0
02188840056

مدیریت اضطراب و استرس – چرا نمی توانم اضطرابم را مدیریت کنم ؟

چرا نمی توانم اضطرابم را مدیریت کنم ؟ چرا در مدیریت اضطراب و استرس مشکل دارم؟ استرس و اضطراب کشنده می ‌توان باعث بروز مشکلات روحی و جسمی بسیار شدید و باعث بروز اختلالات و بیماری هایی شود. پیدا کردن راهکاری مناسب برای غلبه بر این مشکلات بسیار حیاتی می باشد. برای پاسخ به سوال اینکه چرا نمی توانید اضطراب خود را مدیریت کنید باید بگوییم که بهتر است از ذهن آگاهی شروع کنیم. ذهن آگاهی روشی مدرن برای فرار از خیالات و اقامت در زمان اکنون است. شکلی متفاوت از نگاه به زمان اکنون و حضور دائم در الان. شما نیاز دارید برای مدیریت اضطرابتان در زمان حال زندگی کنید و شرایط زندگیتان را واقعا بپذیرید.

برای کسانی که دارای اختلال اضطراب هستند ، مهم است که به استراتژی هایی بپردازند که می تواند در طولانی مدت مانند کنترل گفتگو یا دارو به کاهش اضطراب کمک کند. اما همه می توانند با تغییر در سبک زندگی مانند خوردن یک رژیم غذایی متعادل ، محدود کردن الکل و کافئین و اختصاص وقت برای خود، از راه های دیگری برای کاهش استرس و اضطراب بهره مند شوند.

کاربر گرامی برای مدیریت کردن استرس و اضطرابتان می توانید از دوره هایی چون مدیریت اضطراب، مدیریت استرس، رهایی از ترس استفاده کنید. 

مدیریت اضطراب و استرس

راه های کنترل اضطراب :

به خود سخت نگیرید

احتمالا وقتی را به خاطر می آورید که میخواستید سخنرانی کنید و یکدفعه احساس کردید که ذهنتان در وسط سخنرانی خالی شد. حسابی ترسیده بودید. اما به احتمال خیلی زیاد شنوندگانتان ظرف یکی دو روز به کلی آن را فراموش کرده اند. همه ما گه گاه خراب می کنیم. اما خوشبختانه مردم این چیزها را خیلی زود فراموش می کنند.

  • اطرافتان را با چیزهایی پر کنید که دوست دارید.
  • از لحظاتتان فیلمبرداری کنید و آن را بعنوان یادگاری نگه دارید.
  • خودتان را از آدمهایی که ناراحتتان می کنند دور نگه دارید.

نفس عمیق کشیدن را تمرین کنید

این تکنیک تنفسی باید علاوه بر تکنیک تنفس عمیق مورد استفاده قرار گیرد. در حالیکه در حال تمرین تنفس عمیق هستید، باید در ذهن خود به یک تصویر و یا یک کلمه که باعث می شود احساس آرامش کنید فکر کنید. زمانی که این تفکر آرامش بخش را در ذهن خود دارید، چشمان خود را ببندید و چند نفس عمیق بکشید.

احساساتتان را بشناسید

احساسات نشاندهنده‌ی اتفاقاتی است که درون شما رخ می‌دهند. روش‌های مختلفی برای شناخت احساسات درونی وجود دارند و باید با توجه به شخصیت خود مناسب‌ترین روش را انتخاب کنید. بعضی افراد راجع به احساساتشان با دیگران حرف می‌زند و بعضی آن‌ها را می‌نویسند. برای شناخت انواع احساسات کافیست برروی لینک کلیک کنید.

خندیدن، اضطراب را از شما دور میکند

پژوهش‌ ها نشان می‌دهند که وقتی می‌خندید، مغزتان می ‌پذیرد که باید شاد باشید همیشه پس از خنده احساس آرامش به وجود می ‌آید و این آرامش باعث تمرکز بیشتر شما می ‌شود، این در واقع قدرت تغییر وضعیت هیجانی است که به وسیله خنده و در پی آن ترشح اندرونی در ذهن انجام می‌ گیرد.

واقعیت هایی که نمی توانید آنها را تغییر دهید، بپذیرید

هیچ‌کسی نمی‌ تواند اتفاقات دنیای پیرامون خود را کنترل کند، تنها واکنش نسبت به این اتفاقات تحت کنترل شماست. نوعِ واکنشی که نسبت به اتفاقات زندگی نشان می ‌دهید، نشانه‌ی قدرت شماست.

به رویاهایتان توجه کنید

ما عادت کرده ‌ایم طبق الگوی خاصی فکر کنیم به گونه‌ای که از افکار و رویاهایمان آگاه نیستیم. به رویاها و افکارتان توجه کنید و آن‌ها را به بخش آگاهانه‌ی ذهنتان منتقل کنید، این کار باعث می‌شود به چیزهای زیادی درباره‌ی خودتان و روابطتان پی ببرید مثلا چه چیزهایی را دوست دارید یا متنفر هستید. برای چند ماه افکار و رویاهایتان را بنویسید این کار باعث می ‌شود الگوهای ذهنی ‌تان را بشناسید و آن‌ها را به سطح بالاتری از آگاهی برسانید.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.