0
02188840056

تربیت فرزندان موفق در جامعه – چگونه فرزندان موفقی داشته باشیم؟

تربیت فرزندان موفق از مهمترین دغدغه‌ های والدین است. کدام پدر و مادری هست که دلش نخواهد فرزندش آینده‌ای سرشار از موفقیت و خوشبختی داشته باشد؟ موفقیت فرزندان با اصول تربیتی والدین رابطه‌ ای مستقیم دارد. همه افراد دوست دارند فرزندانشان فوق‌العاده باشند و هر شخص بسته به شخصیت و اصول خود، راه و روشی را برای تربیت صحیح فرزندانش انتخاب می‌کند. دوره اصول گفتگو ، شیوه برخورد با افراد پرخاشگر می تواند به شما در این خصوص کمک کند.

چند ویژگی والدین موفق عبارتند از:

 • در قوانین و مقررات تربیتی خانواده ثبات دارند
 • سلامتی و نشاط فرزندان برایشان مهم است
 • خودشان درست رفتار می‌کنند و فقط حرف نمی‌زنند
 • به مهرورزی به فرزندان و ارتباط حسی و فیزیکی اهمیت می‌دهند
 • موفق بودن را تمرین می‌کنند و به فرزندان نشان می‌دهند

راه های تربیت فرزندان موفق در جامعه :

به فرزندتان گوش کنید و به زبان او عادت کنید اگر فرزند شما نمی تواند شما را درک کند، نمی تواند از شما چیزی یاد بگیرد ، بر روی پیامی که می خواهید به فرزندتان انتقال دهید تمرکز کنید، و سپس بهترین راهش را انتخاب کنید نه پیچیده ترین راه و یا روش های فنی برای انتقال این پیام.

اجازه ندهید فرزند شما در حالی رشد کند و فکر کند که خوشبختی به پیروزی وابسته است ، اگر فرزند شما اینگونه فکر کند، از خود متنفر خواهد شد و در زمان شکست ناراحت خواهد بود. پس چگونه بسیاری از بچه ها این ایده را دارند که برنده شدن همه چیز است؟ قطعا از طرف پدر و مادرشان. اگر شما در هنگام بازی، توپتان را از دست دهید، زمانی که شکست می خورید سر کودکتان فریاد می زنید، در این صورت به او یاد می دهید که برنده شدن از همه چیز مهم تر است. بعضی از والدین معتقدند که این اشتباه است.

تربیت فرزندان موفق

ویژگی والدین موفق و روش آنها در تربیت فرزندان :

 1. پند و اندرزهای خود را ابتدا، خود تمرین می کنند
 2. استقامت و پایداری دارند
 3. درباره ارتباطات فیزیکی بسیار آگاه و محتاط هستند
 4. تهاجمی نیستند ، اهل منطق و متقاعد هستند
 5. به فرزندانشان اهمیت خواب کافی را می آموزند
 6. گوش می دهند پس گوش دهید ، گوش دهید
 7. به فرزندانشان اهمیت خواب کافی را می آموزند

اعتماد به نفس كودک شما تحت تأثیر كیفیت اوقاتی است كه شما با او صرف می كنید، نه مقدار و زیادی این زمان! در زندگی های بسیار شلوغ این زمانه اكثر ما در فكر كارهای بعدی یا عقب افتاده و مشغله های روزمره هستیم و در حالیكه فرزندمان با ما صحبت می كند صد درصد حواسمان متوجه او نیست. اكثرا وانمود می كنیم كه گوش می دهیم! خیلی اوقات هم تلاش فرزندان را كه سعی می كنند با ما ارتباط برقرار كنند نادیده می گیریم. اگر اوقات مفیدی را هر روزه به كودك اختصاص ندهیم (اوقاتی كه فقط متوجه او باشیم) كم كم ناهنجاری های رفتاری در او بروز خواهد كرد. از نظر كودک، اگر به او عكس العمل (حتی) منفی نشان دهیم بهتر از آن است كه به او بی توجهی كنیم.

مهم است كه به درستی احساسات كودک را درک كنیم و این گونه مسئله را نبینیم كه آیا احساسات او درست هستند یا غلط. وقتی كودک می گوید: “مامان، تو هیچ وقت به من توجه نداری” (در حالی كه شما تازه با او بازی كرده اید) او فقط احساسش را بیان كرده. در این موقع بهتر است به احساسش ارزش دهید و بگویید: ” بله، احساس می كنم خیلی وقت است كه با هم بازی نكرده ایم”.

در دوره والدین موثر فرزندان موفق چه می آموزیم:

در دوره والدین موثر، فرزندان موفق الگوهای رفتاری والدینی که به شکل موثر با فرزندانشان رفتار می کنند را یاد می گیریم. اینکه آنها چه رفتارهایی دارند، چه عادتهایی دارند، نقاط ضعف را چگونه مدیریت می کنند.

با یادگیری مهارتهای فرزندپروری و سبک های فرزندپروری شما می توانید موثرتر، با فرزندتان مخصوصا فرزند نوجوانتان برخورد کنید، رابطه برقرار کنید، تا جاذبه های ارتباطی شما و فرزندتان آنقدر بالا باشد که جاذبه های محیط اجتماع و گروه همسن نتواند او را به شکل نامطلوبی تغییر دهد، بلکه در آن محیط ها بتواند نقش یک رهبر اثرگذار را داشته باشد.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

دکتر ویدا فلاح در اینستاگرامدکتر ویدا فلاح در تلگرامدکتر ویدا فلاح در آپاراتدکتر ویدا فلاح در یوتیوبدکتر ویدا فلاح در فیسبوک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.