0
02188840056

دوره مدیریت بر باورها براساس رویکرد عقلانی آلبرت الیس

تفکر-عقلانی

دوره مدیریت بر باورها براساس رویکرد عقلانی آلبرت الیس و داشتن باورهای منطقی کار آسانی نیست اما شما با خرید این دوره می توانید آموزش ببینید تا بدانید کدام باورها درست و کدامیک نادرست است. این رویدادهای زندگی نیست که شما را بسیار ناراحت و آزرده می کند، بلکه نحوه معنا کردن و ارزیابی شما از هر رویداد است که حالتان را بسیار بد می کند یا شاید هم بسیار خوشحال تان کند. برای دریافت مشاوره رایگان درخصوص خرید دوره تفکر عقلانی (مدیریت بر باورها) می توانید با شماره 8840056-021 تماس بگیرید.

چه چیزی واقعا شما را ناراحت می کند؟

شاید فکر کنید که رویدادهای به طور مستقیم بر خوشحالی یا ناراحتی شما تاثیرگذارند. مثلا اگر دوست شما به شما حرفی زد و از او ناراحت شدید، به احتمال زیاد فکر می کنید که دلیل ناراحت شدن تان حرف او بوده و نه چیزی غیر از آن. اگر چنین فکر می کنید، لازم است بدانید که مرحله ای اساسی در فرایند شکل گیری احساسات تان را نادیده گرفته اید. معمولا اتفاقات بیرونی به خودی خود معنا و ارزشی ندارند و این ذهن ماست که این رویدادها را معنا می کند و به آنها ارزش مثبت یا منفی می دهد (برچسب گذاری می کند). و این که ما چگونه این معنا کردن را انجام می دهیم به تاریخچه زندگی ما و آنچه تاکنون دیدیم و یاد گرفته ایم بر می گردد. این رویه معنادار کردن از طریق گفتگوی ذهنی در ما اتفاق می افتد و ما درباره یک رویداد معمولا به شکلی ناخودآگاه تصمیم می گیریم و بعد براساس این تصمیم،‌ دچار احساسی مثبت یا منفی می شویم.

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left” class=”” unprefixed_class=””]  شما چگونه رویدادهای زندگی را معنا می کنید؟

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left” class=”” unprefixed_class=””]  آیا می دانید احساسات و هیجانات شما ریشه در شیوه تفکر و تغییر باورهایتان دارند؟

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left” class=”” unprefixed_class=””]  می دانید که می توانید اثرات منفی مشکلات را از طریق تغییر طرز فکرتان کاهش دهید؟

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left” class=”” unprefixed_class=””]  آیا شما رفتارها و عادت های منفی تان را با تغییر باورهایتان به آسانی تغییر می دهید؟

[wpfa5s icon=”arrow-circle-left” class=”” unprefixed_class=””]  می دانید یکی از مهم ترین تفاوت های افراد موفق و ناموفق تفاوت در باورهایشان است؟

این رویدادهای زندگی نیست که شما را بسیار ناراحت و آزرده می کند، بلکه نحوه معنا کردن و ارزیابی شما از هر رویداد است که حالتان را بسیار بد می کند(یا شاید هم بسیار خوشحال تان می کند). با شناخت باورهای نادرست، آن دسته از باورهایی که به اصطلاح عامیانه، نیمه خالی لیوان را همیشه در نظر می گیرند، و به خودآگاه آوردن آنها، می توانید نحوه تفسیر و معنا کردن رویدادهای زندگی را در خود مشاهده کرده و در صورت نیاز، تغییرش دهید. از این طریق می توانید تغییرات عمده ای در خودتان و رفتار و احساس تان ایجاد کنید، و در نتیجه در بحران ها و مشکلات دچار هیجانات منفی شدید نشوید. همچنین  می توانید با حفظ تعادل،‌ عکس العمل هایی عاقلانه و اثرگذار داشته باشید.

آلبرت الیس و آرون بک پایه گذاران رویکرد درمان رفتاری شناختی (Cognitive Behavioral Therapy) هستند و آنها این رویکرد را با توجه به افکار منفی ناخودآگاه یا نیمه خودآگاه که ما را به راحتی تحت تاثیر قرار میدهند تعریف کردند. این رویکرد شامل تکنیک ABC است که به ما کمک می کند تا نسبت به گفتگوی ذهنی ناهوشیارمان آگاه تر بشویم و اجازه ندهیم این گفتگوها کنترل احساسات ما را به راحتی در دست خود گیرند.

اهداف شناخت درمانی شامل چه مواردی است؟

[wpfa5s icon=”check”] ارتقای خودآگاهی و هوش هیجانی با آموزش روشهایی برای نامگذاری احساسات شان و متمایز کردن احساسات سالم از ناسالم

[wpfa5s icon=”check”] کمک به افراد برای اینکه درک کنند چگونه باورها و افکار تحریف شده در ایجاد احساسات ناخوشایند آنها نقش دارند

[wpfa5s icon=”check”] تقویت کنترل بر خود با آموزش تکنیکهای خاص به افراد برای شناسایی و به چالش کشیدن افکار تحریف شده

[wpfa5s icon=”check”] جلوگیری از تکرار پریشانی عاطفی و کمک به رشد شخصی با کمک به فرد برای تغییر باورهای اصلی که غالبا منشا اصلی رنج در اوست.

 

دوره مدیریت بر باورها براساس رویکرد عقلانی آلبرت الیس شما چه می آموزید؟

[wpfa5s icon=”check” class=”” unprefixed_class=””]  باورهای مناسب و نامناسب خود را شناسایی کنید.

[wpfa5s icon=”check” class=”” unprefixed_class=””] باورهای نامناسب تان را اصلاح کرده و تبدیل به باورهایی مفید و سازنده کنید. 

[wpfa5s icon=”check” class=”” unprefixed_class=””]  چهارچوب های فکری منفی را که تاکنون مانع پیشرفت تان شده اند را شناسایی و اصلاح کنید.

[wpfa5s icon=”check” class=”” unprefixed_class=””]  با تغییر باورها و ایجاد گفتگوهای ذهنی نیروبخش اعتماد به نفس تان را بالا ببرید و با ذهنی قدرتمند به اهدافتان دست یابید.

[wpfa5s icon=”check” class=”” unprefixed_class=””]  رفتار بالغانه و عاقلانه و یک زندگی منطقی را در پیش می گیرید.

[wpfa5s icon=”check” class=”” unprefixed_class=””]  هیجانات منفی شدید مانند خشم و اضطراب در شما کاهش یابد و با حفظ تعادل و آرامش با مشکلات برخورد کنید.

[wpfa5s icon=”check” class=”” unprefixed_class=””]  با تغییر گفتگوهای درونی و باورهایتان زندگی خود را متحول کنید.

 

راهنمای ثبت نام در دوره

پس از انتخاب دوره گزینه ثبت نام را بزنید

اگر در سایتمان حساب کاربری دارید پس با وارد کردن نام کاربری و رمز عبورتان خرید را ادامه دهید

در غیر اینصورت با تکمیل فرم اطلاعات، حساب کاربری خود را بسازید و خرید را انجام دهید.

پس از خریدتان، دوره ی خریداری شده در کاربری شما در بخش ” دوره های من” قابل مشاهده است.

لازم به ذکر است که این دوره به صورت آنلاین قابل استفاده است و امکان دانلود برای آن وجود ندارد.

و بلافاصله پس از خریدتان دوره برایتان باز می شود اما نکته مهم این است که این دوره همیشه در دسترس شماست و شما می توانید بارها بارها جلساتتان را ببینید و محدودیت زمانی برایتان وجود ندارد.

پیشنهاد ما این است که جلسات را با فاصله ببینید و حتما از جلسات نت برداری کنید

و انجام تمرینات گفته شده در دوره، در روند رشد و تغییرتان نقش بسزایی دارد.

اگر در حین دوره برایتان مشکل یا سوالی پیش آمد می توانید در سایت برایمان بنویسید و یا برای گرفتن مشاوره برای انتخاب دوره مناسب می توانید با شماره های 88840056-7 تماس بگیرید.

 • ترم 1
 • ترم دوم
دیدگاه کاربران
 • سام تقوی 8 مهر 1399

  دوره بسیار عالی ای برای تغییر ذهن و باورها بود. من اول با شک دوره رو تهیه کردم چون دوستم دوره های شما رو به من پیشنهاد داده بود ولی من شخصا شناختی از کیفیت شون نداشتم ولی توضیحات این دوره رو که خوندم به اونچه نیاز داشتم یعنی تغییر باورهام خیلی مرتبط بود. و الان که دوره رو تموم کردم می تونم بگم واقعا عالی بود. روشی که درس دادید و راهکارهایی که ارائه کردید کاملا و در لحظه می تونه تغییر جهتی در نحوه تفکر و نگاه آدم نسبت به واقعیت ایجاد کنه که سال ها مشورت و مشاوره شاید انقدر سریع جواب نده. امیدوارم این دیدگاه کمی از احساس قدردانی من رو به شما نشون بده. متشکرم

  • 09038183871 2 خرداد 1400

   ببخشید این دوره برای تغییر چه باورهایی هست ؟؟

   • مدیر سایت 9 خرداد 1400

    با سلام
    باورهای بنیادی و باورهایی که در پس ذهن ما وجود دارند که اگر این باورها درست باشند تقویت میشوند و اگر اشتباه باشند اصلاح خوهند شد.

 • ندا 14 بهمن 1399

  سلام و عرض خسته نباشید
  تازه بعد از گذشت این همه سال یاد گرفتم این رفتار آدمها نیست که من را ناراحت میکند. این گفتگوهای من از اون رفتار هست که باعث ناراحتی من میشه.
  دیگه مثل سابق رفتار آدمها برای من آزار دهنده و عذاب آور نیست و سعی میکنم خودم را بهتر از قبل بشناسم و نقاط قوت خودم را افزایش بدم. و وارد دنیای جدیدی شدم.
  یک نکته جالب که برای من در این دوره داشت این بود که چقدر از اتفاقات زندگیم را قربانی باورهای اشتباهی کردم که از بچگی داشتم تازه باورهای اشتباهم را شناختم و با گذراندن این دوره سعی میکنم آنها را تبدیل به باورهای درست کنم.

 • مژگان سعادتی 27 اردیبهشت 1400

  با سلام و خسته نباشید
  با استفاده از این دوره به خود شناسی رسیدم و با انجام تمرینات بر خود گویی های منفی مسلط شدم نقاط قوت و ضعف خودم را شناختم ممنون برای این دوره کاربردی

 • فرحناز 16 تیر 1400

  با سلام
  دوره ایی بسیار عالی و کاربردی بود ممنونم استاد عزیزم. اعتماد به نفس بالایی رو تجربه میکنم و در رابطه هایم رفتار بالغانه ایی دارم و با انجام تمرینات هیجانات منفی در من کمتر شدند.
  ممنونم از شما و همکاران عزیزتون

 • نسترن 29 تیر 1400

  دوره ای عالی بود وبه جرات می توانم بگویم که مسیر زندگیم به طور کل عوض شد واقعا ممنونم از شما و تیم حرفه ای که دارید.

 • 09034116885 18 اردیبهشت 1401

  سلام بنده حدود يك سال پيش دوره را خريداري كردم. اما در اين مدت موفق به مشاهده جلسات نشدم. اكنون كه بعد از يكسال تصميم به مشاهده فيلمها گرفتم متاسفانه مشاهده مي شود كه فيلم بعضي جلشات براي من باز نمي شود. مثلا
  آشنایی رویکرد عقلانی، هیجانی، رفتاری آلبرت الیس – فصل دوم

  باورها چیست؟ – فصل اول

  ممنون ميشم براي حل اين مشكل راهنمايي بفرماييد

  • مدیر سایت 24 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز
   لطفا با پشتیبانی تماس بگیرید

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت دوره 1,015,000 تومان
تعداد دانشجو : 125
مدت دوره: 0 هفته
امتیازی ثبت نشده است
راهنمای استفاده از دوره

 • استفاده از جلسات به ترتیب ارائه شده
 • انجام تمرینات ارائه شده در هر درس
 • نت برداری و نوشتن نکات مهم برای مرور بعدی
 • مرور مطالب به منظور درونی شدن و تغییر در سطح باورها
User Avatar
مدرس

ویدا فلاح

دکتر ویدا فلاح روانشناس و مدرس مهارت های زندگی است که فعالیتش را در این حوزه از سال ۱۳۷۷به طور رسمی آغاز کرد.