارم. پیروز باشید

  1. سلام دوست عزیز. متاسفیم که در واتس اپ بازخوردی به دستاوردتون داده نشد و ممنون از اینکه اینجا پیام تون رو به اشتراک گذاشید با ما. خوشحالیم که موثر واقع شدیم و مهم تر اینکه شما رو در مسیر شفا همراهی کردیم. به امید سلامتی و شادمانی برای شما دوست عزیز.

 2. من هم از این دوره خیلی خیلی دستاورد داشتم هم برای خودم و هم مادرم که دوره رو شرکت نکرده بودند ولی من بهشون نکات رو گففتم و ایشون هم کارهایی که گفتم رو انجام دادند و دیسک کمری که سالها اذیتشون می کرد و تقریبا بیشتر اوقات مجبور به استراحت بودند رو به معنای واقعی شفا دادند و دکترشون متعجب از این روند معکوس رو به بهبودی ایشون مونده بودند. من خودم هم مدتها مشکلات گوارشی زیادی داشتم که با قرص و دارو هم نتونسته بودم درمانش کنم ولی وقتی شروع کردم کلاس شفا رو به خودم گفتم چیزی برای از دست دادن نداری تمام تلاشت رو بکن و این روش رو امتحان کن و واقعا هر روز نکات مهم کلاس رو با خودم مرور می کردم تا باورهام رو قوی تر کنم که شفا زمانی اتفاق می افته که ما پیام بیماری رو بگیریم و من ریشه مشکلاتم رو کشف کردم و البته دوره ذهن آگاهی هم کمکم کرد تا بتونم در لحظه حال باشم و همین حضورم در لحظه حال خیلی به آروم شدن ذهن و جسمم کمک کرد. فهمیدم مشکل گوارشیم ریشه عصبی داره و وقتی که آرومم و ذهنم در گذشته و نگرانی آینده نیست خیلی اوضاع بهتره. در نهایت الان می تونم بگم که ۲ ماهه دارویی نمی خورم و علائم بیماری هم از بین رفته و این باور نکردنیه چون قبل از این هر کاری می کردم این مشکل با من بود و ناامید بودم از اینکه یک روز بدون درد و مشکل زندگی کنم. خدا رو شکر می کنم و از شما هم بابت این مطالبی که واقعا ارزشمنده و دوست دارم بقیه هم بدونند و یاد بگیرند ممنونم

 3. سلام، من مشکل خاصی ندارم، بیشتر دنبال اینم که بتونم پیشرفت تو زندگیم داشته باشم، خودمو بهتر بشناسم و اکتیو و پویا و خوش رفتار باشم، پیشنهادتون چه دوره ایه

 4. خانم دکتر عزیز از شما ممنونم برای برگزاری این دوره، هر چقدر از حس و حال خوبم نسبت به این دوره بگم کم گفتم. پدرم مدت خیلی زیادی با بیماری درگیر بود واین اواخر که بیماری پدرم شدت گرفته بود یکی از دوستانم این دوره را به من معرفی کرد، اول پیش خودم گفتم من نباید از این دوره استفاده کنم پدرم باید از این دوره استفاده کند که متاسفانه به خاطر بیماری امکانش نبود. به کمک دوستم و مشاوره ایی که از دفتر شما گرفتم تصمیم گرفتم در این دوره شرکت کنم. به طور معجزه واری بعد از گذراندن این دوره حال پدر من آرام آرام رو به بهبودی رفت. البته یک سری از نکات کلاس را به پدرم میگفتم و گدرم هم مشتاق یادگیری بود. حالا بعد از گذراندن این دوره میفهمم که رفتار اطرافیان بیمار چقدر میتواند بر روحیه و سلامتی بیمار تاثیر داشته باشد.
  من هنوز هم معجزات این دوره را در زندگیم میبینم.

 5. سلام و وقت بخیر
  خانم دکتر نازنین واقعا ممنونم برای این دوره عالی و کاربردی.
  در این دوره یاد گرفتم بیماری معلم معنوی من هست . با تکنیک eft اشنا شدم و توانستم استرس های بی مورد را از خودم دور کنم عالی بود عالییی

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *